در هنگام مشاهده یک خودرو می‌توان گفت؛ رنگ بدنه آن‌ اولین چیزی است که چشم ما را درگیر خودش می‌کند. امروزه تنوع در رنگ اتومبیل‌ها اگر بیشتر از تنوع در رنگ لباس‌هایمان نباشد، کمتر از این مقدار هم نیست و این موضوع به یکی از فاکتور‌های ما برای خرید یک خودرو تبدیل شده است. رنگ اتومبیل در واقع پوششی است برای بدنه فلزی آن که امروزه با در نظر گرفتن نیاز‌های حسی جوامع، رنگ اتومبیل‌‌ها را نیز همانند طراحی آن‌ها تغییر می‌دهند.

رنگ یک اتومبیل مانند پوست یک انسان، نیاز به مراقبت دارد، واکس و پولیش مناسب می‌تواند مانند یک لایه محافظ از رنگ اتومبیل شما در برابر اشعه فرابنفش نور خورشید و تغییرات دمایی محافظت کند، همچنین یک پولیش کاری خوب می‌تواند تازگی و درخشندگی را به رنگ خودرو شما بازگرداند.

Maintenance-of-car-paints

مواد شیمیایی که به رنگ اتومبیل آسیب میزند

در این مقاله تیم لوکاپرو قصد دارد؛ برخی از موادی که به رنگ خودرو آسیب می‌رساند را معرفی و بررسی کند. واکس و پولیش نامناسب یکی از مواد شیمیایی است که به رنگ خودرو شما آسیب می‌رساند. در حالی که واکس زدن و پولیش کاری یکی از مواردی است که برای مراقبت از خودرو شما لازم است، در عین‌حال می‌تواند برای رنگ خودرو شما بسیار ضرر داشته باشد و به آن آسیب برساند، معمولا برخی از برند‌ها برای ارزانتر کردن قیمت تمام شده محصولات خود از مواد نفتی پالایش نشده استفاده می‌کنند که این مواد می‌تواند در بین ذرات رنگ بدنه خودرو شما منافذی بوجود بیاورد و در طول زمان، رنگ بدنه اتومبیل شما را کدر کند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از فروشگاه‌های مورد اعتماد خرید کنید تا شما را در انتخاب پولیش و واکس مناسب راهنمایی کنند.

مایع شستشوی نامناسب، یکی دیگر از مواد شیمیایی است که می‌تواند به رنگ خودرو شما آسیب جدی برساند. دقت داشته باشید که مایع شستشویی که برای شستن بدنه خودرو استفاده می‌کنیم باید قلیایی باشد؛ زیرا مواد اسیدی برای رنگ خودرو شما بسیار مضر است. از همین رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که از مایع‌ شستشوی مخصوص اتومبیل‌ها استفاده کنید.
باران و نور خورشید دو عامل طبیعی و شیمیایی است که به رنگ اتومبیل شما آسیب می‌رساند. بدیهی است که نمی‌توان خودرو‌ها را برای همیشه از این دو عامل طبیعی پنهان کرد ولی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در هنگامی که خودرو در حالت پارک است از روکش مخصوص اتومبیل استفاده کنید و همینطور استفاده از یک واکس پوشش دهنده، در حالی که می‌تواند رنگ خودرو شما را شفاف‌تر نشان دهد، قابلیت محافظت از رنگ بدنه خودرو شما را نیز دارد، شما با واکس زدن بدنه اتومبیل خودتان می‌توانید یک لایه محافظ برای رنگ اتومبیلتان بوجود بیاورید.

معمولا باران‌هایی که در شهر‌ها می‌بارد، باران‌های اسیدی هستند که آلودگی‌های محیطی نظیر اسید سولفوریک و اسید نیتریک را به همراه دارند، از همین سو به شما پیشنهاد می‌کنیم که؛ پس از بارش باران و برف سریعا خودرو خودتان را خشک و تمیز کنید، زیرا با بجا ماندن قطرات باران و خشک شدن آن‌ها، مواد اسیدی درون قطرات باران بر روی رنگ بدنه خودرو شما بجا می‌ماند و با تابش نور خورشید غلظت اسیدی آن بالا می‌رود و به زبان ساده‌تر جای قطرات باران بر روی رنگ اتومبیل شما می‌ماند.

تابش نور خورشید، اشعه ماورای بنفش را به همراه دارد که این اشعه باعث فاسد شدن مواد تشکیل دهنده رنگ خودرو می‌شود و اگر خودرو شما زمان زیادی در زیر نور خورشید باشد، پس از مدتی رنگ اتومبیل کدر یا در گاهی موارد دچار زردی می‌شود.

Carpaint

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here