کارواش نانو و کارواش بخار هر دو جزء روش‌های جدید در شستشوی اتومبیل‌ها به حساب می‌روند که به نحوی حاصل توسعه فناوری‌های نوین در حوزه خدمات خودرویی بشمار می‌روند. گسترش خشکسالی و کاهش ذخایر آبی باعث شده است که صرفه‌جویی در مصرف آب یک امر مهم و وظیفه همگانی به حساب رود؛ از همین رو در چند سال اخیر استفاده از روش‌های جدید برای شستشوی خودروها مانند کارواش نانو و کارواش بخار در کشورهای مختلف رایج شده است. با استفاده از خدمات شستشوی بدنه و صفرشویی تخصصی لوکاپرو، شما می‌توانید روش‌های متفاوتی برای تمیز کردن خودروتان انتخاب کنید که از جمله آن‌ها می‌توان به کارواش نانو و کارواش بخار اشاره کرد. برای اینکه درک بهتری از تفاوت‌های میان کارواش نانو و کارواش بخار داشته باشیم، قصد داریم مزیت‌های هر دو روش را در ادامه این نوشته کوتاه بررسی کنیم.
مزیت اصلی کارواش بخار
مهم‌ترین برتری کارواش بخار نسبت به کارواش‌های فشارقوی و سنتی، استفاده نکردن از مواد شوینده شیمیایی در زمان شستشوی خودرو است. شوینده‌های بکار رفته در شستشوی خودروها معمولا شامل مواد شیمیایی حساسیت‌زا هستند که همین امر باعث شده است بسیاری کارواش بخار را به عنوان روشی مناسب برای تمیز کردن خودروها انتخاب کنند. در کارواش بخار از مواد شوینده استفاده نمی‌شود و فقط بخار با فشار بالا بخش‌های متفاوت خودرو را تمیز می‌کند. همچنین یکی از خواص بخار، ضدعفونی کردن میکروب‌ها و آلودگی‌ها است؛ از همین رو استفاده از بخارشو در فرآیند صفرشویی مزیت به حساب می‌رود.
مزیت اصلی کارواش نانو
در کارواش نانو از محلول نانو با خاصیت هیدروفیبیکی یا همان آب‌گریزی استفاده می‌شود؛ از همین رو پس از شستشوی کامل بدنه خودرو تا مدت‌ها هیچگونه آلودگی بر روی رنگ بدنه اتومبیل شما بجا نمی‌ماند. از طرفی مواد شوینده نانو بر پایه واکس اتومبیل‌ها تولید شده‌اند و می‌توانند به بدنه خودرو شما جلا و درخشندگی ببخشند. همچنین اگر محلول نانو در فرآیند کارواش نانو با بهره‌گیری از دستگاه بافر یا همان دستگاه پولیش بر روی خودرو پخش شود، می‌توان از خاصیت حلال‌پذیری این مواد نیز برای از بین بردن خط و خش‌های سطحی بدنه خودروها استفاده کرد.
نتیجه‌گیری نهایی
متخصصان لوکاپرو با در نظر گرفتن نیاز صاحبان اتومبیل‌های لوکس و همچنین بررسی نقاط قوت و ضعف در کارواش نانو و کارواش بخار، اقدام به ارائه خدمات منحصر به فرد در این حوزه کرده است. کارشناسان ما بر این باور هستند که استفاده بخار می‌تواند باعث تمیز شدن و ضدعفونی کردن سطوح و بخش‌های مختلف داخل کابین خودرو شود و در فرآیند صفرشویی بسیار موثر می‌باشد؛ اما برای تمیز کردن بدنه اتومبیل قطعات بهترین انتخاب نیست و بهتر است از مواد شوینده نانو در خصوص تمیز کردن لکه‌ها و آلودگی‌های سطح پیکره اتومبیل استفاده کرد. همین موضوع سبب شده است که تیم کارواش لوکاپرو از دستگاه‌های بخار صنعتی برای تمیز کردن داخل خودروها و از مواد نانو برای شستشوی بدنه و البته موتور خودروها استفاده کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی استفاده از سرویس‌های تخصصی لوکاپرو در خصوص کارواش خودروها، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here