یکی از برند‌های لوکس و پرطرفدار داخل کشور، پورشه است. اتومبیل‌های پورشه با ظاهری خاص و خیره‌کننده همیشه جزء اتومبیل‌هایی بوده‌اند که اغلب مردم به آن‌ها علاقه دارند.
خودروسازی پورشه ؛ در سال ۱۹۳۱ توسط فردیناند پورشه تأسیس شد ، پیش‌تر این کمپانی آلمانی فقط بر روی تولید خودرو‌های لوکس و خاص تمرکز می‌کرد اما از سال ۲۰۱۰ و با بدست گرفتن سکان هدایت این کمپانی توسط ماتیاس مولر، برخی از سیاست‌های پورشه تغییر کرد و در پی این تغییرات می‌توانیم تولید خودرو‌های باکستر و ماکان را توسط پورشه مشاهده کنیم که این دو مدل، تنها خودرو‌هایی هستند که پس از قوانین محدود کننده خودرو‌های وارداتی ، مجوز ثبت سفارش را دریافت کرده‌اند. به همین دلیل صاحبان اتومبیل‌های پورشه که قبل از این قوانین خودرو خود را وارد کشور کرده‌اند، همیشه با یک مشکل جدی رو به رو هستند و آن تهیه و نصب لوازم یدکی اتومبیل‌شان است.

لوازم یدکی پورشه

تهیه لوازم یدکی اصلی پورشه

به دلیل منحصر به فرد بودن طراحی و تکنولوژی‌های به کار رفته در سیستم‌های داخلی خودرو‌های پورشه، معمولا لوازم یدکی تقلبی این خودرو‌ها در بازار دیده نشده‌ است و البته این امر یکی از دلایل گران بودن لوازم یدکی اتومبیل‌های پورشه است که در واقع می‌توان گفت خودرو‌های پورشه در سطح جهانی رکورد‌دار قیمت در بخش لوازم یدکی هستند.
خوشبختانه با تداوم واردات خودرو‌های پورشه در کشور، لوازم یدکی مدل‌های ماکان و باکستر نیز توسط معین خودرو، نمایندگی انحصاری پورشه در ایران، وارد می‌شود. البته برخی از قطعات خودرو‌های پورشه که واردات آن‌ها ممنوع شده است هم توسط این شرکت وارد می‌شود اما اغلب صاحبان این خودرو‌ها باید لوازم یدکی خود را از کشور‌های حاشیه خلیج فارس وارد کنند که همین امر باعث شده است که هزینه تمام شده خرید و نصب لوازم یدکی، برای این افراد بسیار بالا برود.
به همین دلیل برخی از صاحبان اتومبیل‌های پورشه ترجیح می‌دهند که از لوازم یدکی استوک یا در واقع دست دوم استفاده کنند، اما در هنگام خرید لوازم یدکی استوک باید این را در نظر گرفت که سیستم‌های داخلی خودرو‌های پورشه بسیار متفاوت و منحصر به فرد هستند و هیچگونه شباهتی با خودرو‌های دیگر ندارند و از الگوریتم‌های خاص و دقیق خود استفاده می‌کنند، به همین دلیل نصب لوازم یدکی خراب و یا منقضی شده، ممکن است به خودرو آسیب جدی برساند.

لوازم یدکی پورشه

تعمیر پورشه، تخصص می‌خواهد.

تعمیر و تعویض قطعات و لوازم یدکی خودرو‌های پورشه، باید توسط متخصص این خودرو‌ها انجام شود تا آسیبی به سیستم‌های اتومبیل وارد نشود، معمولا پورشه در سیستم‌های داخلی خودرو‌های خود از تکنولوژی‌های منحصر به فرد استفاده می‌کند، به همین دلیل فردی که این اتومبیل‌ها را تعمیر می‌کند باید آگاهی کافی از این فناوری‌ها داشته باشد تا بتواند به نحو صحیح خودرو را بررسی کند. بدیهی است که این تخصص هم مانند دیگر موارد، قیمت بالایی دارد و دارندگان پورشه، ضمن صرف زمان برای یافتن فرد متخصص باید هزینه بالایی برای بهره‌مند شدن از خدمات تعمیرکار بپردازند که البته بسیاری از صاحبان خودرو‌های پورشه، ترجیح می‌دهند اتومبیل خود را برای تعمیر و یا تعویض لوازم یدکی به کشور‌های حاشیه خلیج فارس ببرند.

لوازم یدکی پورشه

قیمت لوازم یدکی پورشه

همان طور که پیش‌تر گفتیم تعمیر و تعویض لوازم یدکی پورشه، چه در داخل کشور و چه در خارج، هزینه نسبتا بالایی برای صاحبان این خودرو‌های لوکس دارد، برای مثال می‌توان قیمت چراغ زنون جلوی پورشه ۹۱۱ مدل ۲۰۱۲ را بررسی کرد که در بازار لوازم یدکی قیمت حدودی ۱۰ میلیون تومان دارد و یا لنت ترمز برمبو پورشه پانامرا که قیمت حدودی ۳ میلیون تومان دارد که البته دستمزد تعویض هر کدام از این لنت‌ها حدود ۱ تا ۱/۵ میلیون تومان است.

لوازم یدکی پورشه

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here