به گزارش تیم خبری لوکاپرو،BMW i8 با ورودش به ایران سر وصدای زیادی راه انداخت BMW i8 اولین خودروی هیبریدی بود که وارد ایران شد و با آن قیمت نجومی حرفهای زیادی را به همراه داشت.
در گزارشات قبلی لوکاپرو مفصل درباره ی تمامی آپشن های BMW i8 و مشکلاتش صحبت کرده است.
واکنون پس از گذشت یک سال از ورودBMW i8 به ایران و عدم شماره گذاری آنها به دلیل برخی مشکلات، سرانجام امروز اولین دستگاه BMW i8از سوی پلیس راهور ناجا پلاک شد.
i8 که حدودا تعداد ۵۰ دستگاه از آن وارد کشور شده است، طی یک سال گذشته فقط به عنوان خودروی تزئینی در نمایشگاه های اتومبیل تهران مورد استفاده قرار گرفته است.
پلاک شدن BMW i8 در حالی است که پرشیا خودرو نماینده ب ام و در ایران مدتی پیش اعلام کرده بود: بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران پیش از واردات خودرو، وارد کننده ملزم به کسب آموزش های فنی لازم، ایجاد زیرساخت ارائه خدمات و تامین قطعات یدکی مربوطه است تا پس از دریافت اسناد همولوگیشن و اخذ مجوزهای تایید از مراجع ذیصلاح نظیر سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست، نسبت به واردات خودرو اقدام کند.
در ارتباط با خودروی ب ام و سوپرلوکس هیبریدی i8 که توسط برخی واردکنندگان به کمک امتیازات خاص ثبت سفارش و با حداقل تعرفه گمرکی به کشور وارد شدند، شاهد فروش این خودروها با قیمت ۲ میلیارد تومان نیز هستیم. این درحالی است که قیمت تمام شده خودروبا تعرفه واردات ۴%حدود ۷۰۰ میلیون تومان است.
سوال اینجاست که این قیمت نجومی و سرسام آور ۲ میلیارد تومانی برای چیست؟
ارائه خدمات به خودروی مزبور با توجه به تکنولوژی بسیار بالا، نیاز به کسب آموزش فنی و نصب تجهیزات تعمیرگاهی است. خودروی هیبریدی i8 به منظور به رخ کشیدن تکنولوژی پیشرو BMW و با تیراژ محدود تولید شده است و ورود آن به کشور بدون وجود زیرساخت های فنی و آموزشی لازم جهت ارائه سرویس و خدمات پس از فروش موجب خسارت به مصرف کننده نهایی و اتلاف سرمایه ملی است.

bmw i8

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here