همانطور که می‌دانید موارد بسیاری هستند که به رنگ اتومبیل شما آسیب وارد می‌کنند؛ آثار این آسیب‌ها می‌تواند به شکل خط و خش باشند یا به حالت یک یا چند لکه بر روی بدنه اتومبیل شما ظاهر شوند. از همین رو متخصصان لوکاپرو با در نظر گرفتن طیف گسترده‌ای از مواد آسیب‌زننده به رنگ بدنه خودروها، اقدام به ارائه خدمات تخصصی در خصوص لکه‌گیری بدنه اتومبیل‌های لوکس وارداتی کرده‌اند. لکه‌گیری رنگ بدنه خودروها یک امر تخصصی است و باید توسط متخصصان حوزه دیتیلینگ اتومبیل‌ها صورت بگیرد. برای اینکه بیشتر با پروسه لکه‌گیری آشنا شوید، می‌توانید در ادامه مراحل این عمل را مطالعه کنید.
شستشوی اولیه
اولین کاری که در پروسه لکه‌گیری بدنه خودروها انجام می‌دهیم، روشویی کل بدنه خودرو است. در نظر بگیرید که در شستشوی اولیه بدنه خودروها، باید از مواد شوینده مناسب به همراه آب سرد استفاده کرد تا به رنگ بدنه خودرو آسیبی وارد نشود.
آنالیز لکه
پس از اینکه بدنه خودرو را به خوبی خشک کردیم، نوبت به آنالیز و بررسی لکه‌های روی سطح آن می‌رسد. متخصصان ما ابتدا دور هر لکه را با استفاده از ماژیک‌های مخصوص خط می‌کشند و سپس نوع آسیب وارد شده به رنگ را بررسی می‌کنند. اگر صاحب اتومبیل مورد نظر بداند لکه‌های وارد شده به سطح بدنه خودروی او به سبب چه موادی است، این مرحله از پروسه لکه‌گیری سریع‌تر انجام می‌پذیرد.
پولیش‌کاری
مرحله سوم از پروسه لکه‌گیری مربوط به پولیش‌کاری است. در این بخش ابتدا با بهره‌گیری از سمباده نرم و آب سعی می‌شود تا حد زیادی برآمدگی حاصل از لکه رفع شود و رنگ خود بدنه خودرو با قسمت لکه شده درآمیزد. پس از سمباده زدن، نوبت به پولیش‌کاری می‌رسد. پولیش زدن خودرو ممکن است با بهره‌گیری از چند پولیش و با استفاده از متد‌های متفاوت انجام شود؛ از همین رو این موضوع بسیار اهمیت دارد که نوع آسیب وارد شده به رنگ بدنه خودرو بدرستی و صحیح آنالیز شده باشد. متخصصان ما پولیش زدن خودرو را با بهره‌گیری از دستگاه بافر و با استفاده از سری‌ها یا همان یدک‌های متفاوت انجام می‌دهند تا بهترین نتیجه حاصل شود. در واقع در این بخش رنگ پوسته زیرین بدنه خودرو با رنگ پوششی و سطحی آن در آمیزد و لکه از بین می‌رود.
واکس زدن
مرحله پایانی پروسه لکه‌گیری مربوط به واکس زدن بدنه خودرو می‌شود. زمانی که قسمتی از بدنه یک اتومبیل لکه‌گیری یا خشگیری شده است و رنگ با بهره‌گیری از محلول پولیش از حالت پایدار خارج شده است، می‌بایست از واکس‌های مخصوص بدنه خودرو برای محافظت از قسمت ترمیم شده استفاده کرد. همچنین محلول‌های واکس باعث می‌شوند بدنه خودروها براق و درخشنده ظاهر شوند؛ البته این موضوع را نباید فراموش کرد که هر رنگی نیاز به واکس بدنه مخصوص خود را دارد و در انتخاب این مواد باید شاخصه‌های زیادی را مورد توجه قرار داد.
اگر شما هم علاقه‌مند به استفاده از خدمات تخصصی تیم دیتیلینگ لوکاپرو هستید، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۳۹۸۸۸۷۹ تماس حاصل بفرمایید تا متخصصان ما بر اساس نوع نیاز شما، بهترین راهنمایی و مشاوره را در خصوص خشگیری و یا لکه‌گیری بدنه اتومبیلتان به شما ارائه دهند.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here