خرید خودروی دست دوم کار بسیار مشکلی است ونیاز به مهارتهای بسیاری دارد،اعتماد به دلال های خودرو کار عاقلانه ای نیست شاید شما هم تجربه ی همچین خرید ی را داشته باشید،خودروی بی رنگی را خریداری کردید و بعدها متوجه شدید که از چندجا رنگ شده و یا بدتر از آن چپ کرده! شما می مانید و قیمت زیادی که بابت آن خودروی به ظاهر بی رنگ پرداخت کرده اید.
در ادامه به روش هایی که از طریق آن دلال ها سرتان کلاه میگذارند اشاره شده است :
۱_یکی از معمول ترین روش هایی که دلال ها در این زمینه بسیار تخصص دارند «سیاه بازی» است. شما در زمان خرید یک خودرو می توانید به مناطقی مانند طرشت، خاک سفید تهرانپارس، چیتگر، اسلام شهر، شهریار، شهرک گلستان و… بروید. در زمان خرید شما، یک عده نقش «سیاه باز» دارند و شما را در هنگام انتخاب و خرید خودرو دوره و به نوعی نقش بازی می کنند و می گویند خودرو بسیار خوبی است و حتی بابت آن حاضر هستند قیمت بالاتری پرداخت کنند. یعنی طوری جو سازی می کنند که خریدار تصورش بر این می رود که نباید این موقعیت را از دست بدهد. شما می بینید ظاهر خودرو لوکس و تمیز است اما از درون آن که وضع خوبی ندارد و تجربه تصادف شدید داشته خبر ندارید. «سیاه باز»ها در اینجا وارد می شوند و شما بر اساس جوی که وجود دارد حاضر می شوید همان قیمت که خریدار به شما گفته است پرداخت کنید. «سیاه باز»ها نقش دیگری که دارند کاری می کنند شما در آن زمان فکر بردن خودرو برای کارشناسی را هم از سرتان بیرون کنید.

۲_این روش به حدی عجیب است که قول می دهم تا به حال به فکرتان هم خطور نکرده است ! فروشنده های کلاه بردار خودرو تصادفی روش دیگری که دارند تعویض سریع خودرو مقابل محضر است! به گونه ای که روح خریدار از این تعویض خودرو بی اطلاع می ماند. یعنی آنها خودرو رنگ نشده به شما نشان می دهند و زمانی که وارد محضر می شوید رنگ شده را با خودرو رنگ نشده عوض می کنند. حتی با سرعت هر چه تمام تر پلاک ها را هم جا به جا می کنند. شما در محضر از همه جا بی خبر بدون آنکه به شماره شاسی، شماره موتور و … توجه کرده باشید پول را پرداخت می کنید و در زمان تعویض پلاک می بینید خودرو دوتیکه، نیم به نیم و رنگ دار است یا اتاقش عوض شده. در این زمان سند هم باطل می شود چون در قانون جدید خودروهایی که شاسی اش عوض شده باشد، نیمه شده باشد و بدون اطلاع و هماهنگی راهنمایی و رانندگی اتاقش تعویض شده باشد باطل می شوند. حتی اگر قیمت خودرو ۲۰۰ میلیون باشد دیگر می شود لاشه و اسقاطی و متاسفانه در این شرایط شما زمانی می فهمید چه کلاهی سرتان رفته و متاسفانه هیچ کاری هم از دستتان برنمی آید.

۳_یک سری سارق ها هستند که به شکل کاملا قانونی خودرو تصادفی کاملا فشرده شده را می خرند و دقیقا عین همان خودرو تصادفی اما سالم اش را سرقت می کنند. در همین زمان از اسناد و مدارک آن خودرو تصادفی در زمان فروش خودرو سالم استفاده کرده و به اصطلاح دو تا یکی می کنند و خریدار در زمان تعویض پلاک متوجه می شود که خودرو سرقتی است. اما دیگر نمی تواند آن سارق را پیدا کند.
و اما روش هایی که با کمک آن دیگر کلاه گشادی سرتان نمی رود:

۱_اگر هیچ تخصصی در زمینه خرید خودرو دست دوم ندارید هیچ وقت به تنهایی سراغ خرید نروید و حتما با کمک یک کارشناس خودرو دست دوم این کار را بکنید. کارشناس های لوکاپرو در این زمینه همیشه آماده خدمت رسانی هستند. آنها به خوبی می توانند تشخیص دهند کجای خودرو نیم به نیم شده، کجایش رنگ شده، از کجا برش خورده است و…

۲_ این کار را قبل از ثبت سند و پرداخت پول انجام دهید و این موضوع را پشت گوش نیندازند. یکی از نقش های «سیاه باز»ها همین است که شما را از رفتن به کارشناسی باز می دارند. پس حسابی مراقب باشید.

۳_ در زمان خرید به هیچ عنوان به «سیاه باز»ها و کسانی که دوره تان می کنند توجه نکنید و شش دانگ حواستان را بر روی خودرو در معرض فروش بگذارید. متاسفانه به دلیل زیاد شدن دلال ها، سیاه بازها و سارقان؛ کار خرید و فروش خودرو های دست دوم بسیار دشوار شده است.

۴_زمانی که می خواهید خودرو را به اسم بیرنگ بخرید از فروشنده بخواهید که حتما این موضوع در قولنامه ذکرشود. به هر حال کار از محکم کاری عیب نمی کند. از طرف دیگر در این زمان بهترین روش آن است که قولنامه سه برگی باشد. یک برگ برای خریدار، یک برگ برای فروشنده و یک برگ هم به اداره آگاهی.

۵_معمولا خریدارها زمانی متوجه می شوند سرشان کلاه رفته است که در تعویض پلاک هستند. بهترین کار این است که در این زمان خریدار و فروشنده با هم وارد شماره گذاری و بعد از شماره گذاری و تعویض پلاک وجه پرداخت شود. در این صورت است که در زمان حضور در محضر خیالتان راحت خواهد بود که خودرو خریداری شده همان خودرویی است که انتخاب کرده اید.

۶_متاسفانه کسانی سرشان کلاه می روند که در تلاش هستند با قیمت کمتری یک خودروی دست دوم بخرند. در این شرایط آنها وقتی می بیند که یک خودور قیمت کمی دارد یا تحت تاثیر جو سیاه بازی قرار می گیرد سریع وارد معامله و خرید می شوند و بدون توجه به نکاتی که در بالا به آن اشاره شد پول پرداخت می کنند. همین اتفاق نیز باعث می شود سرمایه شان به باد برود و دلال ها به راحتی از چنین ویژگی سوء استفاده کرده و از آب گل آلود ماهی می گیرند. پس لطفا در هنگام خرید صبور باشید و نکات ایمنی جهت جلوگیری از کلاه برداری را رعایت کنید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here