سپر خودروها یکی از اصلی‌ترین بخش پیکره آن‌ها است که به نوعی نقش ضربه‌گیر را ایفا میکند و از طرفی همچنین فرم و شکل کلی سپرها بر روی وضعیت آیرودینامیکی و هندلینگ خودروها تاثیرگذار است؛ از همین رو در زمان ترمیم این قطعات کاربردی باید دقت کافی را بخرج داد تا کنترل اتومبیل دچار تناقض و پیکره آن از حالت پایدار خارج نشود. متخصصان ما با در نظر گرفتن نیاز صاحبان اتومبیل‌های لوکس وارداتی، اقدام به ارائه خدمات فوق تخصصی در مورد ترمیم شکستگی‌های سپر خودروها کرده‌اند و امروز قصد داریم مراحل پروسه ترمیم را به شکل کلی در این مقاله توضیح دهیم.
مرحله اول:
در ابتدا کل سپر را بررسی می‌کنیم و پتانسیل ترمیم آن را مورد سنجش قرار می‌دهیم. در بسیاری اوقات ضربه و فشار به شکلی به سپر خودرو وارد شده است که بهتر است سپر تعویض گردد؛ زیرا تعمیر یا ترمیم آن دیگر معقولانه به نظر نمیرسد.
مرحله دوم:
پس از بررسی کامل سپر، آن را از پیکره خودرو جدا کرده و محل شکستگی را از سطح داخلی بررسی می‌کنیم. سپس دو طرف ترک یا شکستگی را ابتدا با سیم مفتول به هم می‌رسانیم تا پروسه جوش زدن راحتتر انجام بپذیرد. در این پروسه از جوش پلاستیک برای به هم چسباندن دو طرف ترک‌خوردگی استفاده میکنیم. در نظر بگیرید که جوش پلاستیک گرمای بسیاری تولید می‌کند؛ از همین رو محیط جوشکاری باید کاملا ایمن در نظر گرفته شود. در این پروسه لبه دو طرف شکستگی با بهره‌گیری از گرمای زیاد ذوب شده و به هم می‌چسبند.
مرحله سوم:
پس از سرد شدن سپر، نوبت به استفاده از مواد شیمیایی برای استحکام بخشیدن به محل ترک‌خوردگی است. در این مرحله با بهره‌گیری از چسب‌های فوق قوی محل شکستگی پوشانده می‌شود و سپس سعی می‌شود که با بهره‌گیری از فایبرگلاس ذوب شده، تمام محل آسیب‌دیده مستحکم شود. سپس سپر را در محلی تمیز و بدون ذرات اضافی قرار داده شده تا به آرامی خشک شود.
مرحله چهارم:
پس از آنکه ساختار و پیکره کلی سپر حالت استوار به خود گرفت، نوبت به سمباده زدن می‌رسد. در این مرحله متخصصان لوکاپرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های بافر اقدام به سمباده زدن داخل و بیرون سپر می‌کنند. پروسه سمباده زدن در چند مرحله انجام می‌شود و در بخش‌های مختلف از سمباده‌های متفاوت استفاده می‌شود. در نظر بگیرید که در این مرحله هم داخل و هم پوسته خارجی سپر سمباده زده می‌شود تا کل پیکره آن به شکل پایدار و یک‌د‌ست ترمیم شود.
مرحله پنجم:
پس ترمیم کلی ساختار سپر خودرو آن را بر روی پیکره سوار می‌کنند تا از صحیح بودن پروسه ترمیم اطمینان حاصل شود. سپس محل آسیب دیده در پوسته خارجی سپر رنگ می‌شود و بعد از آن پروسه پولیش زدن بر روی کل سپر انجام می‌شود تا هم آلودگی‌ها و لکه‌های بجا مانده از بین برود و هم رنگ سپر با رنگ استاندارد اولیه یک‌دست شود.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی استفاده از خدمات ترمیم سپر لوکاپرو با شماره ۰۹۱۲۳۹۸۸۸۷۹ تماس حاصل بفرمایید تا متخصصان ما با در نظر گرفتن آسیب وارد شده به سپر خودروتان راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم ویدئو کوتاه زیر را تماشا کنید تا با پروسه ترمیم سپر خودروها بیشتر آشنا شوید.

 

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here