صافکاری بدون رنگ یکی از خدمات تخصصی است که در مراکز وابسته به مجموعه لوکاپرو انجام می‌شود. امروزه در مراکز تعمیرگاهی لوکاپرو، سرویس‌های صافکاری بدون رنگ با بهره‌گیری از متد‌ها و روش‌های مختلفی انجام می‌پذیرد. همانطور که می‌دانید در پروسه صافکاری بدون رنگ، صافکار از رنگ جدیدی برای ترمیم ناحیه و قطعه آسیب دیده استفاده نمی‌کند؛ از همین رو می‌توان این نوع صافکاری را بسیاری تخصصی‌تر و دشوار‌تر از صافکاری با نقاشی دانست. به طور کلی صافکاری بدون رنگ در زمان‌هایی استفاده می‌شود که آسیب وارد شده به بدنه اتومبیل‌ها در یک سطح نسبتا یکدست وارد شود و از همه مهم‌تر رنگ خودرو در زمان وارد شدن ضربه یا فشار از بدنه آن جدا نشده باشد. بخش اصلی در پروسه صافکاری بدون رنگ بدنه خودرو‌ها، بوجود آوردن فضایی برای از بین بردن فرورفتگی بوجود آمده است. در روش‌های قدیمی‌تر، قطعه آسیب دیده از بدنه خودرو جدا شده و به صورت جداگانه و با بهره‌گیری از فشار و ضربات معکوس، ترمیم می‌شود.
صافکاری بدون رنگ به شکل سنتی، بسیار به کوزه‌گری شباهت دارد؛ ابتده صافکار قطعه آسیب دیده را جدا می‌کند و سپس با استفاده از سمباده و آب، پشت ناحیه فرورفته را به خوبی تمیز می‌کند تا کاملا صاف و صیقل شود. بعد از آن صافکار با استفاده از شعله مستقیم آتش، گرمای زیادی را در پشت ناحیه آسیب دیده ایجاد می‌کند تا قطعه مورد نظر به خوبی نرم شود و سپس صافکار با استفاده از چکش و وسایل دیگر مانند مشتی، شروع به ضربه زدن مکرر می‌کند. در این مرحله از صافکاری بدون رنگ، صافکار باید با استفاده از دانش و تجربه خود، سعی بر این داشته باشد که ضربات چکش را به شکلی وارد کند که بیشترین تاثیر را داشته باشد و تا جایی که امکان پذیر است تعداد ضربات را به حداقل برساند؛ زیرا با سرد شدن قسمت آسیب دیده، خاصیت چکش خواری قطعه پایین می‌آید و احتمال اینکه رنگ بر روی قطعه بشکند بسیار بالا می‌رود. اما امروزه از متد‌های دیگری نیز در مجموعه لوکاپرو در پروسه صافکاری بدون رنگ استفاده می‌شود. متخصصان ما امروزه با بهره‌گیری از دستگاه‌های مکش قدرتمند، قادر هستند محل آسیب دیده بر روی بدنه اتومبیل‎‌ها را بدون جدا کردن آن‌ها، ترمیم کنند. در این روش‌ها بدنه خودرو کم‌ترین آسیب را دیده و در زمان کوتاهی ترمیم می‌شود. همین موضوع باعث شده است مراکز صافکاری زیر مجموعه لوکاپرو، تبدیل به یکی از تخصصی‌ترین مراکز صافکاری در شهر تهران شوند. اگر شما هم علاقه‌مند به استفاده از خدمات و سرویس‌های تیم صافکاری ما هستید، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید. همچنین برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص چگونگی ترمیم قطعات با استفاده از مکش، می‌توانید ویدئو زیر را تماشا کنید.

اهمیت پولیش و واکس پس از صافکاری

پولیش‌کاری و واکس زدن بدنه خودرو‌های پس از صافکاری، می‌تواند تمام اثر ضربات را بر روی بدنه خودرو شما و ناحیه آسیب دیده را از بین ببرد. از همین رو متخصصان ما در مجموعه لوکاپرو این امکان را فراهم ساخته‌اند که خودرو شما بر اساس کد رنگی و زاویه رنگ‌دانه‌های آن، پس از صافکاری توسط تیم حرفه‌ای لوکاپرو پولیش و واکس زده باشد. برای دریافت آگاهی بیشتر در خصوص خدمات دیتیلینگ تیم ما، با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید.

اهمیت پولیش و واکس پس از صافکاری

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here