به گزارش تیم خبری لوکاپرو، خودروی پراید پرفروش ترین و پر تیراژترین خودروی این سالهاست که جدا از حاشیه های زیادی که دارد به خاطر قیمت پایین خریداران زیادی دارد بهاین موضوع بپردازیم که این خودروی مورد علاقه شرکت سایپا از کجا آمد و چگونه از بازار کشور سر در آورد
جالب است بدانید که پراید در اصل در شرکت مزدا ژاپن با سفارش فورد، شرکت مادر، طراحی شد. سفارش‌دهند و سازنده این خودرو شرکت آمریکایی فورد بود که اکنون همگی ساخته‌های این شرکت را جزو باکیفیت‌ترین خودروهای دنیا می‌دانند. نکته دیگری که دانستن آن خالی از لطف نیست این است که خودرو پراید که فورد آنرا فستیوا نامیده بود در ابتدا در ناو و ناوچه‌های نظامی آمریکا مورد استفاده قرار می گرفت.
گفتنی‌است فورد فستیوا در ابتدا به صورت هاچ‌بک طراحی شده بود و پس از چندی که از روی ناوهای جنگی به خیابان‌های شهری منتقل شد برای آن صندوقی طراحی کردند و فورد فستیوا تبدیل به خودرویی شهری شد.
قرار می‌گرفت. آمریکایی‌ها نیاز داشتند که در ناوهای پهناور خود وسیله‌ای نقلیه داشته باشند که هم سبک باشد و هم سوخت اندکی استفاده کند. همچنین این خودرو باید توانایی سرعت‌گیری سریع را می‌داشت. البته نه سرعتی که نتوان دیگر آنرا کنترل کرد! برای همین خودرویی ساخته شد که در ابتدا فستیوا و بعد پراید نام گرفت.

این خودرو که توسط مزدای کره جنوبی طراحی شده بود از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۲ توسط شرکت فورد تولید شد و در کشورهایی نظیر آمریکا، ژاپن و استرالیا فروخته شد. البته خودرویی که به اسم فستیوا از سال ۲۰۰۰ به بعد تولید شد با طرح ابتدایی و اصلی‌ این خودرو تفاوت داشت و دیگر از حالت خودروی ناوچه‌های جنگی خارج شده بود.
گفتنی‌است فورد فستیوا در ابتدا به صورت هاچ‌بک طراحی شده بود و پس از چندی که از روی ناوهای جنگی به خیابان‌های شهری منتقل شد برای آن صندوقی طراحی کردند و فورد فستیوا تبدیل به خودرویی شهری شد.
جالب است که فورد فستیوا در آمریکا هم خودروی قشر کم‌درآمد بود اما کیفیتی داشت که متقاضیان آن سال‌ها را راضی می‌کرد.
پس از گذشت چندی اما فورد امتیاز این خودروی سبک و جمع‌وجور خود را به کیا موتورز کیای جنوبی فروخت. این تصمیم در پی عادی شدن روابط کره و آمریکا گرفته شد و همین موضوع زنجیرهای پیوند آمریکا و کره‌جنوبی را محکم‌تر کرد.
کیا هم اسم این خودرو را پراید گذاشت و در حجمی انبوه دست به تولید آن زد. این خودرو در کشورهای آسیایی به سرعت مشتری پیدا کرد. کیا هم اما به تولید طولانی مدت این خودرو روی نیاورد بلکه با تقویت کردن و توسعه دادن طرح این خودرو مدل‌های جدیدتری از آن ساخت که هم از زیبایی بالاتری برخوردار بودند و هم ایرادات پراید سابق در آن حذف شده بود.
شرکت سایپا با ایجاد زنجیره‌ای از قطعه سازان فنی در گروه سایپا و با حمایت از قطعه سازان بخش خصوصی سعی در ساخت داخلی کردن خودروی پراید نمود و آنرا با نام‌های نسیم (پراید هاچ بک)، صبا (پراید سدان) و سایپا ۱۳۲ و سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۱۱ و سایپا ۱۴۱ و وانت پراید در ایران عرضه کرد.

این در حالی‌است که شرکت سایپا طرح اولیه این خودرو که شباهتی عجیب به فستیوا دارد و تغییری هم در آن اعمال نشده است را همچنان در تیراژی بالا تولید می‌کند. آن هم در حالی که پرایدی که ما اکنون در کشور می‌شناسیم دقیقا کپی برابر اصلی‌است که شرکت فورد برای ناوهای آمریکایی ساخته بود.

نکته اینجاست که سازندگان اصلی این خودرو اکنون از خیر تولید آن گذشته‌اند و تمرکز خود را بر روی طراحی و ساخت خودروهایی گذاشته‌اند که از کیفیت و زیبایی بسیار بیشتری برخوردار است. در کشور ما اما پراید همچنان با طرح و ساختاری تولید می‌شود که در سال ۱۹۸۲ در آمریکا تولید می‌شده است. همین موضوع نشان می‌دهد که پرتیراژترین خودروی کشور تا چه میزان می‌تواند از تاریخ و تکنولوژی به دور باشد.
pride

pride2

pride3

pride4

pride5

pride6

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here