یکی از دقدقه‌های همیشگی دارندگان خودرو‌های مازراتی و پورشه، تامین و تهیه لوازم یدکی مربوط به اتومبیل‌های لوکس خود است. به دلیل نبود نمایندگی‌های معتبر مازراتی و پورشه در کشور، معمولا شاهد لوازم یدکی تقلبی و بی‌کیفیت و یا دست دوم این خودرو‌ها در بازار لوازم یدکی ایران هستیم.
در این مقاله تیم لوکاپرو در نظر دارد؛ لوازم یدکی خودرو‌های لوکس مازراتی و پورشه را در بازار ایران بررسی کند.
 لوازم یدکی خودرو‌های مازراتی و پورشه

لوازم یدکی مازراتی

مازراتی Maserati؛ شرکت ایتالیایی که تولیدکننده خودروهای لوکس و خاص است، که در تاریخ ۱ دسامبر ۱۹۱۴ توسط برادران مازراتی، در شهر بولونیا، تاسیس شد. خودرو‌های مازراتی که اکنون زیر مجموعه فیات به حساب می‌روند، در ابتدا به عنوان خودرو‌های مسابقه‌ای دو لیتری به جهان عرضه می‌شدند. پس از گذشت سال‌ها مازراتی، به یک کمپانی تولید کننده خودرو‌های لوکس و خاص شد که معمولا خودرو‌های خود را به تعداد محدود و با شرایط خاص تولید و عرضه می‌کند.

به دلیل خاص بودن و تولید محدود مازراتی، لوازم یدکی خودرو‎‌های این کمپانی نیز به صورت محدود تولید می‌شوند، به دلیل کیفیت بالای قطعات خودرو‌های این کمپانی، لوازم یدکی مازراتی بسیار گران قیمت بوده و البته لوازم یدکی مازراتی معمولا به صورت تقلبی دیده نمی‌شوند ولی به دلیل قیمت بالا اکثر لوازم یدکی‌های مازراتی به صورت استوک (دست دوم) در بازار ایران موجود است و در اکثر مواقع؛ اگر فردی لوازم یدکی مازراتی را به صورت نو و آکبند بخواهد، باید توسط خود فرد یا یک شرکت بازرگانی به صورت تکی و یا در تعداد محدود، از کشور‌های حاشیه خلیج فارس وارد شود.

به دلیل تفاوت برخی از سیستم‌های درون خودرو‌های مازراتی، برای تعمیر و تنظیم این سیستم‌ها نیاز به فرد متخصص است و البته طبیعی است که، تعمیرکار متخصص دستمزد بالا‌تری نسبت به یک تعمیرکار معمولی دارد، به همین دلیل در اکثر مواقع دارندگان خودرو‌های مازراتی باید وقت و هزینه زیادی برای یافتن فرد متخصص و البته تعمیر ویا تعویض لوازم یدکی خودرو خود صرف کنند.
به عنوان مثال یک چراغ جلو مازراتی گرند کابریو در بازار ایران، قیمت حدودی ۱۶ میلیون تومان دارد و البته حق الزحمه تعویض آن حدود ۱ میلیون تومان است.Porche

لوازم یدکی پورشه

کمپانی پورشه در سال ۱۹۳۱ توسط فردیناند پورشه، در شهر اشتوتگارد آلمان تاسیس شد. پورشه ابتدا توسعه دهنده و طراح موتور‌های کمپانی‌های بزرگ بود که در سال ۱۹۳۹ برای اولین بار، نخستین خودرو‌های خود را در قالب اتومبیل‌های مسابقه‌ای به نمایش گذاشت.
پورشه هم مانند مازراتی در گذشته فقط خودرو‌های گران قیمت و خاص تولید می‌کرد ولی از سال ۲۰۱۰ و با بدست گرفتن سکان هدایت این کمپانی توسط ماتیاس مولر، برخی از سیاست‌های پورشه تغییر کرد و هم اکنون؛ پورشه در حالی که خودرو‌های لوکسی مانند ۹۱۱ و ۹۱۸ تولید می‌کند خودرو‌هایی با قیمت پایین تر مانند باکستر هم در بازار‌های جهانی عرضه می‌کند.
معمولا لوازم یدکی پورشه را به صورت اصل و آکبند نمی‌توان در بازار لوازم یدکی خودرو‌های لوکس به راحتی پیدا کرد. به دلیل گران بودن لوازم یدکی پورشه، در خیلی از موارد، دارندگان خودرو‌های پورشه ترجیح می‌دهند که از لوازم یدکی استوک یا در واقع دست دوم استفاده کنند.
تعمیر و تعویض قطعات و لوازم یدکی پورشه، نیز باید توسط متخصص انجام شود تا آسیبی به سیستم‌های خودرو وارد نشود و بدیهی است که این تخصص هم مانند دیگر موارد، قیمت بالایی دارد و دارندگان پورشه، ضمن صرف زمان برای یافتن فرد متخصص باید هزینه بالایی برای بهره‌مند شدن از خدمات تعمیرکار بپردازند. به عنوان مثال هزینه چهار عدد لنت ترمز و دست مزد تعویض آن‌ها برای خودرو پورشه پانامرا حدود ۱۸ میلیون تومان است.
لوازم یدکی پورشه

شرکت لوکاپرو با در نظر گرفتن مشکلات پیرامون تهیه لوازم یدکی و فنی خودروهایی نظیر پورشه و مازراتی اقدام به واردات انواع لوازم یدکی پورشه و مازراتی می نماید.شرکت لوکاپرو با تهیه این لوازم از نمایندگی های اصلی این اطمینان خاطر را به شما مشتریان می دهد که تمامی لوازم مورد نیاز شما کاملا اصلی بوده و در سریع ترین زمان ممکن به دست شما می رسد.شما می توانید با دیدن سایر بخش های این سایت با خدمات شرکت لوکاپرو بیشتر آشنا شوید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here