همیشه وقتی صحبت از صافکاری و صافکار به وسط می آید؛ دقدقه یک صافکاری و نقاشی خوب و  صافکار حرفه‌ای فکر و ذهن صاحبان اتومبیل را  مشغول خود می‌کند و البته قیمت صافکاری و ارزش واقعی یک صافکار و نقاش خوب، مسئله دیگری است که فکر صاحبان خودرو و البته صافکار‌ها و صنف صافکاری را مشغول کرده است.

هزینه‌ها و قیمت‌های صافکاری

وقتی صحبت از هزینه‌های صافکاری و نقاشی می‌شود، خیلی‌ها از قیمت‌های صافکارها و نقاش ها گله‌مند هستند و البته نظرات و صحبت‌ها پیرامون قیمت گذاری و ارزش یک صافکاری و نقاشی متفاوت است.

اما سوال اصلی این است که واقعا یک صافکاری چقدر هزینه دارد!
در جواب این سوال باید بگوییم ارزش واقعی یک صافکاری را یک صافکار خوب تایین می‌کند، به دلیل اینکه؛ صافکاری هم مانند مابقی حرفه‌ها و علوم نیاز به آگاهی و مهارت بخصوص دارد و از همه مهمتر یک صافکار خوب معمولا یک صافکار با تجربه هست؛ به دلیل این که صافکاری هم مانند بسیاری از حرفه‌ها از طریق تجربه کردن، فرد بسیاری از فنون را می‌آموزد.

یک صافکار خوب!

در اینجا سوال دیگری پیش می‌آید که صافکار خوب چه کسی است و ویژگی‌های یک صافکار خوب چه چیز‌هایی است.
باید بگوییم صافکار خوب صافکاری است که فرایند صافکاری را تا آنجایی که می‌شود بدونه رنگ انجام دهد. یک صافکار آگاه و حرفه‌ای می‌تواند تشخیص دهد که در صورت نیاز با استفاده از پولیش رنگ قطعه آسیب دیده را ترمیم کند.

صافکاری و نقاشی خودرو های لوکس به مهارت بسیار بالایی نیاز دارد.صافکاری و نقاشی بنز،بی ام و،پورشه و مازراتی از نکات بسیار ریزی برخوردار می باشد که یک صافکار و نقاش حرفه ای باید تمامی این نکات را بداند.

یک صافکار خوب باید بداند چه زمان نیاز به تعویض قطعه است و تا حد امکان سعی بر این داشته باشد که در عملیات صافکاری، قطعه را تعمیر کند.
یک صافکار خوب؛ صافکاری است که در صورت نیاز به استفاده از رنگ در صافکاری،
کد رنگ خودرو را بشناسد، زیرا که کد رنگ هر مدل اتومبیل متفاوت است و در آخر اینکه فرایند صافکاری باید دقیق و صحیح انجام شود،در انتهای یک صافکاری خوب، نباید برآمدگی یا تفاوت سطح در بدنه ایجاد شده باشد.

صافکاری که آگاهی و دانش کافی داشته باشد؛ باعث می‌شود در آخر فرایند صافکاری اتومبیل شما کمترین مقدار تفاوت در ظاهر بعد از صافکاری و قبل از حادثه داشته باشد.

 

قیمت‌های متفاوت در صافکاری!

هر ساله صنف صافکاری در ایران مانند بقیه صنف‌ها لیستی از قیمت‌های تایین شده برای صافکار‌ها و مردم انتشار می‌دهد. معمولا قیمت‌های تایین شده برای صافکاری خودرو‌های مختلف متفاوت است. این تفاوت‌ها در ارزش گذاری عملیات صافکاری بر مبنای قیمت خود اتومبیل و مواد تشکیل دهنده بدنه آن صورت می‌گیرد.

قطعات مختلف بدنه اتومبیل با کارشناسی طراحان آن تولید می‌شود و معمولا در خودرو‌های سواری، قطعات بدنه با یک الی دو لایه ورق فلزی طراحی و تولید می‌شوند همین امر یکی از دلایل تایین کننده قیمت صافکاری است.

صدمات وارد شده به خودرو‌ها متفاوت است، نوع و شدت ضربه‌های وارد شده به خودروها تفاوت دارد همین موضوع قیمت صافکاری را در حوادث مختلف متفاوت
می‌کند. معمولا صافکار پس از بررسی بدنه خودرو شدت ضربه را در بازه کمتر از ۳۵ درصد و بیشتر از ۵۰ درصد مشخص می‌کند و طبق آن شاخصه شدت ضربه را تایین می‌کند و در قیمت گذاری صافکاری اثر می‌دهد .

همانطور که گفتیم؛ یکی از شاخصه‌های مربوط به قیمت صافکاری و نقاشی نوع خودرو است؛ در انواع مختلف اتومبیل‌ها آلیاژ و رنگ‌هایی با کیفیت‌های مختلف به کار رفته است،
به همین خاطر صافکار و نقاش می‌بایست از مواد مناسب در صافکاری و نقاش استفاده کند به همین  خاطر شاهد تفاوت قیمت صافکاری و نقاشی در خودرو‌های مختلف هستیم به صورتی که معمولا هرچه قیمت خودرو بالاتر باشد قیمت صافکاری و نقاشی نیز بالاتر می‌رود.

در نهایت باید بگوییم قیمت یک صافکار خوب و حرفه‌ای از یک صافکار تازه‌کار و معمولی بالاتر است به دلیل اینکه صافکار آگاه و با‌ تجربه زمان و دقت بیشتری در هنگام صافکاری می‌گذارد و همینطور از مواد بهتر و با کیفیت در فرایند صافکاری استفاده می‌کند.

در انتها تیم تخصصی شرکت لوکاپرو با بهره گیری از افراد متخصص و با استفاده از بهترین ابزارها این آمادگی را دارد تا به شما مشتریان عزیز خدمات صافکاری و نقاشی را ارائه کند.شما می توانید سایر بخش های این سایت را دیدن فرمایید تا با خدمات ما بیشتر آشنا شوید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here