گلاس کوتینگ را در بازار ایران به نام پوشش‌های نانو سرامیک هم می‌شناسند. محلول گلاس کوتینگ قادر است بر روی بدنه اتومبیل شما یک لایه محافظ بوجود بیاورد تا از آن در برابر ضربات احتمالی و همچنین مواد و عناصر شیمیایی محافظت کند. گلاس کوتینگ به شکل یک مایع با ویسکوزیته پایین مورد استفاده قرار می‌گیرد و ملکول‌های آن بعد از قرار گرفتن بر روی بدنه خودرو به هم متصل شده و یک پوشش مقاوم را بر روی رنگ پیکره اتومبیل شکل می‌دهند. استفاده از پوشش‌های گلاس کوتینگ بر روی بدنه خودروها یک امر تخصصی است اما با این وجود اگر علاقه دارید در مورد چگونگی نصب این پوشش بر روی بدنه خودروها بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم ادامه این نوشته کوتاه را مطالعه تا بیشتر با چگونگی استفاده از گلاس کوتینگ بر روی بدنه اتومبیل‌ها آشنا شوید.

مرحله اول: شستشوی خودرو

اولین مرحله از پروسه نصب پوشش‌های گلاس کوتینگ بر روی بدنه خودروها، مربوط به شستشوی رنگ پیکره اتومبیل با استفاده از شوینده‌های تخصصی است. شوینده‌های استفاده شده قبل از نصب پوشش‌های گلاس کوتینگ باید از نوع واترلس یا همون بدون آب باشند تا فرآیند نصب گلاس کوتینگ بر روی بدنه خودرو کاملا دقیق و بدون مشکل انجام شود. برای خرید شوینده‌های نانو و واترلس ( Waterless ) می‌توانید از طریق مجموعه تخصصی لوکاپرو اقدام کنید.

مرحله دوم: استفاده از محلول گلاس کوتینگ

محلول گلاس کوتینگ معمولا در یک ظرف شیشه‌ای با سر بسیار باریک عرضه می‌گردد؛ زیرا این مواد جزء محلول‌های گران قیمت به حساب می‌آیند و نباید بی‌رویه از آن‌ها استفاده کرد. مواد محلول گلاس کوتینگ را بر روی دستمال نرم و تمیز می‌زنید و آن را به آرامی و موازی با زاویه رنگ‌دانه‌های بدنه اتومبیل حرکت می‌دهید؛ این امر باعث می‌شود که محلول گلاس کوتینگ ضمن اینکه بدنه خودرو شما در برابر ضربات و آلودگی‌ها محافظت کند، باعث براق شدن رنگ خودرو شما نیز شود. گلاس کوتینگ مورد استفاده برای بدنه اتومبیل‌ها باید بر اساس نوع رنگ خودرو انتخاب شود؛ از همین رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید محلول گلاس کوتینگ با کارشناسان متخصص ما در مرکز خودرویی لوکاپرو مشورت کنید. در نظر بگیرید هیچگاه یک لایه محلول گلاس کوتینگ کافی نیست و بعد از هر بار خشک شدن مایع گلاس کوتینگ، می‌بایست دوباره اقدام به استفاده از این پوشش کنید تا در مجموع بین 5 تا 7 لایه بر روی بدنه خودرو شما بوجود بیاید. برای خرید محلول گلاس کوتینگ یا استفاده از خدمات ما در این حوزه، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید.

مرحله سوم: استفاده از واکس

پس از استفاده از پوشش گلاس کوتینگ، نوبت به واکس زدن خودرو می‌رسد. واکس باعث می‌شود یک لایه محافظ بر روی پوشش گلاس کوتینگ شکل بگیرد تا ملکول‌های تشکیل دهنده گلاس کوتینگ زمان کافی برای ایجاد یک پوشش مقاوم بر روی بدنه خودرو شما را داشته باشند. بهتر از واکس‌های استفاده کنید که خاصیت هیدروفیبیک بالا دارند و قادر هستند ملکول‌های مایع را تا حد زیادی دفع کنند. برای خرید واکس‌های تخصصی مخلول بدنه خودروها، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here