خودرو‌های با رنگ بدنه مشکی و یا تیره، همیشه بین مردم طرفداران زیادی داشته‌اند و همین موضوع سبب شده است بسیاری از خودروسازان در سراسر جهان، هنگام ارائه اتومبیل جدید در بازار‌های بین‌المللی، چند رنگ تیره برای خودرو ارائه شده در نظر بگیرند؛ اما باید به این موضوع توجه کرد که رنگ تیره و یا مشکی خودرو‌ها بیشتر در معرض آسیب هستند؛ رنگ‌های تیره به دلیل جذب بالای گرما، احتمال پوسیدگی و یا کدر شدن بالایی دارند. همچنین خط و خش‌های معمول بر روی بدنه اتومبیل‌ها، در خودرو‌های با رنگ تیره بیش از مابقی اتومبیل‌ها خودنمایی می‌کنند، همین موضوع باعث شده است مجموعه تخصصی لوکاپرو اقدام به ارائه خدمات تخصصی مراقبت از خودرو‌های تیره رنگ کند.

مراقبت تخصصی از رنگ بدنه تیره

خشگیری بدنه خودرو‌های تیره رنگ

بوجود آمدن خط و خش بر روی بدنه خودرو‌ها یک مسئله جدید نیست و ممکن هست برای هر کدام از ما، پیش آمده باشد که بر روی بدنه خودرومان اثراتی از خط و خراش ببینیم و برای از بین بردن آن‌ها باید بدنه خودرو را خشگیری شود؛ اما خشگیری بر اساس رنگ، فرم بدنه و همچنین نوع خراش متفاوت است. خشگیری خودرو‌های تیره رنگ، باید با استفاده از مواد قوی و غیر بازی صورت گیرد. اغلب مواد شوینده، بازی یا همان قلیایی هستند، زیرا معمولا موادی که به خودرو آسیب می‌رسانند جزء مواد اسیدی به حساب می‌روند و این نوع مواد شوینده باعث از بین رفتن اثر آن‌ها می‌شود؛ اما در خودرو‌های تیره رنگ این موضوع کمی متفاوت است، زیرا مواد شوینده بازی ( قلیایی) باعث کدر شدن رنگ بدنه می‌شوند و به اتومبیل به مرور جلا و درخشندگی خود را از دست می‌دهد، به همین دلیل تیم متخصص لوکاپرو در انجام عملیات خشگیری خودرو‌های تیره رنگ، از مواد شوینده تخصصی محلول با آب استفاده می‌کند. در امر خشگیری اتومبیل، پس از شستشو نوبت به پولیش محل آسیب دیده می‌رسد؛ برای پولیش‌کاری خودرو‌های تیره رنگ می‌بایست از محلول‌های قوی استفاده کرد. خط و خراش وارد شده بر روی بدنه خودرو‌های مشکی یا تیره رنگ، معمولا اثر بیشتری از خود به جا می‌گذارند، همین امر باعث شده است تیم متخصص لوکاپرو برای پولیش‌کاری خودرو‌های تیره رنگ از محلول‌های قوی استفاده کند. در نظر بگیرید تا حد امکان از لیسه برای از بین بردن خط و خراش بر روی بدنه خودرو‌های مشکی و تیره استفاده نکنید، زیرا لیسه‌کشی می‌تواند باعث کدری لایه اولیه بدنه تیره رنگ شود.

مراقبت تخصصی از رنگ بدنه تیره

مراقبت در برابر پوسیدگی

پوسیدگی بدنه، یکی دیگر از مواردی است که خودرو‌های تیره رنگ را تهدید می‌کند. به دلیل جذب بالای نور و گرمای خورشید توسط رنگ‌های تیره احتمال اینکه اتومبیل‌های با رنگ بدنه مشکی و تیره دچار آفتاب سوختگی شوند بسیار بیشتر است؛ آفتاب سوختگی در واقع همان پوسیدگی بدنه اتومبیل است که بر اثر تابش نور خورشید بوجود آمده است. اگر سلامت بدنه اتومبیلتان برایتان اهمیت دارد، بهتر زمانی که می‌خواهید خودروتان را به مدت طولانی پارک کنید، محل پارکی را انتخاب کنید که دور از نور و گرمای خورشید باشد، به این صورت می‌توانید از خطر آفتاب سوختگی بدنه خودرو جلوگیری کنید؛ اما اگر شما هم جزء افرادی هستید که هر روزه می‌بایست مسیری را در زیر نور خورشید با اتومبیلتان طی کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم از سرویس‎‌های پولیش و واکس بدنه تیم لوکاپرو استفاده کنید. تیم متخصص لوکاپرو با بهره‌گیری از پولیش‌‌های تخصصی خود هم بدنه خودروتان را خشگیری و لکه‌گیری می‌کنند و هم باعث بوجود آمدن یک لایه قوی محافظتی بر روی بدنه خودروتان می‌شوند. واکس‌های استفاده شده توسط تیم لوکاپرو با بهره‌گیری از فناوری‌های نانو، باعث بوجود آمدن یک لایه مقاوم در برابر اشعه UV یا همان فرابنفش می‌شوند که در نتیجه بدنه اتومبیلتان را از آفتاب سوختگی دور نگاه می‌دارند.

مراقبت تخصصی از رنگ بدنه تیره

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here