شستشوی اتومبیل یک امر ضروری و واجب است، زیرا ضمن اینکه باعث تمیز شدن خودرو می‌شود، از آسیب رسیدن به رنگ خودرو هم جلوگیری می‌کند، زیرا بسیاری از آلودگی‌های بوجود آمده بر روی بدنه اتومبیل خاصیت اسیدی دارند که باعث ضعیف شدن پیوند بین ملکولی محلول رنگ بدنه خودرو می‌شوند و به تدریج آن را کدر می‌کنند.
امروزه به دلیل مشغله‌های روزمره، شاید بسیاری از افراد زمان کافی برای شستشوی اتومبیل خود نداشته باشند، به همین دلیل بسیاری از مردم، خودرو خودشان را به کارگاه‌های کارواش می‌برند.

کارواش‌های حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارند

ویژگی‌های یک کارواش حرفه‌ای

اما مسئله‌ای که برای صاحبان خودرو پیش‌ می‌آید این است که؛ آیا کارواشی که به آن مراجعه می‌کنیم، یک کارواش معتبر و حرفه‌ای است؟!
پرسنل یک کارواش خوب و مورد اعتماد، باید بتوانند نوع رنگ خودرو شما را تشخیص دهند و از مواد شوینده مناسب برای بدنه اتومبیل شما استفاده کنند.
در یک کارواش حرفه‌ای فشار آب به شکلی تنظیم می‌شود که به رنگ خودرو شما آسیب نرساند و همینطور از یک کارواش خوب انتظار می‌رود برای خشک کردن خودرو بعد از شستشو از دستمال‌های زبر و کثیف استفاده نکند. در کارواش‌های مدرن امروزی، از باد نسبتا گرم برای خشک کردن بدنه خودرو استفاده می‌کنند که بسیار بهتر از خشک کردن با دستمال است؛ زیرا استفاده از دستمال می‌تواند باعث ایجاد خط و خش بر روی بدنه خودرو شود.
در بخش صفرشویی و تمیزکاری داخل کابین خودرو، از یک کارگاه کارواش حرفه‌ای انتظار می‌رود که از مواد شوینده مناسب و مخصوص برای شستشوی صندلی‌های استفاده کند و از ابزاری مانند فرچه‌های ریز برای تمیز کردن درز‎‌های داخل اتومبیل به کار گیرد. پرسنل کارواش ابتدا باید جنس رویه صندلی‌ها، سقف، کف و داشبورد را تشخیص دهد و طبق آن از مواد شوینده مناسب استفاده کند. در کارواش‌های مدرن و حرفه‌ای، از واکس‌های خوشبو برای براق کردن صندلی‌های چرم اتومبیل‌ها استفاده می‌شود.
همچنین در یک کارواش خوب، پس از صفرشویی و تمیزکاری اولیه داخل خودرو، از واکس براق کننده برای داشبورد استفاده می‌کنند و در چنین حالتی پرسنل آن کارواش باید جنس داشبورد خودرو شما را تشخیص دهند تا بتواند از مواد مناسب برای واکس داشبورد استفاده کند.
اگر شما از صاحبان خودرو‌های لوکس وارداتی هستید، حتما به شما پیشنهاد می‎کنیم که خودرو خودتان را به کارواش‌های معتبر و حرفه‌ای ببرید زیرا به طور معمول رنگ بدنه خودرو‌های لوکس به صورت چند لایه قرار گرفته‌اند و این لایه‌ها بسیار حساس هستند. در کارواش‌های حرفه‌ای برای خودرو‌های این چنینی از آب استفاده نمی‌کنند و معمولا سعی بر این است که از روش‌هایی استفاده کنند که کمترین آسیب را به رنگ خودرو بزند. تشخیص نوع چوب، در اتومبیل‌هایی که از چوب یات در طراحی داخلی آن‌ها استفاده شده است، ویژگی یک کارواش حرفه‌ای است که از این طریق پرسنل کارواش می‌توانند نوع واکس چوب را مشخص کنند.
پرسنل یک کارواش حرفه‌ای، نباید از هیچگونه مواد شوینده قوی برای شستشوی رنگ مات استفاده کنند، زیرا رنگ‌های مات اتومبیل‌ها بسیار حساس هستند و باید از مواد شوینده مخصوص آن‌ها استفاده شود.
برای اطلاع از کارواش‌های حرفه‌ای و معتبر در محدوده خود، می‌توانید با کارشناسان لوکاپرو مشورت کنید.

کارواش‌های حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارند

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here