وقتی صحبت از خودرو‌های لوکس و خاص می‌شود؛ برند مازراتی، یکی از نام‌هایی است که به ذهن می‌آید. مازراتی (Maserati ) کمپانی خودروسازی ایتالیایی و تولیدکننده خودروهای لوکس است، که در تاریخ ۱ دسامبر ۱۹۱۴ توسط برادران مازراتی، در شهر بولونیا، راه‌اندازی شد. سری اول مازراتی‌ها در سال ۲۰۱۰ به ایران آمد و ورود آن‌ها به کشور تا سال ۲۰۱۴ و قبل از قوانین محدود کننده خودرو‌های وارداتی ادامه داشت، از همین رو مازراتی در ایران به یک برند سوپر لوکس و فوق‌العاده خاص تبدیل شد. با در نظر گرفتن کیفیت ساخت و همینطور سیستم‌های داخلی منحصر به فرد مازراتی، طبیعی است لوازم یدکی خودرو‌های این برند ایتالیایی نیز بسیار گران‌ قیمت باشند.

لوازم یدکی مازراتی

صاحبان مازراتی لوازم یدکی با کیفیت بخرند.

تامین و تهیه لوازم یدکی اکبند و با کیفیت خودروی‌های مازراتی، همیشه هزینه و زمان زیادی را از صاحبان اتومبیل‌های این برند ایتالیایی گرفته است. به دلیل نبود نمایندگی معتبر و همینطور محدود بودن تعداد خودرو‌های مازراتی در ایران، معمولا دارندگان این اتومبیل‌های لوکس، می‌بایست با صرف هزینه‌های بالا، لوازم یدکی مورد نیاز خودرو‌ خود را از خارج از کشور وارد کنند، البته برخی افراد هم از مناطق آزاد کشور، لوازم یدکی خود را تهیه می‌کنند که هزینه نسبتا کمتری دارد. خوشبختانه به دلیل نوع کیفیت ساخت و همینطور پیچیده بودن سیستم‌های داخلی خودرو‌های مازراتی، لوازم یدکی تقلبی این خودرو‌های لوکس ایتالیایی هنوز دیده نشده است، البته لازم به ذکر است که بسیاری از صاحبان مازراتی در ایران، لوازم یدکی خودرو خود را به صورت استوک یا دست دوم خریداری می‌کنند که این روش می‌تواند هزینه‌های آن‌ها را به شکل چشم‌گیری کاهش دهد، اما باید ریسک خراب بودن این قطعات را هم در نظر گرفت و قبل از خرید لوازم یدکی استوک مازراتی باید با کارشناس و متخصص مشورت کرد.
در نظر بگیرید که سیستم‌های داخلی خودرو‌های مازراتی بسیار متفاوت و دقیق هستند و هیچگونه شباهتی با برند‌های لوکس داخل کشور ندارند و از الگوریتم‌های قطعات اتومبیل‌های مسابقه‌ای فوق سریع الگو می‌گیرند. از همین سو، استفاده از لوازم یدکی خراب و یا منقضی شده، امکان بوجود آمدن حوادث و آسیب‌های غیر قابل جبران را بوجود می‌آورد.

لوازم یدکی مازراتی

تعمیر مازراتی، تخصص خود را لازم دارد.

همان طور که گفتیم سیستم‌های داخلی اتومبیل مازراتی بسیار متفاوت و پیچیده هستند و برای هماهنگی بین اجزای این سیستم‌ها، از فناوری‌های مغناتیسی مشابه سیستم‌های داخلی خودرو‌های مسابقه‌ای استفاده شده است که این یکی از دلایلی است که برای تعمیر و تعویض لوازم یدکی مازراتی، حتما باید به متخصص این خودرو‌ها مراجعه کرد. بسیاری از صاحبان این سوپر اتومبیل‌های ایتالیایی، برای تعمیر مازراتی خود، اتومبیل را به کشور‌های حاشیه خلیج فارس منتقل می‌کنند، این عمل هزینه بالایی برای صاحبان این خودرو‌ها دارد که البته ریسک کمتری نسبت به تعمیر در داخل کشور دارد. اگر شما یکی از دارندگان خودرو‌های مازراتی هستید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای تعمیر و یا تعویض قطعات اتومبیل خود، آن را به کشور‌های حاشیه خلیج فارس انتقال بدهید و به یک متخصص تعمیر مازراتی یا فراری مراجعه کنید، زیرا سیستم‌های داخلی مازراتی، به سیستم‌های خودرو‌های فراری بسیار شبیه هستند.
همان طور که پیش‌تر گفتیم تعمیر و تعویض لوازم یدکی مازراتی، چه در داخل کشور و چه در خارج، می‌تواند هزینه بسیار بالایی برای صاحبان این خودرو‌های لوکس داشته باشد. برای نمونه چراغ جلو خودرو مازراتی کواتروپورته را بررسی کردیم و متوجه شدیم قیمت خرید و تعویض آن در ایران حدود ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان است، که اگر چراغ‌ها را ال ای دی در نظر بگیریم ممکن است قیمت آن تا ۵ میلیون تومان افزایش داشته باشد.

لوازم یدکی مازراتی

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here