امروزه طراحان خودرو به شیوه نوین و در واقع به صورت تقسیم بندی شده،اتومبیل‌ها را طراحی میکنند. یکی از این قطعات که به صورت تخصصی و با بکارگیری فرم‌ها و متد خاصی طراحی می‌شود، چراغ‌های اتومبیل است؛ زیرا در علم نوین طراحی خودرو و همچنین اصول طراحی احساسی جدید نشان داده شده است که چراغ اتومبیل‌ها یکی از قطعاتی است که افراد به آن توجه خاصی میکنند و ظاهر چراغ اتومبیل میتواند در دیدگاه و نظرات افراد جامعه در مورد یک خودرو اثر گذار باشد.
تکنولوژی به کار رفته در چراغ اتومبیل‌ها نیز مانند مابقی قطعات یک خودرو روز به روز در حال پیشرفت است. در ابتدای صنعت اتومبیل سازی، چراغ خودرو‌ها را با استفاده از لامپ‌های هالوژنی تولید می‌کردند، این لامپ‌ها ضمن اینکه مصرف زیادی داشتند، نور کمی هم داشتند و در بسیاری از موارد، بعد از مدتی خراب می‌شدند. لامپ‌های هالوژنی بیش از ۳۰ سال در تولید چراغ اتومبیل‌ها بکار می‌رفتند و در این مدت متخصصین حوزه خودرو سعی بر این داشتند که این تکنولوژی را گسترش دهند و مشکلات آن را رفع کنند، اما ساختمان کلی چراغ‌های هالوژنی به شکلی است که انرژی زیادی مصرف می‌کنند و همین موضوع باعث شد که متخصصین خودرو در کمپانی بی ام و به فکر استفاده از لامپ‌های زنون در ساختمان چراغ اتومبیل‌ها باشند. در لامپ‌های زنون فیلامانی وجود ندارد تا گرم شود و سپس نور تولید کند، در این لامپ‌ها گاز زنون از طریق یک جریان الکتریکی درونی باردار می‌شود و این باعث تولید نور سفید در لامپ‌های زنون می‌شود که این نور را نور طبیعی نیز می‌نامند. امروزه در کشورمان اتومبیل‌های زیادی لامپ‌های زنون را در ساختار چراغ‌های خود دارند، این امر سبب شده است که مجموعه لوکاپرو برای رفع نیاز صاحبان این خودرو‌ها تیم تخصصی برای واردات و تعمیرات چراغ‌های زنون خودرو تشکیل دهد. تیم متخصص لوکاپرو با آنالیز خودرو‌های موجود در ایران بیش از ۵۰ مدل چراغ زنون وارد می‌کند که این موضوع لوکاپرو را بزرگترین واردکننده چراغ‌های زنون اتومبیل کرده است.

تعویض و تعمیرات چراغ زنون خودرو

تعویض و تعمیرات چراغ زنون خودرو

به طور کلی چراغ‌های زنون عمر بسیار طولانی دارند، این لامپ‌ها به دلیل آنکه گرمای بسیار کمی تولید می‌کنند معمولا خیلی کم پیش می‌آید که خراب شوند و معمولا عمر بالای ۱۰ سال دارند، اما به طور کلی واکنش شدیدی نسبت به رطوبت و همچنین آب دارند و در بسیاری از موارد به دلیل برخورد آب با و یا مواد شوینده با آن‌ها خراب می‌شوند. معمولا در هنگام خراب شدن چراغ‌های زنون پیشنهاد می‌شود که آن‌ها را عوض کنید، اما تیم لوکاپرو با بهره‌گیری از متخصصین این حوزه معتقد است در بسیاری از موارد چراغ‌های زنون قابل تعمیر هستند و این امر باعث می‌شود که هزینه نهایی که صاحب خودرو می‌پردازد به طور چشمگیری کاهش یابد. اما در بسیاری موارد در هنگام تصادفات چراغ‌های زنون آسیب دیده باید تعویض گردند و تعمیرات آن‌ها معمولا نتیجه مطلوبی ندارند. تیم متخصص لوکاپرو با بهره‌گیری از مدرن‌ترین دستگاه‌های آنالیزور و همچنین با وارد کردن انواع لامپ‌های زنون، آماده ارائه خدمات تعمیر و تعویض چراغ‌های زنون خودرو‌های وارداتی هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خدمات مجموعه لوکاپرو با ما تماس حاصل بفرمایید.

تعویض و تعمیرات چراغ زنون خودرو

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here