به گزارش تیم خبری لوکاپرو: يکي از موضوعاتي که طي هفته هاي اخير در افکار عمومي و رسانه مورد بحث جدي قرار مي گيرد، کمپين نخريدن خودروهاي ايراني است. اگرچه اين کمپين به علت گراني اين محصولات و عدم تناسب قيمت فعلي آن به کيفيت و خدمات ارائه شده، مطرح شده اما در عين حال، نبايد از تاثيرات آن روي کارگران ايراني شاغل در اين کارخانجات و سودي که رقباي چيني از اين وضعيت مي برند، غفلت کرد.

ماجرا از آنجا داغ تر شد که وزير صنعت به عنوان مسئول ارشد توليدات کارخانجات ايراني سازنده خودرو، در اظهاراتي تند، از عباراتي مانند “ضد انقلاب” در توصيف حاميان اين کمپين استفاده کرد که با واکنش شديد رسانه ها و حتي حاميان دولت مواجه شد.

در عين حال، انتشار يک تصوير از پارکينگ ايران خودرو که مملو از خودروهاي صفر کيلومتر بود نيز با بازتاب فراواني همراه بود که مديرعامل ايران خودرو، آنرا متعلق به بهمن 92 دانست و جديد بودنش را رد کرد.

به همين خاطر، اهميت ميزان توليد و فروش خودروسازان ايراني پس از راه افتادن کمپين فوق، موضوعي است که براي رسانه ها و افکار عمومي اهميت ويژه اي دارد. بررسي هاي صبحانه در اين خصوص نشان مي دهد طبق اعلام رسمي مسئولان يکي از 2 خودروساز بزرگ کشور تعداد قابل توجهي از خودروهاي توليدي آنها، فروش نرفته است.
iran khodro

طبق گزارش رسمي کاميار عطايي معاون اقتصادي ايران خودرو به مسئولان سازمان بورس که نسخه اي از آن به دست صبحانه رسيده، اعلام شده است که در مردادماه سال جاري، تعداد 28 هزار و 400 دستگاه از اتومبيل هاي خانواده پژو، تعداد 6700 دستگاه از خانواده سمند، تعداد 2200 دستگاه تندر، 1500 دستگاه دنا، 926 دستگاه رانا، 229 دستگاه سوزوکي و 2200 دستگاه ساير محصولات جديد و وانت در ايران خودرو توليد شده که از اين ميان، 31 هزار و 900 دستگاه از گروه پژو، 4800 دستگاه از گروه سمند، 2500 دستگاه از خودورهاي تندر، 604 دستگاه از خودروهاي دنا، 1308 دستگاه از اتومبيل هاي رانا، 112 دستگاه از خودروهاي سوزوکي و 2600 دستگاه از ساير محصولات و وانت به فروش رفته است.
irankhodro

فروش ايران خودرو در 5 ماه اول سال 94
طبق اعلام مذکور، از مجموع 42 هزار و 445 دستگاه اتومبيل توليد شده در مردادماه، 44 هزار و 16 دستگاه آن فروش رفته، يعني چيزي حدود 2 هزار دستگاه بيش از توليد مردادماه.

اما در عين حال، آمار رسمي ايران خودرو از ميزان توليد و فروش در مدت زمان سپري شده از سال 94 تا پايان مردادماه، به اين صورت است که مجموعا 233 هزار و 17 دستگاه اتومبيل توليد شده است که از اين ميان، 186 هزار و 926 دستگاه از توليدات مذکور به فروش رفته و جمعا 46 هزار و 91 خودرو، به فروش نرفته است.
منبع:صبحانه انلاین

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here