کدر شدن و ماتی چراغ اتومبیل‌ها مسئله‌ی تازه‌ای نیست و ممکن است بسیاری از شما با مشکل کدری چراغ خودرو دست و پنجه نرم کرده‌اید. در این نوشته کوتاه می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه می‌توانید طلق چراغ خودرو خود را شفاف کنید و چگونه آن را شفاف نگه دارید. قبل از هر چیزی باید دلیل مات شدن چراغ خودرو خود را متوجه شوید. معمولا کدری بجا مانده بر روی طلق چراغ اتومبیل به دلیل برخورد عناصر خارجی با رویه طلق است که در نهایت باعث ایجاد خط و خش و لکه بر روی طلق چراغ خودرو می‌شود. گرد و خاک، آب باران و همچنین مایعاتی مثل چای و قهوه، می‌توانند باعث ایجاد ماتی بر روی طلق چراغ خودرو شما شوند. از همین رو پروسه شفاف کردن طلق چراغ اتومبیل بسیار شبیه فرآیند لکه‌بری و خشگیری بدنه خودرو است. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه طلق چراغ اتومبیل خود را شفاف کنید و آن را شفاف نگه دارید.
وسایل مورد نیاز برای رفع ماتی چراغ اتومبیل
انجام هرگونه عملیات و فرآیند، به مجموعه وسایل بخصوص به خود نیازمند است؛ فرآیند رفع ماتی و کدری چراغ اتومبیل نیز به وسایل بخصوصی نیازمند است که خوشبختانه وسایل مورد نیاز رفع ماتی چراغ اتومبیل را به سادگی می‌توانید از طریق فروشگاه آنلاین لوکاپرو خریداری کنید.
1-یک شوینده با خاصیت بازی
2-چسب نواری کاغذی
3-سمباده 200 ، 400 ، 800 و همینطور یک سمباده نرم (تراکم بیشتر 3000)
4-پولیش نرم ( ترجیها پولیش نرم محلول با شوینده)
5- دستگاه پولیش یا پد مخصوص پولیش
در اولین مرحله با استفاده شوینده‌های نانو، چراغ اتومبیل خود را به خوبی تمیز کنید. برای خرید این نوع شوینده‌ها می‌توانید از مشاورین لوکاپرو کمک بگیرید. در ادامه برای در امان ماندن رنگ بدنه اتومبیل از فرایند پولیش و تمیزکاری چراغ اتومبیل، دور طلق چراغ را با بهره‌گیری از یک چسب نواری نسبتا ضعیف می‌پوشانیم، این پوشش هم از رنگ بدنه محافظت می‌کند و همینطور باعث می‌شود آب و مواد شوینده به داخل پوشش چراغ اتومبیل نفوذ نکند. سپس شروع کنید به سمباده زدن؛ ابتدا از سمباده 200 شروع کنید و تا زمانی که ماتی طلق چراغ خودرو شما یک دست نشده است، سمباده زدن را متوقف نکنید. این فرآیند را پس از هر 10 دقیقه به ترتیب با سمباده‌های 400 و 800 انجام دهید تا طلق چراغ خودرو شما به صورت یک پارچه مات شود و هیچگونه زبری بر روی آن حس نشود. پس از گذشت حدود 20 دقیقه از زدن سمباده 800 ، سمباده نرم تر ( برای مثال 3000 ) را با بهره‌گیری از آب بر روی سطح طلق چراغ خودرو حرکت دهید تا تمام ناخالصی‌های بجا مانده بر روی طلق از بین برود. سپس پولیش را بر دارید و با استفاده از یک دستگاه پولیش با سری نرم یا یک پد نرم محلول پولیش را بر روی طلق چراغ خودرو پخش کنید. پولیش زدن باعث می‌شود طلق چراغ خودرو براق شود و تمام خط و خش‌های بجا مانده بر روی آن از بین برود. در نهایت نیز می‌توانید با استفاده از مواد نانو سرامیک یک پوشش نامرعی بر روی طلق چراغ اتومبیل ایجاد کنید تا طلق چراغ اتومبیل شما دچار کدری و ماتی نشود و همیشه شفاف بماند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه استفاده از خدمات تخصصی لوکاپرو در حوزه شفاف کردن طلق چراغ خودرو، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here