به گزارش تیم خبری لوکاپرو: این وام 25 میلیونی فروش خودرو هم نتوانست تاثیر چندانی در رفع رکود از بازار خودرو داشته باشد بلکه این مساله تنها موجب تثبیت قیمت خودرو در بازارخودرو شد،تا حدی نیزتوانست به بازار خودروهای دست دوم رونقی بخشد.
یک فعال بازار خودرو گفت : اجرای طرح فروش اقساطی خودرو، هر چند موجب جذب تعداد زیادی از متقاضیان خرید خودرو گردید اما این جریان با اتمام سقف تسهیلات خرید ، حرکتی آرام تر به خود گرفته است.
کاظم محمدی نیکخواه در ادامه از افزایش رونق در بازار خودروهای دست دوم خبر داد و اظهار داشت : با اجرای طرح اعطای تسهیلات خرید خودرو تحرکی در بازار خودرو صورت گرفت و این اتفاق ضمن رونق بخشی در بازار خودروهای دست دوم موجب تثبیت قیمت خودرو گردید و هرگونه انتظار بازار از کاهش قیمت خودرو از بین رفت.
وی با رد هر گونه کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر گفت : هم اکنون قیمت خودرو در بازار بدون تغییر و بر اساس قیمت مصوب کارخانه معامله می شود حتی خودرو پلاک شده ای در بازار نیست که خریدار خودرو اجبار به فروش داشته باشد و زیر قیمت عرضه کند.
وی تاکید کرد : البته همچنان رکود در بازار خودروهای دست دوم حکم فرماست در کل بازار خرید و فروش خودرو در وضعیت مناسبی به سرنمی برد و صرفا با شوک ایجاد شده در بازار اندکی تحرک در بازار خودرو بوجود امده است.
وی همچنین با اشاره به طرح برخی مسائل در خصوص تاثیر فروش خرید تهسیلاتی خودرو در رواج دلال بازی در بازار خودرو تصریح کرد : اعطا تسهیلات خرید خودرو که توسط دولت صورت گرفت به هیچ وجه موجب دلال بازی در بازار نخواهد شد و چنانچه این مساله رخ دهد به ندرت اتفاق خواهد افتاد.
این فعال بازار خودرو تاکید کرد : البته احتمال این مساله وجود دارد چرا که برخی از خودروهایی که با شرایط خاص خریداری می شود گاها با قولنامه و مبایعه نامه خودروهایشان را خرید و فروش می کنند.
نیکخواه افزود : البته آماری که از نمایندگی ها دریافت شده حاکی از این است که با شرایط ایجاد شده صرفا مصرف کنندگان واقعی اقدام به خرید نمودند از این رو احتمال دلال بازی بسیار کم و به ندرت خواهد بود.
وی گفت : شرایطی که برای خرید خودروها در نظر گرفته شده است به هیچ عنوان برای دلالان مقرون به صرفه نیست از این رو دلالان قادر به انجام هیچ اقدامی نخواهند بود در واقع هم اکنون چیزی به نام واسطه در بازار خودرو وجود ندارد.
وی در ادامه با توجه به ادامه رکود در بازار خودروهای وارداتی گفت : هر چند اقدام دولت حرکت خوبی در بازار ایجاد کرد اما به نظر نمی رسد ادامه آن رکود ایجاد شده در کل اقتصاد را از بین ببرد.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here