امروزه بسیاری از طراحان و تولیدکنندگان اتومبیل‌ها معتقدند که رنگ و نقاشی بدنه خودرو‌ها یکی از عوامل مهم در جلب رضایت مشتری‌ها و خریداران خودرو است. همانطور که دانش امروزی در امور مختلف تفاوت‌هایی ایجاد کرده است؛ بدیهی است که علم پرداخت رنگ بدنه و نقاشی اتومبیل نیز در سال‌های اخیر دچار تغییرات زیادی شده است. نوع رنگ و متد نقاشی بدنه اتومبیل‌ها با هم تفاوت دارند و هر کمپانی طبق استاندارد‌های منحصر به فردی از مواد و متریال متفاوت در نقاشی بدنه خودرو‌های خود استفاده می‌کند. کمپانی مرسدس بنز که بیش از ۵۰ سال است در ایران به شکل‌های مختلف فعالیت می‌کند، از رنگ‌های مختلفی برای بدنه خودرو‌هایش استفاده می‌کند؛ این شرکت بزرگ آلمانی بر اساس سفارش ساخت و مناسب با آب و هوای حاکم بر منطقه سفارش دهنده، از مواد متفاوتی برای رنگ‌آمیزی و نقاشی بدنه اتومبیل‌هایش استفاده می‌کند. به طور کلی خودرو‌های مرسدس بنز موجود در کشور معمولا یا سفارش اروپا و یا سفارش کشور‌های حاشیه خلیج فارس هستند. خودرو‌های سفارش کشور‌های حاشیه خلیج فارس، به دلیل گرمای شدید ناشی از تابش نور آفتاب در آن منطقه و همینطور وجود رطوبت در هوا، با متد متفاوتی رنگ آمیزی و نقاشی می‌شوند؛ نقاشی اتومبیل‌های سفارش این کشور‌ها معمولا با استفاده از ترکیب رنگ واتربیس (محلول در آب) با مواد و متریال مقاوم سلولزی صورت می‌گیرد. رنگ بدنه اتومبیل‌های سفارش کشورهای حاشیه خلیج فارس، معمولا از دو الی سه لایه رنگ پایه (basic) و یک لایه رنگ پوششی (سلولزی) تشکیل شده است. اما خودرو‌هایی که سفارش اروپا یا به اصطلاح سفارش آلمان هستند با متد و مواد متفاوتی رنگ‌آمیزی می‌شوند. در کشور‌های اروپایی به دلیل قوانین سازگار با محیط زیست و همینطور آب و هوای معتدل، استفاده از رنگ‌های سلولزی در نقاشی اتومبیل‌ها ممنوع است؛ این قوانین به دلیل مضر بودن تینر برای محیط زیست تعبیه شده است و هر سه لایه رنگ بدنه خودرو، از ترکیب رنگ‌های واتربیس (محلول در آب) تشکیل شده‌اند.
همانطور که در بالا توضیح دادیم رنگ بدنه اتومبیل‌های مرسدس بنز از مواد متفاوتی ساخته شده است به همین دلیل کارشناسان لوکاپرو معتقد هستند، رنگ‌آمیزی و نقاشی قطعات بدنه خودرو‌های مرسدس بنز باید توسط متخصصین این حوزه انجام بگیرد. تیم تخصصی شرکت لوکاپرو با بهره‌گیری از افراد متخصص و با استفاده از بهترین مواد، این آمادگی را دارد تا به شما مشتریان عزیز خدمات رنگ و نقاشی اتومبیل‌های مرسدس بنز را حتی در محل شما با بهترین قیمت ارائه کند؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های مندرج در وب سایت تماس حاصل بفرمایید.

نقاشی بدنه اتومبیل‌های مرسدس بنز

تشخیص کد رنگ بدنه خودرو‌های مرسدس بنز

کمپانی بزرگ مرسدس بنز برای هر کلاس از خودرو‌های خود کد‌های رنگی متفاوتی در نظر گرفته است به همین دلیل افراد در هنگام نقاشی قطعات آسیب دیده خودرو‌های مرسدس بنز باید دانش کافی برای آنالیز این کد‌ها را داشته باشند. کارشناسان لوکاپرو معتقدند که متخصصان حوضه نقاشی اتومبیل، برای ترمیم رنگ خودرو‌های مرسدس بنز، بر اساس کد رنگی تعیین شده برای اتومبیل باید از متریال‌ها و رنگ‌های متفاوت استفاده کنند؛ از همین تیم تخصصی لوکاپرو با بهره‌گیری از علوم جدید حوزه رنگ‌آمیزی بدنه خودرو‌های لوکس، اقدام به ارائه خدمات نقاشی بدنه اتومبیل‌های مرسدس بنز به صورت تخصصی کرده است.

تشخیص کد رنگ بدنه خودرو‌های مرسدس بنز

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here