با توجه به وضعیت ارزش‌گذاری خودرو‌های دست دوم در کشورمان یکی از مواردی که باید در زمان خرید خودرو در نظر بگیریم، رنگ‌شدگی بدنه اتومبیل است. یکی از عواملی تاثیر‌گذار بر روی قیمت خودرو، وضعیت رنگ بدنه است، به عبارتی رنگ‌شدگی قطعات خودرو در هنگام صافکاری و ترمیم، بر روی قیمت اتومبیل تاثیر‌گذار است و ارزش آن را پایین می‌آورد، اما معمولا تشخیص رنگ‌شدگی بدنه اتومبیل کار آسانی نیست و از همین رو در این مقاله قصد داریم چند راه حل به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن‌ها قادر باشید وضعیت رنگ قطعات بدنه اتومبیل را تشخیص دهید.

How-to-know-the-body-of-the-car-is-dyed

کدری و ماتی رنگ بدنه خودرو

یکی از نکاتی که در هنگام خرید خودرو‌های دست دوم باید به آن توجه کنید، کدری و ماتی رنگ بدنه خودرو است زیرا کدری و ماتی ناحیه‌ای بر روی بدنه اتومبیل به معنی رنگ شدگی آن قطعه است. برای اینکه بتوانید بهتر بدنه اتومبیل را بررسی کنید، می‌توانید خودرو را به زیر نور آفتاب ببرید و از انعکاس نور تابیده شده به بدنه خودرو متوجه شوید که بدنه کدری و ماتی دارد و یا خیر، همچنین برای اینکه مطمئن شوید که ناحیه آسیب دیده به دلیل رنگ‌شدگی کدر شده است، می‌توانید آن قطعه را لمس کنید و اگر بافت آن قسمت با مابقی نواحی بدنه اتومبیل تفاوت داشت، پس به شکلی می‌توان گفت بدنه اتومبیل رنگ‌شدگی دارد.

Matte-and-car-body-color

لبه‌های قطعات بدنه خودرو را بررسی کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید آن را بررسی کنید، لبه کاپوت، لبه در‌ها، ناحیه بین سقف و شیشه جلو و همچنین گوشه‌های شیشه‌های بقل است؛ خودرو‌یی که رنگ‌شدگی داشته باشد احتمال دارد رنگ این نواحی از بین رفته و به زبان ساده‌تر دچار رنگ‌پریدگی شده باشد. وقتی قطعه‌ای برای بار چند بار رنگ می‌شود، رنگ آن ناحیه از حالت پایدار خارج می‌شود و بر اثر ضربات و حتی نیروی شتاب خودرو ممکن است از بین برود، به همین دلیل همیشه گوشه‌ها و لبه‌های قطعات بدنه خودرو را بررسی کنید، زیرا رنگ پریدگی یک قطعه از لبه‌ها و گوشه‌ها شروع می‌شود.

Check-the-edges-of-the-car-body-parts

به کارشناس مراجعه کنید.

تمام روش‌هایی که در بالا گفته شد، روش‌های نسبتا خوبی هستند ولی هیچگاه نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد و به زبان‌ ساده‌تر هیچگاه دقیق نیستند و نمی‌توان گفت چه نواحی و چه مقدار از قطعات بدنه خودرو رنگ شده است. از آنجایی که قطعات آسیب دیده در تصادفات سنگین، هیچگاه مانند روز اول نمی‌شوند، باید تمام قطعات توسط کارشناس رنگ خودرو بررسی شود تا سلامت آن‌ها تایید شود. از مهم‌ترین قطعاتی که کارشناسان لوکاپرو بررسی می‌کنند، ستون و سقف است، زیرا این دو قطعه اگر رنگ شده باشند، به معنی آن است که خودرو تصادف سنگین داشته است و اتومبیل سالم نیست و آسیب دیده است. تیم متخصص لوکاپرو بعد از بررسی سقف و ستون، در‌ها و گلگیر‌ها را بررسی می‌کند، این دو قطعه بیشتر در معرض آسیب هستند به همین دلیل اهمیت کمتری در ارزش گذاری دارند و رنگ شدگیشان به معنی آسیب دیدگی خودرو نیست ولی در قیمت نهایی اتومبیل تاثیر گذار است، بعد از در‌ها و گلگیر‌ها نوبت به کاپوت و صندوق عقب خودرو می‌رسد، که کارشناسان ما با بررسی مقدار رنگ شدگی در این قطعات متوجه می‌شوند که خودرو آسیب جدی دیده است و یا نه و در آخر سپر که در ارزش‌گذاری اتومبیل تاثیر زیادی ندارد، زیرا سپر‌ها معمولا در معرض ضربه هستند. تیم متخصص لوکاپرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های مدرن و دقیق تمام قطعات خودرو را بررسی می‌کنند و نتیجه نهایی را به شما اعلام می‌کنند، این بررسی‌ها باعث می‌شود که کارشناسان ما بتوانند قیمت کف ( پایین‌ترین) و قیمت سقف (بالا‌ترین) یک خودرو را اندازه‌گیری کنند. برای بهره‌مند شدن از خدمات کارشناسی رنگ تخصصی، با لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به محل مورد نظر شما بیایند و خودروتان را کارشناسی کنند.

Expert-car

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here