به گزارش تیم خبری لوکاپرو: از قبل با ایرانی های موفق مقیم خارج درعرصه تولید خودروآشنا شدیم
آرش فربد اولین ایرانی بود که شرکت خودروسازی خود به نام آرش موتورز را در انگلستان تاسیس کرد و خودروهای سوپر اسپرت خود را تولید کرد.2014_arash

Arash-AF

بعد از آرش نوبت ایرانی دیگری بود که موفقیت خود را به رخ بکشد ،فردیس رضوانی که رضوانی موتورز را در کالیفرنیا تاسیس کرد وrezvani beast خودروی محبوب ستاره های هالیوود از جمله خواننده ی معروف کریس براون شد.

rezvani-beast

فردیس رضوانی پس از موفق شدن خودروی سوپر اسپرت BEAST (در انگلیسی به معنای جانور) مدل ارتقا یافته این خودرو را با نام BEAST X معرفی کرده است.
این هیولای قدرتمند و منحصربفرد دستخوش افزایش قدرت تا ۷۰۰ اسب‌بخار به لطف موتور بازطراحی شده‌ی ۲.۴ لیتر و چهار سیلندر و توربوشارژرهای عملکردی Borg Warner، پیستون‌ها و سوپاپ‌های ساختگی، و اجزای داخلی قدرتمند شده است.
بدنه‌ی فیبرکربن Beast X، قدرت هدایت آن را با حالتی تهاجمی‌تر انتقال می‌دهد. اصلاحات آن شامل طراحی سپر دوگانه‌ی عقب، سپرهای جانبی، و نوارهای جلو و عقب بازطراحی شده است. مدل استاندارد Beast به هیچ وجه کم ارزش به نظر نمی‌رسد، اما Beast X قطعا در رنگ آبی خود خیره‌کننده دیده می‌شود.
rezvani-beast-x
طبق گزارش‌ها تغییر از Beast به Beast X حدود ۹۱ کیلوگرم در هر ۲۰۰ اسب‌بخار به وزن خودرو اضافه شده که خودروی جدید را به وزن ۸۳۹ کیلوگرم رسانده است. می‌توان نسبت قدرت به وزن آن را ۰.۸۳hp/kg بیان کرد. رضوانی، زمان شتاب صفر تا صد این خودرو را ۲.۵ ثانیه برآورد کرده که آن را به یکی از پرشتاب‌ترین خودروهای روی زمین تبدیل می‌کند. آئرودینامیک بهتر نیز به Beast X در عملکرد بهتر در سرپیچ‌ها کمک می‌کند.
Beast X در تعداد بسیار محدود پنج دستگاه ساخته می‌شود و هر کدام ۳۲۵۰۰۰ دلار قیمت دارند که تقریبا دو برابر قیمت ۱۶۵۰۰۰ دلاری Beast است.رضوانی موتورز معتقد است حداقل پنج مشتری وجود دارند که تمایل به پرداخت قیمت دو برابر برای دریافت سرعت دو برابر درقالب یک خودروی دو سرنشین دوتوربو هستند. این مدل دارای چرخ‌های ۱۹ اینچی پوشیده شده در تایرهای Continental یا Toyo است و تعلیق مستقل جلو و عقب به همراه میله‌های آنتی رول و دامپرهای قابل تنظیم در آن دیده می‌شوند. یک سیستم انتقال پدال شیفت ترتبیب نیز برای Beast X در حالت دستی به عنوان یک آپشن آماده شده است.
رضوانی، X را فقط به عنوان مدل هیولای قدرتمند خود ارائه نداده، بلکه آن را نماد طراحی عملکردی و منحصربفرد خود نیز می‌داند. این خودرو در حال حاضر تنها مدل X کمپانی است اما به زودی شاهد ارائه‌ی وسایل نقلیه‌ی بیشتری از سوی رضوانی با نماد X خواهیم بود.
rezvani_beast X

rezvani-beastX

***کلیپ فوق العاده جذاب*** rezvani beast

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here