دستیابی به قطعات یدکی اصلی خودروهای بی ام و،بنز و پورشه یکی از چالش های دارندگان این نوع خودروها می باشد.وسوسه وارد کنندگان و تولید کنندگان لوازم یدکی بی ام و،بنز و پورشه باعث بروز مشکلات برای مردم می شود.لوازم یدکی هر بخش خودرو داراری اهمیت های پنهان و آشکار می باشد. این اهمیت بستگی دارد که قطعه مورد نظر در کجای خودروی شما مورد استفاده قرار می گیرد.بخشی از لوازم یدکی خودرو مستقیما با جان راننده در ارتباط است مثل ترمز ها، کیسه های هوا،تایرها،سیستم سوخت رسانی و…

عدم استفاده از قطعات یدکی اصلی بی ام و،بنز و پورشه در خودرو عواقبی نظیر آسیب رساندن به سایر نقاط را شامل می شود.

از این رو سعی بر این باشد در صورت بروز مشکل در خودروهایی نظیر بی ام و یا بنز و نیاز آن به تعویض قطعه،حتما از لوازم یدکی اصلی بی ام و یا بنز استفاده شود.

علائم تقلبی بودن قطعات یدکی خودرو 

 

  • غلط املایی در چاپ بسته بندی

این یکی از رایج ترین اشتباه تولید کنندگان قطعات یدکی تقلبی می باشد که به آن توجهی نمی کنند.تولید کنندگان لوازم های تقلبی معمولا از امکانات کمتری نسبت به شرکت اصلی برخوردار هستند از این رو با کوتاهی در تولید محتوای متنی بر روی بسته بندی هویت خود را آشکار می سازند.

 

  • استفاده از اصطلاحات اشتباه در چاپ

شرکت های خارجی که به تولید قطعات یدکی تقلبی مشغول هستند تسلط و یا توجه کمی به لغات و اصطلاحات گرامری بر روی بسته بندی دارند.از این رو با توجه به نوشته روی جلد می توانید از اصل نبودن قطعه مورد نظر آگاه شوید.سازندگان لوازم یدکی بنز یا لوازم یدکی بی ام و از اصطلاحات خاصی برای معرفی قطعه بر روی بسته بندی های خود استفاده می کنند.این اصطلاحات در بسته بندی های لوازم بدنه بنز یا بی ام و هم استفاده می شود.

 

  • توجه به لیست کشور سازنده

کمپانی های سازنده خودرو لیستی از کشورهایی که در آن اقدام به ساخت لوازم یدکی بی ام و یا بنز می کنند را در سایت رسمی خود منتشر می کنند.از این رو با توجه به اینکه در بسته بندی نام کشور سازنده قید می شود،توجه کنید که نام آن کشور حتما در آن لیست باشد.

 

  • عدم تقارن در اجزای قطعه

قطعات جعلی معمولا در مدت زمان کم و با عجله ساخته می شوند.سازندگان لوازم یدکی جعلی به ریزه کاری هایی مانند تقارن نقاط متقارن توجهی نمی کنند.

 

  • طرح و رنگ قطعه

شرکت های تولید کننده لوازم اصلی خودروهای بنز و بی ام و،برای قطعات تولیدی خود از طرح و رنگ های خاصی استفاده می کنند.اگر چه شرکت های تقلبی سعی بر این دارند که رنگ و طرح را به خوبی کپی برداری کنند ولی در اجرا با ضعف هایی روبرو می شوند.از این رو همیشه در هنگام خرید لوازم یدکی به رنگ و طرح قطعه مورد نظر خوب توجه کنید.

 

  • عدم وجود کد شناسایی و مارک شرکت سازنده بر روی بسته بندی

به این نکته توجه ویژه داشته باشید که لوازم یدکی بنز و بی ام و با کد های مربوط به شماره شاسی خودرو شناسایی می شوند.به طور مثال برای تهیه لوازم یدکی بی ام و و همچنین لوازم بدنه بی ام و ابتدا شما باید یه فروشنده شماره شاسی خودرو را بدهید زیرا به علت گوناگونی مدل و سال ساخت، قطعه مورد نظر تغییر می کند.

 

  • توجه به تاریخ ساخت قطعه

شرکت های تولید کننده آمریکایی بر روی کلیه قطعات یدکی ساخت کشور خود،تاریخ ساخت درج می کنند.از این رو اگر قطعه ای تولید آمریکا باشد باید حتما تاریخ ساخت داشته باشد.

 

  • بسته بندی های غیر معمول

شرکت های بزرگ تولید کننده لوازم یدکی خودرو بنز و بی ام و از الگو های خاص خود برای بسته بندی محصولات پیروی می کنند.از این رو اگر شما به طور معمول از آن برند قطعات یدکی خودرویتان را تهیه می کنید با بسته بندی های آن آشنا هستید.به طور مثال اگر در بسته بندی قطعه داخل کارتن از پلاستیک به جای مقوا استفاده کرد مطمئن باشید که آن قطعه تقلبی است.

 

  • اختلاف قیمت قابل توجه

اگر قیمت قطعه مورد نظر شما از خرید دفعه های قبلیتان خیلی پایین تر است به آن قطعه شک کنید.به طور مثال شما قبلا نوع خاصی از لوازم یدکی بی ام و یا لوازم یدکی بنز خریداری کرده اید و حالا دوباره قصد خرید آنرا دارید اگر اینبار قیمت قطعه بسیار ارزان تر از قبل بود به قطعه یدکی مورد نظر شک کنید.

 

  • تماس با شرکت اصلی

شما می توانید با بخش خدمات مشتریان شرکت مورد نظرتان تماس بگیرید و از آنها در مورد جنس منتخب خود راهنمایی بگیرید .شرکت های

 

 

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here