اگر جزء طرفداران وبلاگ تخصصی وب سایت لوکاپرو باشید، حتما با فواید پولیش زدن بدنه خودرو آشنا هستید و به خوبی این موضوع را می‌دانید که برای نگهداری بهتر از اتومبیل، باید به صورت مداوم و در بازه‌های زمانی مختلف، بدنه خودرو را پولیش زد. در این نوشته کوتاه می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور می‌توانید مثل حرفه‌ای‌ها بدنه خودرو خود را پولیش بزنید؛ همچنین در نظر بگیرید که امور مربوط به حوزه دیتیلینگ خودرو جزء کارهای تخصصی است و پیشنهاد می‌کنیم از سرویس‌های مجموعه لوکاپرو برای پولیش و واکس بدنه اتومبیل خود استفاده کنید.

گام اول؛ شستشوی بدنه خودرو

اولین مرحله برای پولیش زدن بدنه خودرو، شستشو و غبارگیری بدنه خودرو است. برای اینکار می‌بایست از شوینده‌های تخصصی و مناسب رنگ بدنه خودرو خود استفاده کنید. در نظر بگیرید که نوع شوینده استفاده شده در پروسه شستشوی خودرو، نسبت به بافت رنگ اتومبیل شما متفاوت می‌باشد و بهتر است در زمان خرید شوینده‌های خودرو، با متخصصان لوکاپرو مشورت کنید. همچنین متخصصان ما با در نظر گرفتن طیف گسترده‌ای از خودروهای لوکس وارداتی در ایران، این امکان را فراهم ساخته‌اند تا شما بتوانید شوینده مناسب اتومبیل خود را به صورت آنلاین و غیرحضوری سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید. شستشوی خودرو قبل از پولیش کاری یک امر ضروری به حساب می‌آید و در زمان شستشو باید مطمئن شوید که تمام لکه‌ها و آلودگی‌ها از روی رنگ خودرو پاک شده است.

گام دوم؛ استفاده از سمباده

اگر بدنه خودرو شما دچار خط و خش‌های مختلف شده است، ابتدا لازم است بافت خراش‌ها را همسطح با رنگ بدنه کنید. برای این کار ابتدا باید نوع آسیب‌های وارد شده به بدنه خودرو را مشخص کنید. به صورت معمول پوسته بدنه اتومبیل‌ها از سه لایه فلز تشکیل شده‌اند و اگر خط و خش روی بدنه خودرو فقط لایه اول را دچار آسیب کرده باشد، به این نوع خط و خش، خراش سطحی می‌گویند و اگر به خراش بوجود آمده به عمق لایه‌های دوم و سوم برسد، خراش عمیق است. دسته اول نیازی به سمباده ندارند، اما برای اینکه بتوانید آثار خراش‌های عمیق را از بین ببرید، لازم است ابتدا با استفاده از سمباده‌های نرم، بافت خراش‌ها را همسطح بدنه کنید. یادتان نرود که در زمان استفاده از سمباده، از کف شوینده نیز استفاده کنید.

گام سوم؛ شستشوی مجدد خودرو

پس از بهره‌گیری از سمباده‌های نرم برای از بین بردن ارتفاع بافت خراش‌ها، دوباره بدنه خودرو را تمیز کنید و اتومبیل را به محلی روشن منتقل کنید تا تمام بخش‌های بدنه خودرو به خوبی دیده شود.

گام چهارم؛ پولیش بزنید.

حالا نوبت به پولیش زدن است. پولیش زدن بهتر است با دستگاه بافر یا همان دستگاه پولیش انجام شود تا نتیجه خوبی حاصل شود. به صورت میانگین باید سه بار خودرو را پولیش زد تا لایه بوجود آمده بر روی بدنه خودرو یک لایه مستحکم باشد و بتواند به خوبی رنگ بدنه خودرو را در خود حل کند.

گام پنجم؛ دیتیلینگ

در نهایت برای اینکه بدنه خودرو شما براق‌تر شود و بتوانید بهتر از اتومبیل خود محافظت کنید، می‌توانید از محلول واکس یا نانو سرامیک برای مراقبت از آن استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here