خودروهای امروزی علاوه بر رسیدگی های فنی، به رسیدگی های ظاهری هم نیاز دارند.عدم توجه به بدنه ماشین، جدا از اتفاقات پیش بینی نشده مانند تصادف،موجب ایجاد فرسایش هایی نظیر آفتاب سوختگی، زنگ زدگی و کدری رنگ بدنه می شود.استفاده دوره ای و منظم از واکس و پولیش بهترین شرایط نگهداری از رنگ بدنه ماشین را فراهم می سازد.استفاده از واکس و پولیش بدنه موجب جذابیت ظاهری خودرو نیز می شود.

در این بلاگ سعی بر این است که نحوه استفاده از واکس بدنه خودرو آموزش داده شود.

واکس خودرو چیست؟

واکس خودرو معمولا به دو صورت مایع و چسبی عرضه می گردد.واکس خودرو با ایجاد یک لایه نازک بر روی بدنه ماشین علاوه بر افزایش درخشندگی بدنه از آسیب دیدن رنگ خودرو بر اثر تابش خورشید جلوگیری می کند.همچنین واکس ماشین با استفاده از لایه محافظتی که دارد مانع زنگ زدگی و اکسایش بدنه ماشین می شود.

به طور کلی از واکس خودرو برای براقی و درخشندگی هر چه بیشتر بدنه خودرو استفاده می شود.توجه داشته باشید که تفاوت هایی زیادی بین واکس خودرو و پولیش خودرو وجود دارد و مهمترین تفاوت به دلیل نوع ترکیب و مواد به کار رفته در آن ها است.در پولیش مواد ساینده وجود دارد که هنگام پولیش ماشین یک لایه از رنگ برداشته می شود اما در واکس یک لایه محافظتی بر روی رنگ بدنه ایجاد می شود.

  • گام اول

برای واکس زدن خودرو ابتدا باید خودرو شسته شود تا به خوبی تمیز شود.سپس ماشین را به خوبی خشک کنید.

 

  • گام دوم

ابتدا مقداری از ماده واکس خودرو را بر روی بدنه خودرو بمالید.سپس با استفاده از اسفنج یا نمد مخصوص ماده واکس خودرو را به خوبی بر روی بدنه پخش کنید.دقت داشته باشید که این کار باید به صورت ترتیبی انجام شود یعنی هر تیکه از بدنه خودرو که تمام شد سراغ تیکه بعدی بروید.به عنوان مثال اگر کار واکس زدن را با کاپوت ماشین شروع کردید ابتدا کاپوت را به خوبی واکس بزنید تا حدی که کاملا چرب بشود سپس به سراغ بخش های دیگر بروید.

 

  • گام سوم

پس از گذشت چند دقیقه از واکس زدن هر تیکه از خودرو،با یکه تیکه پارچه تمیز یا پنبه شروع به پاک کردن آن بخش از بدنه کنید.مدت زمان بین واکس زدن و تمیز کردن بدنه،بستگی به دمای محیط دارد.معمولا در تابستان این زمان کمتر است.هر چقدر که واکس خودرو بیشتر در مجاورت با هوا قرار گیرد پاک کردن آن هم سختر خواهد شد.

 

  • گام چهارم

پس از اتمام کار واکس زدن خودرو،کل بدنه را یکبار دیگر با پنبه تمیز پاک کنید تا جایی واکس خشک شده باقی نماند.شما می توانید ظرف یک روز آینده ماشین را کارواش کنید تا چربی های باقی مانده به خوبی پاک شوند.

نکته قابل توجه این است که سعی شود قبل از اینکه اقدام به واکس زدن خودرو برای کارایی بیشتر،خودریتان را پولیش بزنید.

 

در انتها تیم تخصصی شرکت لوکاپرو با بهره گیری از افراد متخصص و با استفاده از بهترین مواد این آمادگی را دارد تا به شما مشتریان عزیز خدمات واکس و پولیش را حتی در محل شما ارائه کند.شما می توانید سایر بخش های این سایت را دیدن فرمایید تا با خدمات ما بیشتر آشنا شوید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here