کارشناسان فعال در حوزه خدمات خودرویی معتقدند به طور معمول می‌بایست هر ۸۰ هزار کیلومتر یکبار کمک فنرها یا فنرهای سیستم تعلیق یک اتومبیل تعویض گردد؛ اما در بسیاری از مواقع شاهد این موضوع هستیم که سیستم تعلیق خودرومان زودتر از زمان پیشبینی شده دچار مشکل میشود و در بسیاری از موارد ضمن اینکه میبایست فنر و کمک فنرها را تعویض کنیم، اتصالات بین قطعات سیستم تعلیق را نیز میبایست تعمیر کنیم. از همین رو متخصصان ما با در نظر گرفتن نیاز جامعه امروز ایران، اقدام به ارائه خدمات و سرویسهای تخصصی در خصوص افزایش عمر کمک فنرها و قطعات دیگر سیستم تعلیق خودروها کردهاند.

وضعیت سلامت تایر خودروتان را بسنجید.

اولین موضوعی که برای افزایش عمر کمک فنرها باید به آن توجه کنید، وضعیت سلامت لاستیکهای اتومبیلتان است. اگر تایر خودروتان وضعیت مناسبی نداشته باشد و دچار تغییر فرم در قطر شده باشد، قطعا در هر مسیری که رانندگی بکنید، به نحوی فشار مضائف به سیستم تعلیق خودروتان وارد میکنید. از همین رو پیشنهاد میکنیم با بهرهگیری از خدمات مشاوره تیم لوکاپرو از وضعیت سلامت تایرهای خودروتان آگاهی کافی بدست بیاورید. در نظر بگیرید هزینهای که برای تعویض تایر میپردازید به مراتب کمتر از هزینهای است که بابت تعمیر قطعات سیستم تعلیق خودروتان پرداخت خواهید کرد؛ از طرفی تایرهایی که از نظر کیفیت و سلامت در سطح خوبی نیستند یکی از عمدهترین عوامل افزایش میزان مصرف سوخت خودرو‎ها به حساب میروند. از همین رو پیشنهاد میکنیم حداقل هر ۱۰ هزار کیلومتر یک بار تایرهای خودروتان را برای بررسی به مراکز تخصصی خدمات خودرویی نشان دهید.

تنظیم جلوبندی خودرو را فراموش نکنید.

بعد از بررسی لاستیک اتومبیلتان نوبت به چکآپ کردن وضعیت جلوبندی خودرو میرسد. اگر از طرفداران مقالات تخصصی لوکاپرو باشید، اهمیت تنظیم جلوبندی خودرو را به خوبی میدانید. جلوبندی خودرو‌ها نقش اساسی در هندلینگ و کنترل خودرو‌ها را دارند و اگر قسمت جلوبندی خودرو دچار آسیب یا هرگونه نقصی شود، می‌تواند هندلینگ خودرو را دچار مشکل کند و حتی جان سرنشینان اتومبیل را با خطر رو به رو کند. در صورتی که جلوبندی اتومبیل شما از حالت استاندارد خود خارج شود، فشار وارد شده به فنر و کمک فنرها به شکل قابل توجهی افزایش پیدا میکند و این موضوع سبب میشود که اتصالات بین آنها دچار شکستگی یا تغییر فرم شوند؛ از همین رو یکی از عمدهترین عوامل تاثیرگذار بر روی سلامت سیستم تعلیق خودرو شما وضعیت جلوبندی آن است. از همین رو پیشنهاد میکنیم به طور متوسط هر دو ماه یکبار برای چکآپ کردن وضعیت جلوبندی اتومبیلتان به مراکز معتبر تعمیرگاهی مراجعه کنید. متخصصان لوکاپرو با در نظر گرفتن طیف گستردهای از پلتفرمهای متفاوت بکار رفته در خودروها، اقدام به بهرهگیری از دستگاههای مدرن و هوشمند برای بررسی و آنالیز وضعیت جلوبندی و سیستم تعلیق خودروهای لوکس وارداتی را کردهاند. برای بهرهگیری از خدمات و سرویسهای تخصصی مجموعه لوکاپرو در خصوص تعمیر قطعات سیستم تعلیق خودرو و یا بررسی وضعیت آنها، میتوانید با شماره ۰۹۱۲۳۹۸۸۸۷۹ تماس بگیرید تا کارشناسان ما با در نظر گرفتن مدل خودروتان به شما راهنم‌ایی‌های لازم را ارائه دهند. همچنین پیشنهاد میکنیم ویدئو کوتاه زیر را تماشا کنید تا با پروسه چکآپ کردن کمک فنرها بیشتر آشنا شوید.

یک دیدگاه

  1. سلام
    مطلتون واقعا مفید بود و به دردم خورد. فقط میخواستم اینم بدونم انواع کمک فنر داریم همشون برا انواع خودروها استفاده میشن؟
    ممنون

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here