وقتی صحبت از خودرو‌های لوکس و خاص می‌شود؛ برند ایتالیایی مازراتی، یکی از نام‌هایی است که به ذهن ما خطور می‌کند. مازراتی (Maserati ) کمپانی خودروسازی ایتالیایی و تولیدکننده خودروهای لوکس است، که در تاریخ ۱ دسامبر ۱۹۱۴ توسط برادران مازراتی، در شهر بولونیا، راه‌اندازی شد. سری اول مازراتی‌ها در سال ۲۰۱۰ به ایران آمد و ورود آن‌ها به کشور تا سال ۲۰۱۴ و قبل از قوانین محدود کننده خودرو‌های وارداتی ادامه داشت، از همین رو مازراتی در ایران به یک برند سوپر لوکس و فوق‌العاده خاص تبدیل شد. وقتی صحبت از یک برند منحصر به فرد مانند مازراتی می‌شود، مسائلی مانند نگه‌داری و شستشوی اجزای این اتومبیل‌ها نیز به زبان می‌آید. موتور‌های خودرو‌های مازراتی به دلیل سیستم منحصر به فرد خود، گرمای زیادی تولید می‌کنند به همین دلیل کمپانی خودروسازی مازراتی برای موتور اتومبیل‌های خود کاور زخیم و عایق در نظر نگرفته است و معمولا کاور موتور‌های خودرو‌های مازراتی فقط ۸۰ درصد از موتور را پوشش می‌دهند به همین دلیل شستشوی موتور این خودرو‌ها باید با دقت انجام شود تا آسیبی به موتور خودرو نرسد.
متخصصان ما در لوکاپرو با بررسی موتور مدل‌های مازراتی موجود در ایران، از متد‌های منحصر به فردی برای شستشوی موتور این خودرو‌ها استفاده می‌کنند. تیم متخصص لوکاپرو از روش موتورشویی خشک برای شستشوی موتور خودرو‌های مازراتی استفاده می‌کند. متخصصان لوکاپرو ابتدا کاور موتور خودرو‌های مازراتی را از بدنه جدا می‌کنند، این کاور پس از بیرون آوردن با استفاده از مواد شوینده مناسب کاملا شسته می‌شود و تا انتهای موتورشویی برای خشک در ناحیه مناسب گذاشته می‌شود، سپس متخصصان شستشوی لوکاپرو با بهره‌گیری از مواد شوینده چرب که به صورت اسپری استفاده می‌شوند، ابتدا اجزای حساس موتور خودرو‌های مازراتی را عایق می‌کنند تا در هنگام شستشو مواد شوینده با این اجزا برخورد نکند، سپس برای اطمینان، باطری و سیستم برق رسانی خودرو را با استفاده از کاور‌های پلاستیکی عایق می‌کنند؛ در مرحله بعد تیم متخصص لوکاپرو با بهره‌گیری از مواد شوینده‌ی مخصوص که به صورت فوم استفاده می‌شوند، تمام اجزای موتور را تمیز می‌کند و پس از آن قطعات موتور را به صورت تک تک با استفاده از یک فرچه نرم جرم گیری می‌کند، در این قسمت تیم لوکاپرو از مواد جرم‌گیر خشک استفاده می‌کند، این مواد با بهره‌گیری از فناوری نانو تاثیر فوق‌العاده‌ای در بین‌بردن جرم و آلودگی‌های انباشته شده دارند. در مرحله آخر تیم متخصص لوکاپرو با مواد شوینده‌ای که ویژگی محافظتی نیز دارند موتور خودرو مازراتی را تمیز می‌کند تا هم موتور اتومبیل در برابر آلودگی‌ها عایق شده باشد و هم جلا و درخشندگی به موتور اتومبیل بازگردانده شود، پس از آن سیستم برق خودرو و همچنین باطری اتومبیل به حالت قبل بازگردانده می‌شوند و در نهایت کاور موتور مازراتی بر روی آن قرار می‌گیرد.

maserati-engine-cleaning-lucapro

ضرورت موتورشویی برای خودرو‌های مازراتی

زمانی که رسوبات چرب و جرم فراوان موتور و قطعات پیرامون آن را در برگرفته باشد، از دفع حرارت اضافی موتور جلوگیری می‌کند، که این امر باعث بالا رفتن استهلاک موتور شده و در نهایت صاحب خودرو را دچار مخارج بالای تعمیرات می‌کند. همانطور که گفتیم موتور خودرو‌های مازراتی به دلیل سیستم داخلی آن‌ها، حرارت زیادی را تولید می‌کنند، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود صاحبان خودرو‌های مازراتی، حداقل هر دو ماه یکبار به متخصصان موتورشویی مراجعه کنند. برای بهره‌مند شدن از خدمات موتورشویی لوکاپرو، می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید تا در اسرع وقت متخصصان ما در محل مورد نظرتان حضور یابند.

maserati-engine-cleaning

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here