فیلتر هوا وسیله‌ای است که قادر می‌باشد از ورود ذرات ریز و درشت به داخل سیلندرها جلوگیری کند. خودروهایی که دارای موتور 4 زمانه هستند، برای حرکت نیاز به ایجاد احتراق دارند. برای بوجود آمدن بستر مناسب برای ایجاد احتراق در سیلندرهای پیشرانه، نیاز به دو عنصر سوخت و اکسیژن است. اکسیژن زیر پیستون از فضای اطراف خودرو تامین می‌شود. هوا از طریق دریچه‌های طراحی شده در جلو خودرو وارد سیلندرها می‌شود و هر چه حجم این هوا بیشتر باشد، انفجارهای زیر پیستون بزرگ‌تر و البته سریع‌تر انجام می‌گردد. هوای اطراف خودرو همیشه هم تمیز و بدون آلایندگی نیست و ذرات ریز و درشتی همچون آلودگی‌های اسیدی یا ذرات گرد و خاک را به همراه دارد که می‌توانند پیشرانه خودرو را دچار مشکل کنند. از همین رو متخصصان حوزه خودروسازی اقدام به استفاده از فیلترهایی با نام فیلتر هوا در مسیر ورود هوا به داخل پیشرانه کرده‌اند؛ اما همانطور که انتظار می‌رود، فیلترهای هوا هم بعد از مدتی دچار گرفتگی می‌شوند و لایه‌های آن‌ها پر از ذرات ریز و درشت می‌شوند. این امر سبب می‌شود که هوا به درستی وارد موتور خودرو نشود و به پیشرانه اتومبیل فشار مضائف وارد شود. در ادامه دلایل اصلی برای تعویض به موقع فیلتر هوا را با هم بررسی خواهیم کرد. در نظر بگیرید که طور معمول هر 10 هزار کیلومتر باید فیلتر هوای خودرو خود را تعویض کنید و برای این امر می‌توانید از خدمات و سرویس‌های تخصصی مجموعه لوکاپرو استفاده کنید. برای دریافت آگاهی بیشتر در خصوص نحوه استفاده از خدمات ما، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید تا مشاورین ما بر اساس نیاز شما، راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

دلایل تعویض به موقع فیلتر هوا

1- کاهش مصرف سوخت

در صورتی که اکسیژن کافی به داخل موتور ورود نکند، سیستم سوخت‌رسانی خودرو برای افزایش حجم احتراق به ناچار مجبور به تزریق بیشتر سوخت است. از همین رو زمانی که نیاز به تعویض فیلتر هوا است باید در اسرع وقت به مراکز تعمیرگاهی تخصصی مراجعه کنید.

2- افزایش طول عمر موتور

تعویض به موقع فیلتر هوا باعث می‌شود به موتور یا همان پیشرانه خودرو فشار کمتری وارد شود و این امر سبب می‌گردد که طول عمر موتور افزایش پیدا کند. زمانی که انتقال هوا به داخل فضای سیلندرها دچار مشکل شود، پیشرانه انرژی بیشتری برای دریافت اکسیژن مصرف می‌کند و این امر سبب می‌گردد که موتور خودرو فشار زیادی را متحمل شود.

3- کاهش انتشار آلودگی هوا

با تعویض به موقع فیلتر هوا، اکسیژن پاک‌تر و خالص‌تری وارد جریان احتراق می‌کنید و این امر سبب می‌گردد که میزان گازهای گلخانه‌ای منتشر شده از اگزوز کاهش پیدا کند. یادمان باشد همه ما به هوای پاک نیاز داریم؛ از همین رو متخصصان لوکاپرو به شما پیشنهاد می‌کنند با تعویض به موقع فیلتر هوای خودرو خود، هوای پاک‌تری در شهرها برای خود و عزیزانمان به ارمغان بیاوریم.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی خرید و تعویض فیلتر هوای انواع خودروها، با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here