برندهای مختلف خودروسازی در جهان کمپین‌های متعددی با مفهوم “در حین رانندگی پیام ندهید” (Don’t text and drive) اجرا کرده‌اند اما هیچ یک از تولیدکنندگان یا واردکنندگان خودرو به عنوان متولیان صنعت خودرو در کشور فعالیت خاصی در این زمینه انجام نداده بودند. از سوی دیگر با توجه به اینکه در جامعه فعلی ایران، استفاده از شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام به حدی فراگیر شده که افراد حتی در حین رانندگی هم در حال استفاده از موبایل هستند، لزوم فعالیت در این حوزه به شدت حس شد.
مسئولیت اجتماعی برای یک برند یا نام تجاری به منزله “روح” آن نام تجاری است. فعالیت‌های از جنس مسئولیت اجتماعی برند، منجر به آگاهی اجتماعی مصرف‌کنندگان درباره هویت اجتماعی آن می‌شود در نتیجه در کنار عواملی مانند کیفیت و قیمت، در جایگاه‌سازی برند در ذهن و قلب مخاطبان موثر است.

ایده کمپین

کودکان اصلی‌ترین نقش را در ویدئو این کمپین ایفا می‌کردند. سناریو ویدئو به این صورت است که از کودکان خواسته می‌شد تا در مسابقه ماشین‌سواری پلی‌استیشن شرکت کنند و در صورت برنده شدن بازی، جایزه کسب کنند. اما باید دقت میکردند چرا که فقط یک جان داشتند. در حین بازی بچه‌ها، موبایلی که در صحنه تعبیه شده بود، زنگ می‌خورد و سبب از بین رفتن تمرکز کودکان می‌شود که این امر تصادف و باختن بچه‌ها را در پی دارد.
با بروز تصادف، تصویر کودک دیگری در مانیتور ظاهر می‌شود که خاطره تصادف پدرش را در حین رانندگی تعریف می‌کند… کودکان با دیدن این ویدئو متوجه خطر استفاده از موبایل در حین رانندگی می‌شوند. برای بازی به آنها یک شانس دیگر داده می‌شود که اینبار با دقت تمام بازی را انجام می‌دهند و برنده می‌شوند. همه ما باید بدانیم که “در زندگی واقعی فرصت دوباره‌ای وجود ندارد.”

همراه شوید

موج‌های مثبتی از این دست در گذشته بودند که “بستن کمربند” یا “رانندگی بین خطوط” را تا حد زیادی در جامعه فراگیر کردند. با توجه به این موضوع که، سومین عامل مرگ و میر در ایران سوانح رانندگی است، لزوم همراهی جامعه با این کمپین‌ به شدت احساس می‌شود. با انتشار عکس در فضای مجازی از خودمان، از عزیزانمان درخواست کنیم که ” #بخاطرمن از موبایل در حین رانندگی استفاده نکنید”

مجری کمپین

کمپین بخاطر من، از ایده تا اجرا توسط آژانس تبلیغاتی سی‌سرو که فعالیت‌های تبلیغاتی آرین موتور را برنامه‌ریزی، مدیریت و اجرا می‌کند، آماده و آغاز شده است. ویدئوهای بیشتر را در وب‌سایت کمپین بخاطر من و یا در کانال آپارات آژانس تبلیغاتی سی‌سرو ببینید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here