پولیش کردن ماشین به دو صورت دستی و با دستگاه انجام پذیر است که ما در اینجا به صورت دستی را به شما آموزش می دهیم
نکاتی که قبل از پولیش کردن ماشین باید به آن توجه داشته باشید

۱٫انتخاب پولیش مناسب
قبل از پولیش کردن ماشین باید توجه داشته باشید که چه نوع پولیشی انتخاب می کنید و هدف شما از پولیش ماشین چیست.انتخاب یک پولیش نامناسب ممکن است صدمات جبران ناپذیری به بدنه خودرو شما وارد کند.به عنوان مثال پولیش زبر می تواند مانند یک سمباده عمل می کند و رنگ خودرو را مات می کند.
۲٫شستشوی ماشین
شستن ماشین قبل از شروع به پولیش کردن بسیار مهم است هر چند به صورت سطحی.گل ها و کثیفی های روی بدنه در هنگام پولیش ماشین خود می تواند باعث خط و خش شود.
۳٫دمای بدنه ماشین
در هنگام پولیش ماشین نباید بدنه خودرو داغ باشد و همچنین نباید دارای رطوبت باشد.سعی کنید در یک دمای متعادل به دور از تابش مستقیم خورشید پولیش کاری را انجام دهید.
۴٫استفاده از دستمال مناسب
استفاده از دستمال مناسب روند کار شما را بهبود می بخشد.معمولا از پارچه میکروفیبر،حوله نرم پرزدار و همچنین پنبه در پولیش کاری استفاده می کنند که ما به شما پنبه نرم را پیشنهاد میکنیم.
نحوه پولیش کردن ماشین
ابتدا مقداری از مواد پولیش را روی بدنه ماشین قرار دهید و پنبه را بر روی بدنه و پولیش قرار دهید و شروع به مالش سطح نمایید. حرکت را با کمی فشار دست و با سرعت یکنواخت و پیوسته انجام دهید، میتوانید حرکت را به صورت دایره‌ای و یا خطی (رفت و برگشتی) انجام دهید اما دقت داشته باشید که هر نوع حرکتی که انجام میدهید تا انتهای پولیش کردن ماشین ثابت باشد. در نوع حرکت خطی میتوانید جهت رفت و برگشت را به صورت مرحله ای ۹۰ درجه بچرخانید (بهترین و پربازده ترین نوع حرکت، حرکت عمود بر خراش ها می باشد و با تغییر دادن جهت حرکت کلیه خراشهای روی بدنه ماشین را میتوانید حذف نمایید). در حرکت نوع چرخشی نیز میتوانید جهت چرخش را در زمان های مختلف معکوس نمایید.

پولیش کردن را بسته به مقداری که لازم است انجام دهید، اگر قصد شما تنها ترمیم یک خراش میباشد، حرکت را در همان محدوده فقط انجام دهید تا زمانی که به نتیجه ای که می خواهید برسید و اگر قصد شما پولیش کردن کامل بدنه می باشد، این حرکت را از یک طرف شروع کرده و مرتبا به نواحی دیگر حرکت نمایید. در صورتی که احساس خستگی کردید میتوانید چرخش دایره ای یا حرکت دست را معکوس نموده و پس از مدتی مجددا جهت را معکوس نمایید. عمل مالش توسط پنبه را تا زمانی انجام دهید که مواد پولیش بر روی بدنه ماشین محو شود و اگر دوباره لازم میباشد مقداری پولیش بر روی بدنه قرار داده و مجددا همین اعمال را تکرار نمایید.
در صورتی که یک خراش بیش از حد عمیق می‌باشد و پولیش نرم قادر به حذف آن نمیباشد، میتوانید از پولیش زبر استفاده نمایید، به این صورت که به مقدار کمی پولیش زبر را تنها در قسمت خراش مورد نظر قرار داده و سپس اقدام به پرداخت آن نمایید تا خط مورد نظر کوچک یا محو شود، در این حالت محدوده پولیش شده با پولیش زبر احتمالا مات شده است و لازم است مجددا توسط پولیش نرم محدوده را براق نمایید.
پس از اینکه سطوح را کاملا پولیش کردید و کار به اتمام رسید میبایست توسط یه تکه حوله نرم و یا پنبه آثار چربی های احتمالی به جا مانده پولیش را از بین ببرید و کافیست که توسط حوله تمیز سطح را تمیز نمایید، همچنین میتوانید به جای اینکار خودرو را یک بار بشویید. برخی از افراد برای استفاده از این حوله و مرحله نهایی ترجیح میدهند که حوله را با آب گرم کمی مرطوب نمایند و برخی نیز برعکس مایل هستند که از یک دستمال کاملا خشک استفاده نمایند و انتخاب این مورد به سلیقه شما بستگی دارد.
در صورتی که براقی بیشتری می خواهید می توانید از واکس خودرو استفاده کنید.پس از پولیش کردن ماشین با استفاده از واکس ماشین آن را براق کنید.واکس را مانند کرم بر روی بدنه بمالید و سپس با استفاده از پنبه آنرا به تمام سطوح پخش کنید.در انتها با استفاده از پنبه تمیز سطح بدنه را پاک کنید.

در انتها تیم تخصصی شرکت لوکاپرو با بهره گیری از افراد متخصص و با استفاده از بهترین مواد این آمادگی را دارد تا به شما مشتریان عزیز خدمات واکس و پولیش را حتی در محل شما با بهترین قیمت ارائه کند.شما می توانید سایر بخش های این سایت را دیدن فرمایید تا با خدمات ما بیشتر آشنا شوید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here