به گزارش تیم خبری لوکاپرو، خودروی لوکس BMW i8 از ابتدای ورودش به کشور حرف و حدیث‌های زیادی را با خود به همراه داشت و تبدیل به یک خودروی جنجالی شد که حضورش در هر نمایشگاهی اعتباری به آنجا می بخشید. این خودروی لوکس که طراحی فوق‌العاده آن را می‌توان فراتر از نسل خودروهای امروزی دانست، با ورود به نمایشگاه‌های پایتخت تمامی نگاه‌ها را به خود جلب کرد.

ورود این خودروی متفاوت بی ام و به نمایشگاه‌های اتومبیل تهران باعث شد که شمار زیادی از رهگذاران و علاقه‌مندان، این خودرو را در پشت شیشه نمایشگاه‌ها نه به عنوان اتومبیل بلکه به عنوان یک اثر هنری به نظاره بنشینند.
و البته بعد از مشکلاتی که برای شماره گذاری با پلاک ملی این خودروی فوق العاده لوکس و زیبا پیش آمد BMW i8 دوست داشتنی تبدیل به خودروی تزئینی در نمایشگاه ها شد.

این خودرو طی ماه‌های گذشته در نمایشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی خرید و فروش خودرو با قیمت ۱٫۵ میلیارد تا یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برچسب قیمت خورده بود ولی مشکلاتی که در راه شماره‌گذاری این خودروها با پلاک ملی به وجود آمد، باعث شد تا این رقم در برخی از نمایشگاه‌ها کاهش هم داشته باشد.

طی هفته‌های گذشته اخباری مبنی بر شماره‌شدن این خودروی خاص منتشر و اعلام شد که تعدادی از این خودروها پس از ۹ ماه در نهایت پلاک ملی دریافت کرده‌اند.

دریافت پلاک ملی باعث شد تا قیمت این نوع خودرو در بازار افزایش یابد؛ به طوری که قیمت آن هم اکنون به ۲ میلیارد و ۲۰۰ تا ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان (با پلاک ملی) افزایش یافته است.

بنا به گفته برخی از فعالان بازار، ۲۸ دستگاه BMW i8 وارد کشور شده که فقط تعداد محدودی از آنها توانسته‌اند تا کنون مجوز شماره‌گذاری با پلاک ملی را دریافت کنند.

موتور BMW i8 از نوع هیبریدی است و در بازارهای جهانی به قیمتی حدود ۱۳۶ هزار دلار به فروش می‌رسد.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here