همانطور که می‌دانید، شیشه دودی به دو شکل در اتومبیل‌ها دیده می‌شود، در برخی از اتومبیل‌ها به صورت فابریک و به عنوان یک آپشن در خودرو‌ معرفی می‌شود که در بازار ایران به شیشه رفلکس معروف است البته تفاوت دیگری که با شیشه‌های دودی دستی دارد این است که؛ خود شیشه اتومبیل با بهره گیری از فناوری‌های جدید رنگ شده است و یا با استفاده از شیشه‌های چند لایه، یک لایه را به صورت رنگ شده در کنار شیشه اصلی تعبیه می‌کنند.

اما برای داشتن شیشه دودی بر روی اتومبیل‌هایی که شیشه‌های شفاف دارند، معمولا از طلق‌های پلاستیکی رنگی از جنس کامپوزیت نرم یک پارچه استفاده می‌شود. این طلق‌ها به آسانی در بازار ایران قابل تهیه هستند و البته رنگ‌ها و کیفیت‌های متفاوتی دارند، پس طبیعی است در هنگام خرید طلق شیشه دودی اتومبیل، به برند‌های مختلف با قیمت‌های متفاوت برخورد کنید.

car-window-tinting

آموزش گام به گام دودی کردن شیشه اتومبیل

مانند هر فرآیند دیگر، برای دودی کردن شیشه‌های خودرو، باید ابتدا ابزار مورد نیاز را تهیه کنیم.
یکی از این ابزار‌ها، کاتر است که برای برش دادن استفاده می‌شود، بهتر است در این فرایند از کاتر نازک و کوچک استفاده شود.
ابزار دیگری که نیاز داریم، لیسه هست، یک لیسه پلاستیکی نازک می‌تواند در حرکت دادن آب در زیر طلق به ما کمک کند.
یکی دیگر از وسایل مورد نیاز سشوار است که البته پیشنهاد می‌کنیم از سشوار‌های صنعتی استفاده کنید.

حتما یک مایع شوینده مانند مایع ظرف شویی یا مایع دست شویی همراه با آب همراه داشته باشید و ترجیحا در یک آب پاش قرار دهید.
ابتدا شیشه را از بیرون و داخل کاملا تمیز کنید به صورتی که هیچگونه لکه یا کثیفی روی آن دیده نشود سپس با محلول آب و مایع شوینده لایه بیرونی شیشه را کاملا خیس کنید و طلق رنگی را بر روی آن قرار دهید،حتما مطمئن شوید زیره طلق کاملا خیس باشد و همینطور لبه پایینی طلق با زیره شیشه پنجره در یک سطح باشد؛ برای این کار میتوانید پس از قرار دادن طلق بر روی شیشه، اضافی قسمت پایین را با یک کاتر هم سطح کنید سپس همین عمل را برای جلوی شیشه انجام دهید و طلق را با لبه جلویی شیشه هم سطح کنید.

در مرحله بعد نوبت به لیسه کشیدن می‌رسد، شروع کنید به لیسه کشیدن و تمامی آب زیر طلق را به بیرون از آن هدایت کنید؛ در نظر بگیرید که جهت لیسه کشیدن شما، در طول عملیات لیسه کشیدن باید به یک سمت باشد، همراه با لیسه کشیدن، از سشوار هم استفاده کنید، اگر سشوار صنعتی ندارید، می‌توانید سشوار خانگی خود را بر روی آخرین درجه دما قرار دهید و آن را نزدیک به طلق نگه دارید تا هوای زیر طلق رنگی همراه با لیسه کشیدن بیرون بیاید.

سپس تمام لبه‌های طلق را با شیشه هم سطح کنید؛ در نظر بگیرید برای انجام این کار حتما کاتر را به صورت یک نواخت حرکت دهید. چسب روی طلق را به آرامی جدا کنید و با کاتر اضافی آن را ببرید.

سطح داخلی شیشه اتومبیل خود را با مایع آب و کف کاملا خیس کنید.به آرامی طلق را بردارید و مطمئن شوید که در گوشه‌ها اضافی ندارد، از سمت چسبنده، بر روی سطح داخلی شیشه بگذارید سپس با استفاده از لیسه و سشوار، تمام آب و هوای زیر طلق را به بیرون هدایت کنید.
شیشه خودرو را به پایین بکشید و لبه بالایی طلق را با کاتر، هم سطح با شیشه کنید.
شما می‌توانید برای خارج کردن آب و هوا از زیر طلق، از هر طرف نیم سانت طلق را برش دهید.
سپس با سشوار کاملا طلق و شیشه را خشک کنید.

طلق کاملا بر روی شیشه قرار گرفته است و اکنون شیشه اتومبیل شما دودی است، شما می‌توانید برای دودی کردن شیشه اتومبیل خود از طلق‌های رنگی با تکنولوژی جذب اشعه فرابنفش استفاده کنید.

car-window-tinting-big

شرکت لوکاپرو با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین محصولات در حوزه شیشه دودی خودرو می تواند خدمات دودی کردن شیشه خودرو را به شما عزیزان ارائه دهد.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here