رنگ بدنه یک خودرو‌ در نگاه اول می‌تواند توجه همه را به خودش جلب می‌کند. امروزه با تاثیر مد و فاکتور‌های طراحی احساسی در رنگ اتومبیل‌ها، بیشتر از همیشه شاهد تنوع رنگی در حوزه خودرو هستیم . نمی‌توان انکار کرد که رنگ بدنه، به یکی از فاکتور‌های ما برای خرید خودرو تبدیل شده است. اگر رنگ بدنه یک اتومبیل را مانند پوست یک انسان در نظر بگیریم و بخواهیم به درستی از آن محافظت کنیم، باید از برخورد رنگ اتومبیل با برخی از مواد جلوگیری کنیم. امروز همراه با تیم متخصص لوکاپرو تعدادی از این مواد را در این مقاله بررسی می‌کنیم.

موادی که به رنگ خودرو شما آسیب می‌زند

قهوه

اگر شما هم لیوان قهوه را روی کاپوت اتومبیل خود می‌گذارید؛ پس باید بدانید قهوه می‌تواند به رنگ اتومبیل شما آسیب وارد کند، قهوه خاصیت اسیدی دارد و اگر مقداری از آن روی بدنه اتومبیل شما بریزد، باید به سرعت جای آن خشک و تمیز شود، زیرا باعث می‌شود ذرات رنگ بدنه خودرو شما از هم جدا شوند و رنگ اتومبیل شما به مرور زمان کدر شود.

فضله پرندگان

تا جایی که امکان دارد خودرو را از زیر لونه پرندگان دور نگه دارید؛ زیرا باید در نظر بگیرید فضله پرندگان یکی از موادی که می‌تواند بیشترین آسیب را به رنگ بدنه اتومبیل شما وارد کند. فضله پرندگان خاصیت اسیدی بسیار بالایی دارد و با خشک شدن آن روی بدنه خودرو، امکان این را پیدا می‌کند که لکه‌های عمیق بر روی سطح بدنه اتومبیل شما بوجود بیاورد که فقط با پولیش‌های قوی از بین می‌روند. در نظر بگیرید اگر رنگ بدنه اتومبیل شما از نوع مات باشد، بعد از این که فضله پرندگان را روی آن مشاهده کردید سریعا آن را تمیز و به یک متخصص نشان دهید، زیرا فضله پرندگان می‌تواند آسیب بسیار جدی و حتی غیر قابل برگشت به رنگ‌ها مات بزند.

خاکستر

جای خاکستر‌ و دوده‌های ناشی از سوختن چوب یا کاغذ بر روی بدنه خودرو در صورتی که به سرعت پاک نشوند، می‌تواند یک لایه کدری بر روی رنگ اتومبیل بوجود بیاورد، این لایه کدری در زنگ‌های روشن بیشتر دیده می‌شود.
خمیرریش و لوازم آرایشی
لوازم آرایشی و بهداشتی؛ مخصوصا خمیرریش به دلیل مواد شیمیایی که در ترکیبات آن‌ها است می‌تواند باعث آسیب جدی به رنگ بدنه خودرو شود. در صورت برخورد انواع این لوازم با رنگ اتومبیل، سریعا آن قسمت را با آب تمیز کنید.

روغن ترمز

روغن ترمز مانند تینر عمل می‌کند و به سرعت رنگ خودرو شما را کمرنگ و کدر می‌کند در واقع روغن ترمز تراکم ذرات رنگ بدنه اتومبیل شما را کم می‌کند و یا به زبان ساده‌تر رنگ را رقیق می‌کند. متاسفانه باید بدانید که اگر روغن ترمز بر روی بدنه اتومبیل شما ریخته شود، آسیب جدی به رنگ خودرو می‌زند ولی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اول آن را خشک و سپس با آب بشویید و بعد از آن پولیش کاری کنید.

واکس کفش

واکس کفش به دلیل غلظت رنگی که دارد می‌تواند لکه‌ای بر روی بدنه خودرو شما بوجود بیاورد که به سادگی از بین نرود. در صورت برخورد واکس کفش با رنگ بدنه خودرو، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به یک متخصص مراجعه کنید تا با دستگاه پولیش و پولیش‌های نرم مخصوص شستشو، لکه را از بین ببرد.

Wheels-of-Wisdom-Paint-Care

نگهداری از رنگ اتومبیل در برابر مواد شیمیایی

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here