واکس بدنه خودروها یک محلول پایه نفتی است که قادر است به رنگ اتومبیل شما جلا و درخشندگی ببخشد. واکس بدنه اتومبیل انواع مختلفی دارد و باید بر اساس نوع رنگ پیکره خودرو انتخاب شوند. واکس بدنه خودرو ضمن اینکه قادر است به رنگ اتومبیل شما درخشندگی ببخشد، در برخی از مواد می‌تواند به عنوان یک محلول حفاظت کننده مورد استفاده قرار بگیرد. محلول واکس در حوزه دیتیلینگ خودروها جایگاه ویژه‌ای دارد؛ به نحوی می‌توان گفت مرحله آخر هر پروسه دیتیلینگ مربوط به واکس بدنه خودروها می‌شود. اما به دلیل انتشار اطلاعات غلط در خصوص واکس بدنه خودروها، بسیاری باورهای نادرست در خصوص این محلول پایه نفتی دارند و همین امر سبب شده است که بازار دیتیلینگ داخل کشور برای سودجویان زمینه پیشرفت ایجاد کند. در ادامه این نوشته کوتاه پنج باور غلط را در خصوص واکس بدنه خودروها بررسی می‌کنیم.

واکس بدنه خودرو؛ می‌تواند خط و خش‌ها را از بین ببرد.

واکس نمی‌تواند آثار خط و خش بجا مانده بر روی رنگ بدنه اتومبیل‌ها را از بین ببرد و فقط می‌تواند به عنوان پوشش موقت، آثار خراش را پنهان کند. برای از بین بردن خراش‌های سطحی و عمیق از روی بدنه اتومبیل‌ها باید از پولیش استفاده کرد، نه واکس! واکس فقط می‌تواند با ایجاد جلا و درخشندگی در بدنه خودرو، خراش‌ها را بپوشاند، اما تا زمانی که بدنه خودرو با آب یا مواد شوینده دیگر مورد شستشو قرار گیرد!

واکس بدنه خودرو، مناسب برای شیشه‌ها!

یکی دیگر از مسائلی که به اشتباه بین صاحبان خودروها منتشر شده است، استفاده از واکس بدنه خودرو برای دیتیلینگ نهایی شیشه‌های اتومبیل است! اگر شما می‌خواهید خط و خش شیشه را از بین ببرید، باید از پولیش مخصوص شیشه استفاده کنید و اگر می‌خواهید سطح شیشه‌ها را آبگریز کنید باید از پوشش‌های نانو سرامیکی استفاده کنید؛ واکس خودرو به هیچ وجه بکار دیتیلینگ شیشه‌ها نمی‌آید.

واکس بدنه خودرو، باید با بهره‌گیری از دستگاه پولیش استفاده شود.

استفاده از دستگاه پولیش یا همان دستگاه بافر برای پخش کردن محلول واکس بر روی رنگ بدنه خودرو، ضمن اینکه ضروری نیست، در گاهی اوقات نیز می‌تواند به رنگ خودرو شما آسیب جدی وارد کند. بهتر است از پد مخصوصی که معمولا همراه با محلول واکس ارائه می‌شود برای پخش کردن آن روی سطح رنگ بدنه خودرو استفاده شود. اگر هم پد در اختیار ندارید با استفاده از یک دستمال میکروفایبر نرم می‌توانید از واکس بدنه خودرو استفاده کنید.

واکس بدنه خودرو، آسیبی به بدنه نمی‌رساند.

واکس بدنه خودرو خاصیت حل کنندگی دارد و اگر بدرستی مورد استفاده قرار نگیرد، قطعا باعث ایجاد لکه و حتی رنگ‌پریدگی بر روی رنگ بدنه خودروها می‌شود. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم استفاده از واکس و دیگر محلول‌ها را در اختیار متخصصان این حوزه قرار دهید. کارشناسان مجموعه لوکاپرو با بررسی طیف گسترده‌ای از نیازهای صاحبان خودروها، برای اولین بار در ایران اقدام به ایجاد مرکز تخصصی دیتیلینگ کرده است که در آن از بهترین مواد و با بهره‌گیری از حرفه‌ای‌ترین افراد، دیتیلینگ خودرو شما را انجام می‌دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه استفاده از سرویس‌های تخصصی ما، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۳۹۸۸۸۷۹ تماس حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here