امروزه برای ساختار قطعات داخلی کابین اتومبیل‌ها از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود اما در اغلب خودرو‌های امروزی پایه و اساس قطعات داخلی خودرو مانند داشبورد و دستگیره‌ در‌ها، فایبرگلاس است. همانطور که گفتیم، بدون شک فایبرگلاس پرکاربرد‌ترین متریال استفاده شده در تولید و طراحی قطعات و لوازم یدکی داخلی کالبین خودرو‌ها است؛ حتی در بسیاری از خودرو‌ها که امروزه به عنوان اتومبیل‌های لوکس شناخته می‌شوند، متریال پایه قطعات داخل کابین فایبرگلاس است و فقط رویه آن‌ها خودرو است که از چرم یا چوب درست شده است. فایبرگلاس به دلیل اینکه مقاومت بالایی در برابر ضربات و فشار‌ها دارد و همچنین در تغییرات دمایی پایدار می‌ماند، جزء موادی است که همیشه در صنعت خودروسازی از آن به وفور استفاده شده است. یکی دیگر از مزیت‌های فایبرگلاس، رنگ پذیری این ماده است؛ طراحان و تولیدکنندگان اتومبیل می‌توانند با استفاده از رنگ‌های پلاستیک به راحتی فایبرگلاس را رنگ کنند، همین موضوع باعث شده است فایبرگلاس‌ها یکی از متریال‌های محبوب طراحان خودرو باشد. اما یکی از مشکلات اساسی فایبرگلاس‌های استفاده در داشبورد خودرو‌ها، خشک شدن بستر پلاستیکی این مواد در برابر نور خورشید است. قطعا یکی از عمده‌ترین آسیب‌هایی که به داشبورد اتومبیل‌ها وارد می‌شود ترک خوردگی بافت فایبرگلاسی این قطعات است. زمانی که داشبورد به مدت طولانی در زیر تابش نور خورشید باشد، به دلیل گرمای بوجود آمده بستر پلاستیکی فایبرگلاس از بین می‌رود و در نهایت پیوند بین ملکول‌های سازنده فایبرگلاس ضعیف می‌شود و فایبرگلاس دچار ترک خوردگی می‌شود. از همین سو مجموعه لوکاپرو برای رفع این مشکل راه‌حل‌هایی را به شما معرفی می‌کند که به راحتی و با کمترین پرداخت هزینه قادر به انجام آن‌ها هستید.

How-to-take-care-of-the-interior-of-the-cabin-against-sunlight

دودی کردن شیشه خودرو

شیشه رفلکس یا به اصطلاح شیشه دودی؛ در واقع همان شیشه‌های پنجره‌های اتومبیل است که به صورت فابریک به عنوان یک آپشن و یا به صورت دستی، رنگی می‌شوند.شیشه‌های رفلکس یا شیشه‌های دودی، برای حفظ حریم خصوصی درون کابین خودرو‌ها از دید افراد خارج از اتومبیل و همینطور جلو‌گیری از تابش آزاردهنده خورشید به درون کابین، ساخته شد. تیم لوکاپرو با توجه به نیاز جامعه و همچنین زاویه تابش نور خورشید در مناطق مختلف کشورمان، برای اولین بار در ایران اقدام به واردات و عرضه مستقیم ورق‌های رنگی شیشه خودرو با قابلیت جذب اشعه فرابنفش کرده است. اشعه فرابنفش؛ Ultraviolet یا به اختصار UV، اشعه مضری است که از با نور خورشید به زمین می‌تابد و ضمن اینکه آسیب‌های جدی و غیر قابل جبرانی می‌تواند به پوست انسان بزند، قطعات داخلی خودرو هم به مرور زمان با تابش این اشعه کدر می‌شوند و از حالت طبیعی خارج می‌شوند. از همین رو تیم تخصصی لوازم جانبی لوکاپرو، با در نظر گرفتن میانگین تابش نور خورشید در کشور، به وارد کردن قوی‌ترین پوشش‌های جاذب اشعه فرابنفش که به صورت استاندارد بر روی خودرو‌های لوکس اروپایی است، اقدام کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خدمات مجموعه لوکاپرو در خصوص دودی کردن شیشه خودرو‌ها، با شماره‌های مندرج در وب سایت تماس حاصل بفرمایید.

Take-care-of-the-interior-of-the-cabin-against-sunlight

واکس قطعات داخلی کابین خودرو

معمولا برای براق شدن این قطعات فایبرگلاسی داخل اتاق خودرو از واکس‌های مایع استفاده می‌کنند، اما اگر می‌خواهید همراه با درخشندگی، یک لایه محافظ هم به داشبورد خودرو اضافه کنید ما به شما واکس‌های ژله‌ای را پیشنهاد می‌کنیم. این واکس‌ها قادرند تا ۸۰ درصد از اشعه‌های مضر نور خورشید را بازتاب دهند و از قطعات داخل کابین خودرو محافظت کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خدمات لوکاپرو در خصوص واکس قطعات و لوازم داخلی خودرو، با شماره‌های مندرج در وب سایت تماس حاصل بفرمایید.

Car-Dashboard-Cleaning

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here