به طور کلی دو نوع پولیش ماشین وجود دارد،حالت دستی و با استفاده از دستگاه.
بیشتر مردم فکر می کنند که حالت دستی روشی قدیمی و حالت دستی روشی مدرن است که در حقیقت اینگونه نیست.هر کدام از این روش ها کارایی خاص خود را دارند.فرض کنید شما می خواهید یک قسمتی از بدنه ماشین را که دارای گودی است یا فرو رفته پولیش کنید قطعا با دستگاه نمی توانید و با دست باید انجام دهید.به طور کلی پولیش کاران حرفه ای علاقه ای به استفاده از دستگاه پولیش ندارند و ترجیح می دهند که با دست پولیش ماشین را انجام بدهند و عقیده دارند که با دست تسلط بیشتری دارند.
نکات قابل توجه در برای پولیش ماشین:
۱٫انتخاب پولیش مناسب
قبل از پولیش ماشین باید توجه داشته باشید که چه نوع پولیشی انتخاب می کنید و هدف شما از پولیش ماشین چیست.انتخاب یک پولیش نامناسب ممکن است صدمات جبران ناپذیری به بدنه خودرو شما وارد کند.به عنوان مثال پولیش زبر می تواند مانند یک سمباده عمل می کند و رنگ خودرو را مات می کند.
۲٫شستشوی ماشین
شستن ماشین قبل از شروع کردن به پولیش بسیار مهم است هر چند به صورت سطحی.گل ها و کثیفی های روی بدنه در هنگام پولیش ماشین خود می تواند باعث خط و خش شود.
۳٫دمای بدنه ماشین
در هنگام پولیش ماشین نباید بدنه خودرو داغ باشد و همچنین نباید دارای رطوبت باشد.سعی کنید در یک دمای متعادل به دور از تابش مستقیم خورشید پولیش کاری را انجام دهید.
۴٫استفاده از دستمال مناسب
استفاده از دستمال مناسب روند کار شما را بهبود می بخشد.معمولا از پارچه میکروفیبر،حوله نرم پرزدار و همچنین پنبه در پولیش کاری استفاده می کنند که ما به شما پنبه نرم را پیشنهاد میکنیم.
۵٫حرکت منظم دست ها
در هنگام پولیش کشیدن دست هایتان را با کمی فشار و با سرعت وفشار ثابت انجام دهید.جهت حرکت دست ها تا انتهای کار باید به یک شکل باشد.به عنوان مثال اگر حرکت دستهایتان دایره ای است تا انتهای پولیش کردن باید به همان صورت باشد.
۶٫بررسی دقیق خش ها
در صورتی که خراش عمقی باشد شما باید از پولیش زبر استفاده کنید.مقداری پولیش زبر را بر قسمتی از بدنه که خش دارد بمالید و شروع به پرداخت کنید.پس از پایان کار به دلیل استفاده از پولیش زبر در آن قسمت رنگ بدنه مات می شود که باید با استفاده از پولیش نرم آن قسمت را شفاف کنید.
۷٫پایان کار
پس از اتمام کار با استفاده از پنبه نرم تمیز یک بار دیگر کل بدنه ماشین را تمیز کنید تا پولیش بر روی بدنه نماند و خشک نشود.به درز های بین درب ها و گلگیر ها توجه کنید تا پولیش در آن قسمت ها باقی نماند.
۷٫استفاده از افراد حرفه ای
اگر قصد دارید خودروی خود را برای پولیش کردن به یک پولیشکار بسپارید حتما در مورد میزان تجربه آنها مطمئن شوید تا رنگ بدنه خودروی شما دچار آسیب نشود.
در انتها تیم تخصصی شرکت لوکاپرو با بهره گیری از افراد متخصص و با استفاده از بهترین مواد این آمادگی را دارد تا به شما مشتریان عزیز خدمات واکس و پولیش را حتی در محل شما با بهترین قیمت ارائه کند.شما می توانید سایر بخش های این سایت را دیدن فرمایید تا با خدمات ما بیشتر آشنا شوید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here