شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پس از شستشوی خودرو خود، باز هم شاهد لکه‌های آب و دستمال بر روی بدنه خودرو باشید؛ از همین رو قصد داریم در این نوشته کوتاه به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توانید مثل حرفه‌ای‌ها بدنه خودرو خودتان را تمیز کنید. برای شروع بهتر است وسایل و تجهیزات مورد نیاز را تهیه بفرمایید. محلول شوینده نانو بدون آب ( WaterLess )، یک عدد دستمال میکروفایبر نرم و تمیز و یک عدد واکس بدنه خودرو، تمام آن چیزی است که شما برای برق انداختن بدنه خودرو خود نیاز دارید.
قدم اول
ابتدا خودرو را به زیر آفتاب یا نور کافی ببرید تا به راحتی بتوانید تمام لکه‌ها و آثار آلودگی‌ها را مشاهده کنید. اطراف شیشه‌ها و چراغ‌ها را با بهره‌گیری از درزگیر یا روزنامه بپوشانید تا مواد شوینده با داخل کابین یا پشت چراغ‌ها نفوذ نکند.
قدم دوم
مرحله دوم مربوط به استفاده از محلول شوینده نانو است. به طور کلی محلول‌های شوینده نانو که در کارواش نانو استفاده می‌شوند به دو صورت در بازار مشاهده می‌شوند، یکی با ویسکوزیته پایین که به صورت افشانه از آن‌ها استفاده می‌شود و دیگری با ویسکوزیته بالا ( غلیظ ). اگر از نمونه مایع استفاده می‌کنید، نیازی به بهره‌گیری از آب ندارید و کافی است مواد شوینده را ابتدا به بدنه خودرو اسپری کنید و سپس با بهره‌گیری از یک دستمال میکروفیبر نرم و تمیز، بدنه خودرو را تمیز کنید. اما اگر از نمونه‌هایی استفاده می‌کنید که غلظت بیشتری دارند، بهتر است ابتدا با بهره‌گیری از کمی آب کل بدنه خودرو خود را لکه‌گیری کنید تا هیچگونه آثار گرد و خاک و ذرات اضافی بر روی آن دیده نشود و سپس با استفاده از یک پد نرم، ماده شوینده نانو را بر روی سطح رنگ پیکره اتومبیل پخش کنید. مواد شوینده نانو خاصیت پاک‌کنندگی بالایی دارد و ضمن اینکه باعث از بین رفتن هرگونه لکه و آثار آلودگی می‌شوند، از بوجود آمدن آثار حرکت دستمال و لکه‌های آب جلوگیری می‌کنند. برای خرید انواع شوینده‌های نانو، می‌توانید از خدمات تخصصی لوکاپرو در خصوص تامین مواد شوینده تخصصی خودروها استفاده کنید.
قدم سوم
پس از شستشوی کامل بدنه خودرو با محلول‌های شوینده نانو، نوبت به واکس زدن آن می‌رسد. واکس‌ها از جمله موادی هستند که استفاده از آن‌ها همواره توسط کارشناسان حوزه خدمات خودرو پیشنهاد می‌شود. واکسی که برای بدنه اتومبیل‌ها بکار می‌رود با یکدیگر متفاوت هستند و معمولا هر طیف از بازه رنگی بدنه خودرو‌ها، دارای واکس مخصوص خود هستند؛ از همین رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از تهیه واکس بدنه خودرو با متخصصان لوکاپرو مشورت کنید. واکس بدنه خودرو ضمن اینکه خط و خش‎های سطحی بجا مانده بر روی رنگ اتومبیل را از بین می‌برد، به بدنه خودرو جلا و درخشندگی می‌بخشد. حتما از پد مخصوص یا دستگاه بافر با سری نرم برای پخش کردن محلول واکس بر روی رنگ بدنه خودرو استفاده کنید؛ همچنین قبل از واکس زدن رنگ پیکره اتومبیل از تمیز بودن سطوح رنگ اطمینان حاصل بفرمایید. پیشنهاد می‌کنیم ویدئو کوتاه زیر را تماشا کنید تا با نحوه واکس زدن بدنه اتومبیل‌ها بیشتر آشنا شوید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here