به گزارش تیم خبری لوکاپرو، واردات خودروهای لوکس و گرانقیمت به کشور این روزها اتفاق تازه ای نیست با وجود کاهش واردات خودرو باز هر روز در خیابانها شاهد تردد این خودروهای لوکس هستیم و ب ام و i8رتبه اول گرانقیمت ترین خودروی لوکس این روزها را از آن خود کرد .
بر اساس آمار گمرک در آذر ماه سال جاری یک دستگاه سواری ب ام و i8 چهار سیلندر 1500 سی سی مدل 2016 از امارات متحده عربی به ارزش قیمت 200 هزار و 515 دلار به کشور وارد شد و این خودرو صدر نشین گران‌ترین خودروهای وارداتی در آذر ماه شد.
در رتبه دوم گران‌ترین خودروهای وارداتی ب ام و i8 کوپه هیبریدی به رنگ مشکی بود که از کشور آلمان به ایران وارد شد و 197 هزار و 850 دلار ارز از کشور برای واردات این خودرو خارج شد.
در رتبه سوم نیز یک دستگاه ب ام و i8 مدل 2015 قرار گرفت که از کشور اسلواکی به ایران وارد شد و 192 هزار و 88 دلار از کشور برای واردات این خودرو خارج شد.
بر اساس گزارش لوکاپرو؛ اگر چه واردات خودرو از ابتدای سال در سراشیبی سقوط قرار گرفته است اما همچنان خودروهای سواری بی ام دبلیو i8 در طول این 9 ماه همواره صدرنشین گران‌ترین خودروهای وارداتی بودند.
نکته قابل توجه این است که ارزش ریالی سواری ب ام و i8 در گمرک 603 میلیون و 651 هزار تومان و قیمت خودرو سواری ب ام و i8 هیبریدی 592 میلیون و 858 هزار تومان ثبت شده است این در حالی است که این خودروها در سطح شهر به قیمتی میلیاردی به فروش می‌رسندکه این قیمت گذاری ها تا 2 میلیارد تومان نیز دیده شده است.

i 8

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here