به گزارش تیم خبری لوکاپرو: مدتی است که بازار خرید و فروش خودرو در کشورمان اوضاع خوبی ندارد و روزهای بدی را پشت سر می گذارد همچنین خودروی صفر داخلی که با وجود راه افتادن کمپین (خرید خودروی صفرممنوع) با قهر مردم ایران روبه رو شده است.
هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به مردم وعده ارتقای کیفیت محصولاتش را داد و اعلام کرد: به مردم قول می‌دهیم از اسفند ماه سال‌جاری هر فردی که خودرو خریداری کند تا ۱۰ هزار کیلومتر پیمایش نیازمند مراجعه به نمایندگی نباشد و تنها برای تعویض روغن به نمایندگی‌ها برود. و پس از آن مهدی جمالی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از مشتریان بابت کیفیت پایین محصولات این شرکت عذرخواهی کرد.
اما هیچ کدام از این راهها موثر واقع نشد و مردم همچنان خواستار کیفیت بالا و قیمت فروش پایین محصولات داخلی بودند تا اینکه دولت ترفند جدیدی برای فروش خودروهای بی کیفیت انبار شده در پارکینگ خودروسازان پیدا کرد”وام 25 میلیونی خرید خودرو” که البته این هم حواشی زیادی در برداشته و به همین سادگی ها هم نیست.
متاسفانه مسئولان مانند سال های قبل از رویه نادرست خودروسازان که همیشه حقوق مصرف کنندگان را نادیده گرفته اند، حمایت کرده و با ارائه چنین کمک هایی، خودروسازان داخلی را به ادامه کارهای اشتباه شان تشویق می کنند. همچنین برای جذب متقاضیان در رابطه با شرایط تسهیلات 25 میلیون تومانی خودرو اظهاراتی دروغین داشته اند که در ادامه می خوانید:

دروغ اول آمار اشتباهی بود که از تعداد فروش خودروها دادند،کارشناسان اقتصادی معتقد بودند که این آمار فروش صحت نداشته و برای ایجاد جو روانی در بازار اعلام شده است. که خسروتاج در شبکه خبر اظهار داشت که تعداد اعلام شده، تنها ثبت نام اولیه انجام داده اند و خودرو ها هنوز به فروش نرسیده است!

دروغ دوم: نمایندگی ها سفته قبول نمی کنند، فقط چک!
خسروتاج در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه آن دسته از افرادی که در ارائه چک به نمایندگی مجاز مشکل دارند می‌توانند از سفته استفاده کنند، گفت: اعتبارسنجی مشتریان برعهده شرکت های خودروساز است و آنها متناسب با شرایط متقاضی اقدام به فروش محصولات خود می‌کنند البته سند خودرو در رهن شرکتهای خودروساز است تا متقاضی تمام اقساط را پرداخت نماید.
اما متقاضیان با مراجعه به نمایندگی های خودرو مطلع شدند که برای دریافت تسهیلات 25 میلیون تومانی، سفته مورد قبول نمایندگی ها نبوده و فقط دارندگان چک مشمول دریافت این وام می شوند.
همچنین نمایندگی ها با بررسی کردن حساب های مالی متقاضیان، تعیین می کنند که آنها صلاحیت دریافت وام را دارند یا خیر؟

دروغ سوم: بازپرداخت تسهیلات وام 25 میلیونی خودرو 4 ساله است نه 7 ساله!
همان ابتدای انتشار اخبار تسهیلات 25 میلیونی خودرو بود که اعلام شد بازپرداخت این وام ها 4 تا 7 ساله می باشد. اما متقاضیان هنگام ورود به نمایندگی ها با موارد جدیدی مواجه شده اند. مسئولان نمایندگی های خودرو اعلام کرده اند بازپرداخت تسهیلات 4 ساله بوده و مدت آن بیشتر نمی شود.

این در حالی است که شب گذشته، خسروتاج در شبکه خبر این مسئله را تکذیب کرده و اظهار داشته که سفته نیز معتبر است و نمایندگی های خودرو آن را می پذیرند!

دروغ چهارم: سود وام خودرو 16 درصد نیست! کمی بیشتر است!
امروز اما خبر جدیدی منتشر شده که نشان می دهد، سود بانکی تسهیلات 25 میلیونی، 16 درصد نیست. زیرا که نمایندگی های خودرو با اخذ چک های 4 ماهه رقمی بیشتر از 16 درصد سود را تعیین کرده اند.

ساعاتی قبل قائم مقام وزیر صنعت با تایید این موضوع بیان کرده: سود وام خودرو با اقساط “چکی چند ماه یکبار” کمی بیشتر ۱۶ درصد است!

عامه مردم از این مقدار بیشتر سود آگاهی نداشته و با تصور سود 16 درصد، متقاضی مسیری دروغین که خوروسازان و مسئولان برایشان ترسیم کرده اند، قرار می گیرند.

و عجیب تر از همه مالیاتی است که برای این وام درنظر گرفته اند که در خبرهای قبلی مفصل درباره آن صحبت کرده ایم.

لازم به ذکر است که ارائه این تسهیلات با شرایط جدیدی که تعیین شده است تفاوت چندانی با ارائه وام های پیشین که از سوی نمایندگی ها و به صورت لیزینگ ارائه می شد، ندارد و این بار هم مردم بازیچه ترفند خودروسازان شده اند.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here