به گزارش تیم خبری لوکاپرو : آمدن شورولت به ایران خبری جذاب و اتفاق مهمی بود برای دوستداران خودرو شاید باید گفت این بزرگترین رخداد خودرویی بود که بعد از به توافق رسیدن مسائل هسته ای اتفاق افتاده است. بالاخره این خودروی امریکایی به ایران رسید آن هم با مدل TRAX و با پشتیبانی شرکتی گمنام و تازه کار به نام “سهام پژوهان مهر”، شرکتی که تا به حال نه نامی از آن در میان بود و نه فعالیت خودرویی در کارنامه اش دیده می شود.

اما موضوع جالبی که اتفاق افتاده حضور اولین شورولت در لیست بلند خودروهای مجاز به واردات است. لیستی که نشان می دهد این خودرو تمامی مجوزهای واردات را گذرانده و دریافت کرده و حال برای ثبت سفارش آماده است.

_Chevrolet

Chevrolet-Trax

خوب یا بد، این اولین شورولتی است که به بازار می آید و برای ما خودرودوستان خبر بسیار مسرت بخشی است زیرا بالاخره شورولت برندی محبوب و با کیفیت و لوکس است که در داخل نیز طرفداران زیادی دارد.

مدلی که توانسته مجوز واردات را بگیرد مدل TRAX است و موتور نصب شده روی آن از نوع 1.8 لیتری است. این پیشرانه دقیقاً 1796 سی سی حجم دارد و با کد A18XER شناخته می شود. این پیشرانه می تواند حداکثر 138 اسب بخار در 6300 دور در دقیقه و 175 نیوتن متر گشتاور در 3800 دور در دقیقه را تولید کند. با توجه به اینکه گفته شده مدلی که مجوز واردات دارد از نوع خودکار است پس باید گفت انتظار یک گیربکس 6 سرعته خودکار را روی این آمریکایی داشته باشید.

مصرف سوخت اعلام شده برای این خودرو 7.6 لیتری در هر صد کیلومتر برای مدل تک دیفرانسیل است و این مدل می تواند در عرض 10.6 ثانیه به مرز صد کیلومتر در ساعت برسد. همچنین حداکثر سرعت این خودرو 180 کیلومتر در ساعت است.

_Chevrolet-Trax

با توجه به اینکه هنوز هیچ گونه معرفی و یا تبلیغی از سوی شرکت مذکور انجام نشده لذا نمی توان حدس زد که این خودرو دارای چه سطح تجهیزاتی است. لذا به قیمت این خودرو می پردازیم. با توجه به اینکه این خودرو رقیبانی همچون نیسان جوک، فیات 500X و یا بیوک Encore را در بازارهای جهانی پیش رو دارد و هیچ کدام از آنها داخل بازار ایران نیستند، شاید باید گفت رقیب این خودرو با کمی ارفاق یا شاید بیشتر رنو داستر و یا حتی میتسوبیشی ASX است که از نظر قیمتی بین این دو قرار می گیرد پس باید انتظار قیمتی در رنج 120 تا 150 میلیون تومانی را برای شورولت TRAX داشته باشیم که فکر می کنم این رنج قیمت برای بازار ایران مناسب است.

Chevrolet-Trax_

در انتها باید گفت درست است که ورود یک برند آمریکایی به ایران حواشی خاص خود را خواهد داشت اما امیدواریم ورود این مدل زمینه ای برای ارتقای کیفیت خودروهای موجود در کشور و همچنین عرضه خودروهای محبوبی همچون شورولت کامارو شود.

Chevrolet-Trax03

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here