شاید برای شما هم پیش آمده که طی گذشته زمان و پیمودن مسافت با خودرویتان، متوجه شوید که چراغ اتومبیل شما کدر شده است، معمولا دلایل ماتی و کدری طلق جلو چراغ اتومبیل‌ها برخورد هوا و گرد و خاک و همین طور تابش مستقیم نور آفتاب است.

همانطور که پیشتر گفتیم کدری و ماتی چراغ اتومبیل‌ها یکی از مشکلاتی و مسائلی است که صاحبان خودرو با آن درگیر هستند. در این مقاله تیم لوکاپرو تصمیم دارد، به شما در رفع ماتی چراغ اتومبیل کمک کند و با یک آموزش کامل و گام به گام، به شما راه و متد رفع کدری و ماتی چراغ اتومبیل را آموزش دهد.

وسایل مورد نیاز برای رفع ماتی چراغ اتومبیل

انجام هرگونه عملیات و فرآیند، به مجموعه وسایل بخصوص به خود نیازمند است؛ فرآیند رفع ماتی و کدری چراغ اتومبیل نیز به وسایل بخصوصی نیازمند است که خوشبختانه وسایل مورد نیاز رفع ماتی چراغ اتومبیل، به سادگی در بازار قابل تهیه است.

لیست وسایل مورد نیاز:

  1. یک شوینده نسبتا ضعیف و معمولی مانند مایع ظرف شویی یا شامپو‌های شوینده مخصوص
  2. چسب نواری کاغذی
  3. سمباده ۲۰۰ ، ۴۰۰ ، ۸۰۰ و همینطور یک سمباده نرم (تراکم ۳۰۰۰)
  4. پولیش نرم ( ترجیحا پولیش نرم محلول با شوینده)
  5. دستمال نرم و یا اسفنج
  6. الکل یا اسپری پوششی نانو

مراحل رفع ماتی چراغ اتومبیل

* پیشنهاد میکنیم برای آسوده‌تر شدن این فرآیند، قبل از شروع به کار، قاب و فضای پوششی چراغ اتومبیل را باز کنید و جدا از بدنه خودرو وفضای داخلی چراغ اتومبیل این مراحل را انجام دهید.

در ابتدا با استفاده از آب و یک شوینده نسبتا ضعیف چراغ اتومبیل خود را شسته و خشک میکنید.
به هیچ وجه برای شستشوی اولیه چراغ اتومبیل از شوینده های قوی استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است به علاوه آسیب به طلق پوششی چراغ اتومبیل ، به رنگ بدنه خودرو نیز آسیب بزند.

رفع ماتی چراغ ماشین

در مرحله دوم برای در امان ماندن رنگ بدنه اتومبیل از فرایند پولیش و تمیز کاری چراغ اتومبیل، دور چراغ اتومبیل را با چسب نواری می پوشانیم، این پوشش هم از رنگ بدنه محافظت میکند و همینطور باعث می‌شود آب و مواد شوینده به داخل پوشش چراغ اتومبیل نفوذ نکند.

رفع کدری چراغ ماشین

شروع کنید به سمباده زدن؛ ابتدا از سمباده ۲۰۰ شروع کنید و تا زمانی که ماتی چراغ اتومبیل شما یک دست نشده است، دست از سمباده زدن بر ندارید.
این فرآیند را پس از هر ۱۰ دقیقه به ترتیب با سمباده‌های ۴۰۰ و ۸۰۰ انجام دهید تا چراغ اتومبیل شما به صورت یک پارچه مات شود.

پس از گذشت حدود ۲۰ دقیقه از زدن سمباده ۸۰۰ ، سمباده نرم تر ( برای مثال ۳۰۰۰ ) را بر روی چراغ اتومبیل بکشید، عملیات سمباده زدن را تا جایی ادامه دهید تا تمام کدری‌ها و ماتی‌ها بر روی چراغ اتومبیل از بین برود.
این را در نظر بگیرید که در عملیات سمباده زدن چراغ اتومبیل حتما از آب استفاده کنید و نباید خراش‌هایی عمیق‌تر از خراش‌های سمباده بر روی چراغ اتومبیل دیده شود.

رفع کدری چراغ ماشین

مرحله بعد، پولیش کاری است. با استفاده از دستگاه پولیش کوچک یا یک اسفنج و یا پارچه نرم شروع کنید به پولیش زدن چراغ اتومبیل. توجه داشته باشید که در پولیش کاری چراغ اتومبیل باید از پولیش نرم و ترجیحا پولیش نرم محلول با شوینده استفاده کنید. برای داشتن نتیجه بهتر باید حرکت دست خود را در یک راستا هدایت کنیم و در واقع به صورت منظم و یک پارچه پولیش بزنیم.
عملیات پولیش کاری چراغ اتومبیل را دو الی سه بار انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

رفع کدری چراغ ماشین

مرحله بعد، مرحله مراقبت از چراغ اتومبیل است. برای اینکه چراغ اتومبیل شما دیر تر کدر و مات شود؛ به شما پیشنهاد میکنیم پس از اتمام پولیش کاری چراغ اتومبیل از الکل یا ترجیحا اسپری پوششی نانو استفاده کنید و آن را با یک پنبه یا دستمال نرم بر روی سطح چراغ اتومبیل خود پخش کنید، استفاده از این مواد باعث می‌شود گرد و خاک و تابش آفتاب اثر کمتری بر روی چراغ اتومبیل شما بگذارد.

رفع کدری چراغ ماشین

در انتها تیم تخصصی شرکت لوکاپرو با بهره گیری از افراد متخصص و با استفاده از بهترین مواد این آمادگی را دارد تا به شما مشتریان عزیز خدمات واکس و پولیش و رفع ماتی چراغ را حتی در محل شما با بهترین قیمت ارائه کند.شما می توانید سایر بخش های این سایت را دیدن فرمایید تا با خدمات ما بیشتر آشنا شوید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here