به گزارش تیم خبری لوکاپرو: خبرها حکایت از موفق شدن طرح وام 25 میلیونی خودرو در روز اول اجرا دارد، فروش 12هزار خودرو در روز اول آمار کمی نیست انگار با اجرای این طرح موفق به شکست رکود بازار داخلی خودرو شدند و گشایشی برای این بازار کساد بوده است.
مجتبی خسروتاج ( قائم‌مقام وزیر صنعت )با اشاره به اینکه در روز نخست فروش خودرو در قالب طرح 25میلیون تومانی استقبال خوبی از سوی مردم انجام شده است اظهار داشت: براساس آخرین آمار تا ساعت 20(دوشنبه) 18 آبان 12هزار خودرو از محصولات سایپا و ایران خودرو به فروش رسیده است. و این درحالی است که خودروهای بالای 50 میلیون تومان در طرح خرید خودرو با وام 25 میلیون تومانی قرار نمی گیرند.
با این حال ابهاماتی در زمان تحویل خودروهای سایپا وجود دارد.
اکبری مدیر یکی از نمایندگی‌های فروش محصولات سایپا نیز گفت:در بخشنامه‌ای که سایپا به نمایندگی‌ها ارسال کرده، مدت تحویل خودرو از امروز تا 31 اردیبهشت سال آینده اعلام شده است و این در حالی است که در قراردادهای فروش خودرو، زمان تحویل یک ماه عنوان می‌شود. تناقض در این دو موضوع، ابهاماتی را برای ما ایجاد کرده که قرار است از شرکت در مورد آن سؤال کنیم.

به گفته این مدیر نمایندگی فروش محصولات سایپا، مردم بیشتر متقاضی خرید پراید و تیبا هستند و خودروی چینی برلیانس چندان مورد استقبال قرار نگرفته است.

ابهام در زمان تحویل محصولات سایپا در حالی وجود دارد که خسروتاج سخنگوی وزارت صنعت امروز اعلام کرد که فروش خودرو در طرح خروج از رکود با تحویل فوری صورت می‌گیرد.
سلیمانی، مدیر فروش یکی از نمایندگی‌های ایران خودرو گفت: مردم بیشتر برای خرید پژو 405، سمند، پژو پارس و پژو 206 سؤال می‌پرسیدند.

car2

کدام بانک ها عامل پرداخت وام خودرو هستند؟
میرمحمدصادقی با اشاره به اینکه در خرید خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی ۵ بانک که عامل معرفی شده است گفت: «در خودروهای کشاورزی بانک عامل بانک کشاورزی است و در سایر خودروها نیز بانک ملت، تجارت، سپه، و صادرات بانک عامل تعیین شده‌اند.»

وی در خصوص بحث بازپرداخت تسهیلات خودرو نیز اظهار کرد: «اگر اسنادی که به خودروسازان واگذار شده وصول نشود پیگیری این موضوع با خودروساز است و بانک‌ها با صاحب چک کاری نخواهند داشت. در خصوص بحث نرخ نیز صحبت‌های زیادی مطرح می‌شود که بار دیگر تاکید می‌کنیم رقم ۱۶ درصدی سود تسهیلات خودرو در صورتی خواهد بود که این تسهیلات در مدت چهار سال و به شکل ماهانه بازگشت داده شود و اگر به طور مثال فردی در این خصوص اعلام کند که امکان پرداخت ماهانه را نداشته وعلاقه‌مند است اقساط خود را به شکل سه ماه یکبار پرداخت کند، قطعا نرخ سود او بالای ۱۶ درصد خواهد بود.»

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here