آلودگی هوا یکی از مشکلاتی است که کشورمان با آن دست و پنجه نرم می‌کند و حتی این موضوع در کلان شهر‌ها اهمیت بیشتری نیز پیدا کرده است؛ از سال ۲۰۱۵، دولت ایران امتیازات متعددی برای خودرو‌های هیبریدی در نظر گرفت که یکی از آن‌ها تردد این خودور‌ها بدون در نظر گرفتن طرح ترافیک بود و همین موضوع باعث شد که واردکنندگان و همچنین شهروندان ایرانی علاقه بیشتری به خودرو‌های هیبریدی نشان دهند. به طور کل خودروهای هیبرید در جهان پدیده جدیدی نیستند ولی همانظور که گقتیم ورود آن‌ها در بازار خودرو کشورمان تازگی دارد، خودرو‌هایی پاک که آلایندگی آن‌ها بسیار پایین‌تر از خودرو‌های بنزینی است و به نظر می‌رسد برای کمتر شدن آلودگی در کشور راه‌حل مناسبی هستند. از آن‌جایی که خودرو‌های هیبریدی پدیده نسبتا جدیدی در بازار اتومبیل ایران هستند، معمولا خدمات مناسبی برای آن‌ها ارائه نمی‌شود و همین موضوع باعث شده است در چند سال اخیر بسیاری از دارندگان خودرو‌های هیبریدی برای تعویض قطعات و لوازم یدکی خودرو‌های هیبریدیشان به کشور‌های حاشیه خلیج فارس مراجعه کنند و این امر باعث بوجود آمدن هزینه‌های بسیار زیادی برای صاحبان این اتومبیل‌ها است؛ از همین رو مجموعه لوکاپرو با بررسی و آنالیز خودرو‌های هیبریدی موجود در ایران و همچنین قطعات و لوازم یدکی تخصصی این خودرو‌ها، اقدام به واردات و عرضه لوازم یدکی اتومبیل‌های هیبریدی کرده است و همین امر باعث شده است که صاحبان خودرو‌های هیبریدی به جای خرید از خارج از کشور، لوازم یدکی مورد نظرشان را با صرف هزینه و زمان کمتر از لوکاپرو خریداری کنند.

spare-part-for-hybrid-car

عرضه لوازم یدکی تخصصی خودرو‌های هیبریدی

وقتی صحبت از لوازم یدکی خودرو می‌شود، شاید اکثر افراد به مواردی مانند چراغ خودرو و یا لوازم داخلی و معمولی موتور اتومبیل فکر کنند؛ اما این موضوع در خودرو‌های هیبریدی به طور کل تفاوت دارد و یک امر بسیار تخصصی است. موتور بنزینی استفاده شده در خودرو های هیبریدی بسیار پیشرفته‌تر از موتور اتومبیل‌های بنزینی است زیرا باید به نحوی نیروی محرکه را هدایت و تنظیم کند که هم چرخ‌های خودرو به حرکت در بیاید و هم باطری موتور الکتریکی شارژ شود؛ از همین سو قطعات و لوازم یدکی موتور بنزینی خودرو‌های هیبریدی نیز با لوازم یدکی موتور اتومبیل‌های بنزینی متفاوت است. از همین رو مجموعه لوکاپرو اقدام به واردات لوازم یدکی موتور خودرو‌های هیبریدی به صورت آکبند و استوک کرده است.
یکی دیگر از لوازم یدکی تخصصی خودرو‌های هیبریدی، باتری‌های موتور الکتریکی آن‌ها است. تفاوتی ندارد که خودرو‌ هیبریدی شما طراحی سری و یا طراحی موازی دارد در هر دو حالت باتری موتور الکتریکی شما مهمترین قسمت خودرو شما به شمار می‌رود، از این رو تیم لوکاپرو با همکاری با نمایندگی‌های معتبر خودرو‌های هیبریدی در خارج از کشور، اقدام به واردات این باتری‌ها کرده است.
همچنین مجموعه لوکاپرو با در نظر گرفتن تعمیرات تخصصی خودرو‌های هیبریدی، اقدام به نصب و تنظیم سنسور سیستم ترمز احیاء کننده نیز می‌کند که این سیستم در اتومبیل‌های هیبریدی نقش اساسی دارند و باعث می‌شوند مقدار قابل توجهی از نیروی اصطکاک ترمز به باطری موتور الکتریکی برای شارژ کردن آن بازگردد که این مورد نیز جزء لوازم یدکی تخصصی خودرو‌های هیبریدی است.

spare-part-for-hybrid-car-lucapro

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here