کاور بدنه خودرو یکی از جدیدترین سرویس‌های ارائه شده در حوزه خدمات خودرویی به حساب می‌رود که بسیاری از افراد برای تغییر ظاهر اتومبیل خود یا محافظت از بدنه خودروشان از این کاورها استفاده می‌کنند. کاور بدنه خودرو‌ها این امکان را فراهم می‌سازد که بدون استفاده از هرگونه رنگ یا مواد شیمیایی دیگر، رنگ و تریم بدنه اتومبیل خود را تغییر دهید؛ این موضوع سبب شده است که کاور بدنه خودرو به عنوان یک ترند میان مراکز تیونینگ و به شکلی ماشین‌بازها مطرح شود. هزینه نصب کاور بدنه یا همان پوشش وینیل ( Vinyl Wrap )، بسته به نوع آن متفاوت است. بسیاری کاورهای بدنه نصب شده بر روی اتومبیل‌ها فاقد خاصیت محافظتی هستند و فقط ظاهر بدنه را تغییر می‌دهند؛ اما بسیاری این پوشش‌ها با بهره‌گیری از فناوی نانو در برابر هرگونه ضربات و فشارهای سطحی از خود مقاومت نشان می‌دهند و اجازه نمی‌دهند که به رنگ بدنه اتومبیل آسیبی وارد شود. کاور بدنه اتومبیل‌ها به صورت کلی به دو دسته بی‌رنگ و رنگی تقسیم می‌شود. کاورهای بی‌رنگ معمولا پوشش‌های بسیار مقاوم هستند که حتی برخورد سطحی اجسام تیز نیز نمی‌تواند باعث پاره شدن آن‌ها شود. کاور بدنه بی رنگ بهترین پوشش برای خودروهایی است که صاحبان آن‌ها نمی‌خواهند امور مربوط به مجوز تغییر رنگ پلیس را انجام دهند و مشکلی با رنگ کنونی اتومبیل خودشان ندارند. همچنین می‌توان گفت به صورت کلی پوشش‌های بی رنگ مقاومت به مراتب بیشتری نسبت به کاورهای وینیل رنگی دارند.
کاورهای رنگی خود به سه دسته کاور‌های مات ( Matte )، کاور‌های براق ( Gloss ) و کاور‌های کاستوم ( Custom ) تقسیم می‌شوند. پوشش وینیل مات ( Matte )، از رنگ‌دانه‌های مات یا همان کدر استفاده می‌کنند و طرفداران زیادی دارند؛ شما با بهره‌گیری از این کاور‌ها می‌توانید بدون استفاده از مواد شیمیایی و مضر، بدنه خودرو خود را مات کنید. دسته دوم کاور‌های وینیل براق ( Gloss ) هستند؛ این کاور‌ها برای کسانی پیشنهاد می‌شوند که قصد تیون کردن اتومبیل را ندارند و فقط می‌خواهند از مزیت‌های یک کاور خوب استفاده کنند. رنگ‌دانه‌های بکار رفته در کاور‌های براق مانند رنگ‌دانه‌های پوسته بیرونی اغلب خودرو‌ها می‌باشد. نوع سوم کاور‌های کاستوم ( Custom ) هستند که قادرند ظاهر اتومبیل شما را بسیار خاص و منحصر به فرد جلوه بدند؛ از جمله تریم‌های این کاور‌ها می‌توانیم به تریم طلایی، کروم یا هفت رنگ نام برد. کاورهای مات و براق از نظر هزینه نصب و خرید متریال، تقریبا در یک سطح قرار دارند؛ اما پوشش‌های وینیل کاستوم قطعا هم خودشان قیمت بالاتری دارند و هم هزینه نصب آن‌ها بیشتر است.
اگر شما هم علاقه‌مند به استفاده از پوشش‌های وینیل یا همان کاورهای بدنه خودرو هستید، همین امروز می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید تا متخصصان ما ضمن ارائه مشاوره تخصصی، شما را از هزینه‌های خرید و نصب این پوشش‌ها مطلع سازند. در نظر بگیرید کیفیت پوشش‌های وینیل موجود در بازار با هم متفاوت هستند؛ از همین رو بهتر است قبل از اقدام به خرید کاور با متخصصین حوزه تیونینگ در خصوص کیفیت چسب و میزان مقاومت کاور صحبت کنید.

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here