کدری و ماتی چراغ اتومبیل‌ها یکی از مسائل و مشکلاتی است که همیشه دارندگان خودرو با آن دست و پنجه نرم میکنند. معمولا چراغ اتومبیل‌ها پس مدت زمانی که از خودرو استفاده می‌شود دچار ماتی و کدری میشوند؛ این به دلیل برخورد هوا و ذرات مختلف با طلق جلو چراغ اتومبیل است که در طی مسافت‌هایی که خودرو پیموده است باعث ماتی چراغ اتومبیل میشود و همچنین این برخورد‌ها میتواند باعث ایجاد خط و خش بر روی طلق چراغ اتومبیل شود.
ماتی و خط و خش بر روی طلق پوششی چراغ اتومبیل باعث جلوگیری از عبور نور می‌شود و همچنین ظاهر خودرو را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

امروزه طراحان خودرو به شیوه نوین و در واقع به صورت تقسیم بندی شده،اتومبیل‌ها را طراحی میکنند. یکی از این قطعات که به صورت تخصصی و با بکارگیری فرم‌ها و متد خاصی طراحی می‌شود، چراغ‌های اتومبیل است؛ زیرا در علم نوین طراحی خودرو و همچنین اصول طراحی احساسی جدید نشان داده شده است که چراغ‌های اتومبیل یکی از قطعاتی است که افراد به آن توجه خاصی میکنند و ظاهر چراغ اتومبیل میتواند در دیدگاه و نظرات افراد جامعه در مورد یک خودرو اثر گذار باشد.

کدری و ماتی چراغ اتومبیل شما می‌تواند ظاهر اتومبیل شما را تحت تاثیر قرار دهد و با اینکه ممکن است که خودرو شما از نظر فنی سالم باشد ولی قطعا ماتی چراغ اتومبیل شما امتیاز منفی برای خودرو شما به شمار می‌رود.

معمولا به دلیل استفاده سازندگان خودروها از متریال‌های جدید و با کیفیت، در پوشش چراغ اتومبیل‌ها در خودرو‌های امروزی و لوکس کمتر شاهد کدری و ماتی چراغ اتومبیل‌ها هستیم.

یکی از متریال‎‌های جدیدی که خودروسازان از آن در پوشش چراغ اتومبیل‌ها استفاده می‌کنند شیشه‌های ایزوله با تکنولوژی پوششی نانو هست؛ این شیشه‌ها در واقع پوششی سبک و با مقاومت بالا برای چراغ اتومبیل‌ها به شمار می‌روند، که هم گرد و خاک بر روی آن‌ها نمی‌نشیند و هم مقاومت بیشتری در برابرخط و خش، نسبت به طلق‌های معمولی چراغ اتومبیل‌ها دارند.

متریال جدید دیگری که امروزه در پوشش چراغ اتومبیل‌های لوکس می‌توان دید سفایر یا یاقوت کبود است. به دلیل مقاوم بودن سفایر در مقابل خط و خش، کمپانی‌های بزرگ از جمله بی ام و موتورز در پوشش چراغ اتومبیل‌های جدید خود از این متریال نسبتا گران قیمت استفاده کرده‌اند.

استفاده از مواد شوینده

میتوانید با یک مواد شوینده ضعیف و معمولی، مانند مایع ظرفشویی چراغ اتومبیل خودرو را تمیز کنید و در حد معمول، لکه‌ها و گرد و خاک چراغ اتومبیل خود را از بین ببرید. از بکار‌گیری مواد شوینده قوی برای شستن طلق چراغ اتومبیل خود‌داری کنید زیرا می‌تواند باعث آسیب به پوشش چراغ اتومبیل و فضای داخلی آن و یا حتی رنگ خودرو شما شود.

استفاده از خمیر دندان

راه دیگری که میتوانید در خانه انجام دهید، استفاده از خمیر دندان برای رفع کدری و البته زردی طلق چراغ اتومبیل خود است. شما می‌توانید با ترکیب خمیر دندان و کمی جوش شیرین، لکه های زرد قوی و کثیفی، بر روی چراغ اتومبیل خود را از بین ببرید.

استفاده از پولیش تمیزکننده

برای داشتن نتیجه بهتر، باید از پولیش تمیزکننده و سمباده استفاده کرد، شما می‌توانید با استفاده از پولیش و سمباده نرم چراغ اتومبیل خود را به صورت کامل تمیز کنید، که در آینده این روش و متد را به صورت کامل و گام به گام برای رفع کدری و ماتی چراغ اتومبیل توضیح خواهیم داد.

در انتها تیم تخصصی شرکت لوکاپرو با بهره گیری از افراد متخصص و با استفاده از بهترین مواد این آمادگی را دارد تا به شما مشتریان عزیز خدمات واکس و پولیش و رفع ماتی چراغ را حتی در محل شما با بهترین قیمت ارائه کند.شما می توانید سایر بخش های این سایت را دیدن فرمایید تا با خدمات ما بیشتر آشنا شوید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here