امیدواریم هیچ‌گاه گذرتان به صافکاری نخورد، اما اگر هم نیاز به صافکاری بدنه خودرو خود داشتید، امیدوار هستیم که اتومبیل شما بی‌رنگ ترمیم شود؛ اما واقعا چه زمان می‌توان قطعه‌ای را بدون بهره‌گیری از نقاشی مجدد ترمیم کرد؟ برای اینکه پاسخ این سوال را متوجه بشیم، بهتر است ابتدا موضوع صافکاری بی‌رنگ را بررسی کنیم.

صافکاری بی رنگ چگونه است؟

اول از همه بهتر است بدانید که صافکاری بی رنگ یک امرو فوق تخصصی است و هر صافکاری نمی‌تواند قطعات آسیب دیده خودرو را بدون بهره‌گیری از نقاشی مجدد ترمیم کند. همانطور که می‌دانید در حوزه خدمات خودرو صافکاری قطعات و نواحی آسیب دیده به دو شکل بدون رنگ و با استفاده از رنگ صورت می‌گیرد. بر اساس فرم و شدت ضربه یا فشار وارد شده به نواحی مختلف بدنه اتومبیل‌ها، صافکار تصمیم می‌گیرد که قطعه را تعویض یا ترمیم کند؛ در صورتی که شدت و نوع ضربه به شکلی باشد که قطعه قابلیت این را داشته باشد به صورت بی رنگ ترمیم شود صافکار بر اساس میزان دانش خود می‌تواند قطعه را به شکلی ترمیم کند که نیازی به استفاده از رنگ نباشد. در این فرم از صافکاری، قطعات بدون نقاشی مجدد ترمیم می‌شوند؛ از همین رو در زمان خرید و فروش مجدد خودرو، قطعه آسیب‌دیده باعث افت قیمت خودرو نمی‌شود. از طرفی در صافکاری بدون رنگ معمولا از متدهایی استفاده می‌کنند که زمان کمی به خود اختصاص می‌د‌هند؛ از همین رو خودرو آسیب دیده معمولا در کمترین زمان ترمیم می‌شود.

رنگ قطعه نباید از بین رفته باشد.

اولین و مهم‌ترین شرط صافکاری بی رنگ این است که رنگ قطعه آسیب دیده از بین نرفته باشد و در زمان اعمال فشار یا ضربه رنگ روی سطح بدنه باقی مانده باشد. معمولا اگر رنگ بدنه اتومبیل شما از نوع نرم باشد، با کوچک‌ترین ضربات نیز دچار رنگ‌پریدگی می‌شود و فقط در زمان اعمال فشار است که لایه‌های زیرین قادر هستند رنگ لایه کوتینگ را حفظ کنند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط مجموعه لوکاپرو، بیش از 90 درصد خودروهای موجود در کشور با رنگ‌های نرم پوشیده شدند و معمولا در برابر ضربات دچار رنگ‌پریدگی می‌شود.

پایداری رنگ باید بررسی شود.

در بسیاری از موارد فشار وارد شده به قطعات بدنه اتومبیل به شکلی است که اتصال ملکولی بین لایه کوتینگ و لایه‌های زیرین دچار اختلال و شکستگی می‌شود و صافکار با کوچکترین ضربه به قسمت آسیب دیده، باعث می‌شود رنگ از روی لایه کوتینگ به پایین بریزد. از همین رو قبل از آنکه در مورد میزان توانایی و یا نوع ترمیم قطعه آسیب دیده قضاوت کنید، بهتر است ابتدا دستی رو بخش آسیب دیده بکشید و وضعیت رنگ قطعه را مورد بررسی قرار دهید.

بزرگترین مرکز صافکاری بی رنگ در تهران

مجموعه لوکاپرو با در نظر گرفتن نیاز صاحبان اتومبیل‌های لوکس وارداتی، این امکان را فراهم ساخته است که این افراد بتوانند با تکیه بر دانش متخصصان ما، قطعات آسیب دیده اتومبیل خود را بدون نیاز به نقاشی مجدد ترمیم کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه استفاده از خدمات صافکاری لوکاپرو، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here