امروزه بسیاری از طراحان و تولیدکنندگان خودرو‌ معتقدند که رنگ و نقاشی اتومبیل‌ها یکی از عوامل مهم در جلب رضایت مشتری‌ها و خریداران خودرو است. همانطور که دانش امروزی در امور مختلف تفاوت‌هایی ایجاد کرده است؛ بدیهی است که علم پرداخت رنگ بدنه و نقاشی اتومبیل در سال‌های مختلف دچار تغییرات زیادی شده است. رنگ و نقاشی اتومبیل‌ها ممکن است با هم تفاوت داشته باشد و امکان دارد هر کمپانی طبق استاندارد‌های مختلفی، از مواد و متریال متفاوت در نقاشی اتومبیل استفاده کند.

استاندارد‌های جغرافیایی در نقاشی اتومبیل

یکی از عوامل مهم در نقاشی اتومبیل، عوامل جغرافیایی و منطقه‌ای است.
همانطور که آب و هوا می‌تواند بر روی ساختمان‌ها و جاده‌ها تاثیر داشته باشد، می‌تواند یکی از موارد اثر گذار در تایین استاندارد‌های نقاشی اتومبیل باشد. برای مثال می‌توان گفت؛ خودرو‌های سفارش کشور‌های حاشیه خلیج فارس، به دلیل گرمای شدید ناشی از تابش آفتاب در آن منطقه و همینطور وجود رطوبت در هوا، با متد متفاوتی رنگ آمیزی و نقاشی می‌شوند؛ نقاشی اتومبیل‌های سفارش این کشور‌ها معمولا با استفاده از ترکیب رنگ واتربیس (محلول در آب) با مواد و متریال مقاوم در برابر تابش خورشید و رطوبت و مواد محافظتی سلولزی صورت می‌گیرد. عملیات رنگ‌آمیزی و نقاشی اتومبیل‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس، معمولا از رنگ آمیزی دو الی سه لایه رنگ بیسیک (basic) و یک لایه رنگ پوششی (سلولزی) تشکیل شده است.

در کشور‌های اروپایی به دلیل قوانین سازگار با محیط زیست و همینطور آب و هوای معتدل در اکثر کشور‌های اروپایی، استفاده از رنگ‌هایی با پوشش سلولزی در نقاشی اتومبیل‌ها ممنوع است؛ این قوانین به دلیل مضر بودن تینر برای محیط زیست تعبیه شده است.

تعمیرات مربوط به رنگ و نقاشی اتومبیل‌ها

ترمیم و تعمیرات در حوزه رنگ و نقاشی اتومبیل، مانند امور دیگر، نیاز به دانش و تخصص منحصر به فرد دارد.
در تصادفاتی که بدنه خودرو با ضربه یا ضربات شدید رو به رو شده است، امکان این وجود دارد که رنگ خودرو دچار آسیب شدید شده باشد و صافکاری بدون رنگ آمیزی نتیجه مطلوب را ندهد؛ در آن زمان با تشخیص صافکار قطعه یا ناحیه آسیب دیده رنگ آمیزی و نقاشی مجدد می‌شود.
فرآیند نقاشی اتومبیل نیز مانند خیلی از امور دیگر فرآیندی است که نیاز به متخصص دارد و باید توسط متخصص نقاشی اتومبیل و یا در واقع نقاش اتومبیل صورت بگیرد.

قیمت رنگ و نقاشی اتومبیل

به صورت کلی قیمت گذاری نقاشی اتومبیل به چند عامل بستگی دارد که یکی از آن‌ها نوع اتومبیل است. کمپانی‌های تولید کننده خودرو، در فرآیند نقاشی اتومبیل‌های خود ممکن است مواد و بستر‌های رنگی مختلفی استفاده کنند که باعث شده است؛ کد‌های رنگی متفاوتی در مدل‌های مختلف اتومبیل‌ها مشاهده کنیم؛ البته استفاده از آستر‌های اوریتان در حجم‌های متفاوت و بتونه کاری‌های مختلف یکی دیگر از این عواملی است که در نتیجه عملیات نقاشی اتومبیل تفاوت ایجاد می‌کند؛ به همین دلیل متخصصان حوضه نقاشی اتومبیل، برای ترمیم رنگ خودرو باید از متریال‌ها و رنگ‌های متفاوت استفاده کنند؛ که این مورد یکی از دلایل تفاوت در قیمت نقاشی اتومبیل‌ها است.

عملیات پرداخت رنگ بدنه و نقاشی اتومبیل هم مانند فرآیند صافکاری، نیاز به متخصص دارد و قیمت و ارزش یک نقاشی اتومبیل را یک نقاش خوب تایین می‌کند. یک نقاش اتومبیل باید دانش مربوط به انواع رنگ بستر و مواد استفاده شده در نقاشی اتومبیل را بداند و همینطور تجربه کافی در شناخت انواع کد‌های رنگی، مربوط به هر قطعه را داشته باشد و با متدهای جدید رنگ و نقاشی اتومبیل آگاه باشد.

در انتها تیم تخصصی شرکت لوکاپرو با بهره گیری از افراد متخصص و با استفاده از بهترین مواد این آمادگی را دارد تا به شما مشتریان عزیز خدمات رنگ و نقاشی اتومبیل را حتی در محل شما با بهترین قیمت ارائه کند.شما می‌توانید سایر بخش‌های این سایت را دیدن فرمایید تا با خدمات ما بیشتر آشنا شوید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here