همه ما اهمیت چرخ‌ها و لاستیک‌ها را ساختار اتومبیل‌ها می‌دانیم. در چند دهه اخیر گسترش و توسعه فناوری‌های جدید در حوزه اتومبیل‌سازی باعث شده است فرم و ساختار درونی بسیاری لاستیک‌ها تغییر کند و قطعا لاستیک‌هایی که امروزه در کمپانی‌های بزرگ خودروسازی تولید می‌شود، مقاومت و کارایی بیشتری نسبت به لاستیک‌های یک دهه گذشته دارد. وقتی صحبت از مقاومت لاستیک خودرو می‌شود، هر راننده‌ای این موضوع را می‌داند که باید پس از مدتی لاستیک خودرو خود را تعویض کند؛ زیرا لاستیک اتومبیل‌ها پس مدتی به دلایل مختلف از جمله ساییدگی و پوسیدگی، آسیب می‌بینند و در صورت اینکه لاستیک‌های خودرو به موقع تعویض نگردند، ریسک به وجود آمدن حادثه در زمان رانندگی را چند برابر می‌کنند. لاستیک اتومبیلی که ساییده و پوسیده شده باشد، بر روی آسفالت جاده‌ها و خیابان‌ها لیز می‌خورد به همین دلیل در زمان ترمز گرفتن ممکن است اتومبیل به درستی توقف نکند و خط ترمز خودرو افزایش یابد. همچنین لاستیک‌های فرسوده ممکن است در زمان حرکت خودرو دچار ترکیدگی شوند که این امر می‌تواند بسیار خطرناک و حادثه‌ساز باشد. همه ما می‌دانیم تعویض لاستیک اتومبیل یک امر هزینه‌بر است و تا جایی که بشود می‌خواهیم این هزینه را به تعویق بیندازیم، به همین دلیل در این مقاله قصد داریم عوامل فرسودگی لاستیک اتومبیل را بازگو کنیم و بهترین راه برای بالا بردن مقاومت لاستیک خودرو را بررسی کنیم.

Increase-the-life-of-tires

نحوه رانندگی

نحوه رانندگی شما ارتباط مستقیم با عمر متوسط لاستیک اتومبیل شما دارد. اگر به شکلی رانندگی می‌کنید که مجبور هستید به صورت مداوم و مکرر ترمز کنید، قطعا عمر متوسط لاستیک خودرو شما با این نوع رانندگی کاهش پیدا می‌کند. بهتر است ابتدا نوع کاربری لاستیک‌ها را بدانید و سپس اقدام به خرید آن‌ها کنید، اگر به دریفت علاقه دارید به احتمال زیاد لاستیک‌های فابریک خودرو شما برای نوع کاربریتان مناسب نیست و باید ازلاستیک‌های پهن و بدون عاج استفاده کنید. سعی کنید به شکلی رانندگی کنید که لاستیک اتومبیل کمتریت اصطکاک را با زمین داشته باشد. همچنین اگر در جاده‌های خاکی و پر از سنگ و خاشاک رانندگی می‌کنید لاستیک‌هایی با عاج‌های درشت تهیه کنید، زیرا برخورد جسم‌های سخت خارجی با لاستیک یکی از عواملی است که باعث کاهش عمر لاستیک خودرو شما می‌شود.

Increase-the-life-of-tires-by-lucapro

آسیب‌های شیمیایی

مهم‌ترین عاملی که در کشورمان باعث خرابی لاستیک اتومبیل‌ها می‌شود، نور خورشید و برخورد مواد شیمیایی اسیدی با لاستیک خودرو‌ها است. بهتر است زمانی که با لاستیک اتومبیل بر روی گودال‌های آب بوجود آمده پس از باران رانندگی می‌کنید، لاستیک خود را تمیز کنید زیرا معمولا آب این گودال‌ها با مواد اسیدی دیگر محلول شده‌اند و قادر هستند به لاستیک خودرو شما آسیب‌های جدی وارد کنند. کارشناسان لوکاپرو با بررسی آسیب‌های وارد شده به لاستیک خودرو‌ها، اقدام به واردات مواد شوینده و محافظت کننده لاستیک خودرو‌ها کرده‌اند، این مواد با بهره‌گیری از فناوری‌های نانو، قادر هستند یک لایه پوششی روی لاستیک اتومبیل شما بوجود آورند تا نور خورشید و همچنین مواد شیمیایی دیگر آسیب کمتری به بافت و ساختار کلی لاستیک شما وارد کنند. برای خرید این مواد شوینده تخصصی می‌توانید به قسمت فروشگاه وب سایت لوکاپرو مراجعه کنید و یا با شماره‌های مندرج در وب سایت تماس حاصل بفرمایید.

Specialist-detergents

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here