سفر با خودرو شخصی می‌تواند یک تجربه خوب و به یاد ماندنی برای هر کسی باشد؛ اما همانطور که هواپیما و یا قطار را قبل از حرکت به سوی مقصد توسط متخصصان مورد آنالیز قرار می‌گیرند و به نحوی چک‌آپ می‌شوند در خودروهای شخصی نیز ۱۰ مورد وجود دارد که قبل از سفر باید آن‌ها را به خوبی بررسی کرد. متخصصان لوکاپرو با در نظر گرفتن شروع فصل مسافرت ایرانی‌ها، برای اولین بار در کشور اقدام به ارائه خدمات تخصصی در خصوص سرویس قبل از سفر انواع اتومبیل‌های وارداتی کرده‌اند. برای آگاهی بیشتر در خصوص این سرویس، به شما پیشنهاد می‌‎کنیم ۱۰ مورد پایین را مطالعه کنید.

تجهیزات سفر

تجهیزات سفر در خودروها شامل جعبه کمک‌های اولیه، کیت پنچرگیری، لاستیک زاپاس، کپسول آتش نشانی و جعبه ابزار است. شما می‌توانید با استفاده از خدمات تخصصی مجموعه لوکاپرو این تجهیزات را متناسب با خودرو خودتان تهیه کنید.

روغن موتور

حتی اگر زمان سرویس روغن موتور خودرو فرا نرسیده است، حتما قبل از سفر سطح روغن را بررسی کنید؛ زیرا در طول سفر ممکن است به اتومبیل شما فشار مضائف وارد شود و این فشار باعث کم شدن روغن موتور گردد.

فیلتر روغن

تعویض فیلتر روغن قبل از سفر یک امر ضروری به حساب می‌رود. هیچکس دوست ندارد در سربالایی‌ها و فراز و نشیب‌های جاده، خودرو او دچار کاهش توان شود؛ پس پیشنهاد می‌کنیم قبل از سفر فیلتر روغن را تعویض کنید.

تایرها

تایرها یکی از اصلی‌ترین قطعات بکار رفته در ساختار اتومبیل‌ها به حساب می‌روند که ضمن اینکه به ما این امکان را می‌دهند که بر روی سطح جاده حرکت کنید، وظیفه پایداری خودرو را نیز بر عهده دارند. از همین رو متخصصان ما با بررسی باد و رویه تایر‌ها، قبل از سفر وضعیت سلامت آن‌ها را می‌سنجند.

ترمزها

هیچکس دوست ندارد با خودرویی به سفر رود که ممکن است ترمزهای آن در طول مسیر دچار مشکل شوند. پس با مراجعه به مراکز خودرویی لوکاپرو، قبل از سفر سلامت دیسک، لنت و دیگر قطعات ترمزهای خودرو را مورد بررسی قرار دهید.

رادیاتور

چک‌آپ رادیاتور یا سیستم خنک کننده خودرو قبل از سفر یک امر ضروری است؛ زیرا اگر رادیاتور خودرو در طول سفر دچار خرابی شود، این موضوع می‌تواند یکی از بدترین مسافرت‌ها را برای افراد رقم بزند.

گیربکس

همه ما اهمیت گیربکس یا جعبه دنده را به خوبی می‌دانیم؛ از همین رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از سفر اقدام به بررسی قطعات آن کنید و با استفاده از روغن تمام بخش‌های آن را برای یک سفر خوب آماده کنید.

فیلتر هوا

با تعویض فیلتر هوا قبل از سفر، حداکثر توان تولید شده توسط موتور را برای خودرو خود تضمین کنید.

چراغ‌ها

قطعا در طول سفر ممکن است مجبور باشید در هوای تاریک یا مه‌آلود رانندگی کنید؛ از همین رو این امر بسیار مهم است که قبل از سفر قطعات چراغ‌های عقب و جلو را به خوبی مورد آنالیز قرار دهید.

دیاگ بزنید.

قبل از سفر حتما با بهره‌گیری از دستگاه‌های دیاگنوسیس یا دیاگ، سیستم‌های اصلی خودرو و اطلاعات ذخیره شده توسط کامپیوتر یا ECU را مورد بررسی قرار دهید تا از سلامت تمام قطعات خودرو اطمینان حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here