اگر از دنبال‌کننده‌ها یا مشتریان مجموعه لوکاپرو باشید، این موضوع را به خوبی می‌دانید که یکی از خدمات تخصصی تیم در خصوص خودروهای لوکس وارداتی، مربوط به رفع غبار و ماتی چراغ خودروها است. بسیاری بر این باور هستند که رفع ماتی و کدری چراغ اتومبیل‌ها به دلایل ظاهری انجام می‌شود، اما مسئله غبار و کدری زیر طلق چراغ خودروها فراتر از بحث ظاهری آن‌ها است. بر خلاف تصورات غالب مردم رطوبت جمع شده پشت طلق چراغ خودروها ضمن اینکه می‌تواند زاویه تابش و قدرت نور سیستم چراغ را محدود کند، قادر است به ترانس چراغ اتومبیل نیز آسیب جدی وارد کند. کافی است قطرات رطوبت جمع شده در پشت چراغ خودرو به ترانس سیستم روشنایی برسد تا کل سیستم برق‌رسانی چراغ دچار مشکل شود. از آنجایی که چراغ‌های جلو غالبا دچار رطوبت می‌شوند، باید این موضوع را در نظر بگیرید که زمانی که خودرو به سمت جلو در حال حرکت است، رطوبت به شکل قطرات به قسمت عقب چراغ هدایت می‌شود و این موضوع می‌تواند برای ترانس سیستم روشنایی اتومبیل شما خطرساز باشد. همچنین غبار و کدری جمع شده در پشت طلق چراغ خودرو می‌تواند به مراتب زاویه و قدرت تابش نور چراغ خودرو شما را کاهش بدهند و زمانی که هوا تاریک می‌شود شما را با مشکلات جدی رو به روی کند. مجموعه تخصصی لوکاپرو با بررسی طیف گسترده‌ای از خودروهای ایرانی و خارجی، این امکان را فراهم ساخته است که غبارگیری و رفع کدری چراغ اتومبیل شما به صورت تخصصی انجام شود. برای دریافت آگاهی بیشتر در خصوص خدمات تخصصی تیم دیتیلینگ مجموعه لوکاپرو، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس بگیرید تا متخصصان ما بر اساس نیاز شما بهترین گزینه‌ها را به شما پیشنهاد دهند.

رفع خط و خش طلق چراغ خودرو چگونه انجام می‌شود؟

مرحله اول:

در اولین قدم باید دور تا دور چراغ را با بهره‌گیری از چسب، روزنامه یا فوم بپوشانید تا آب و موارد شویده وارد قسمت داخلی چراغ نشود. در صورت ورود آب به بخش‌های اصلی سیستم چراغ خودرو، ممکن است باعث ایجاد سوختگی در این سیستم شود و هزینه‌های هنگفت تعمیر را بر روی دوش شما قرار دهد. از همین رو متخصصان ما همیشه ابتدا طلق چراغ را از مابقی بخش‌ها جدا کرده و به صورت جداگانه اقدام به رفع آثار تیرگی و کدری می‌کنند.

مرحله دوم:

پس از آن که دور تا دور چراغ را پوشاندید، نوبت به شستشوی اولیه می‌رسد. چراغ را با بهره‌گیری از مواد شوینده نسبتا قوی به خوبی تمیز کنید تا هیچگونه لکه بر روی طلق آن دیده نشود. سپس طلق را به صورت کامل خشک کنید و در صورت امکان آن را در برابر نور مستقیم آفتاب قرار دهید.

مرحله سوم:

پس از شستشو نوبت به استفاده از پولیش و سمباده می‌رسد. شروع کنید به سمباده زدن؛ ابتدا از سمباده 200 استفاده کنید و تا زمانی که ماتی چراغ اتومبیل شما یک دست نشده است، دست از سمباده زدن بر ندارید. این فرآیند را پس از هر 10 دقیقه به ترتیب با سمباده‌های 400 و 800 تکرار کنید تا چراغ اتومبیل شما به صورت یک پارچه مات شود. پس از گذشت حدود 20 دقیقه از زدن سمباده 800 ، سمباده نرم تر ( برای مثال 3000 ) را بر روی چراغ اتومبیل بکشید، عملیات سمباده زدن را تا جایی ادامه دهید تا تمام کدری‌ها و ماتی‌ها بر روی چراغ اتومبیل از بین برود. این را در نظر بگیرید که در عملیات سمباده زدن چراغ اتومبیل حتما از آب استفاده کنید و نباید خراش‌هایی عمیق‌تر از خراش‌های سمباده بر روی چراغ اتومبیل دیده شود. در انتها با استفاده از یک پولیش نرم و دستگاه پولیش، کل چراغ را پولیش بزنید تا سطح روی طلق یک دست شود.

مرحله چهارم:

طلق چراغ را تمیز و سپس خشک کنید و در برابر نور آفتاب قرار دهید. می‌توانید در انتها از مواد نانو سرامیک برای ایجاد یک پوشش مقاوم روی طلق چراغ خودرو استفاده کنید؛ این عمل باعث می‌شود چراغ خودرو شما دچار کدری، ماتی و تیرگی نشود.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here